reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto urodzil swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy

Isiaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2020
Postów
32
Hej:) Czy sa na forum dziewczyny, które juz urodzily swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy lub zlymi wynikami tarczycy (tsh, ft4 lub ft3)?

Wykrytą tarczyce mam dopiero ok 13 tc i martwię sie tym, czy leczona tak późno ma wpływ na maluszka.

Szukałam ale nie znalazłam zbyt wiele informacji, jak sprawa wygląda u tych dziewczyn, ktore juz urodzily, i super bylo by wiedzieć, jak to naprawde wygląda:)
 
reklama
Ja tez sie tym martwilam, co prawda nie urodzilam jeszcze ale po 18 tygodniu mozna zrobic przeciwciala trab aby sprawdzic czy twoje zle wyniki mogly miec wplyw na dziecko :) madry endokrynolog powinien sam skierowac :) U mnie wyszlo, ze nie wplynely a tez caly pierwszy trymestr wyniki byly podwyzszone :) Glowa do gory
 
Tsh mialam 2.6 odrazu USG i euthyrox 50mg potem zwiększono na 100mg teraz 50. Córka zdrowa jak rydz. W 13 tyg ciazy ginekolog prowadzaca wypisal mi skierowanie do endo.
 
Issbella czy chodzi o trombofilie;)? Czy trab to skrot od czegos innego:)?
Ja tez sie tym martwilam, co prawda nie urodzilam jeszcze ale po 18 tygodniu mozna zrobic przeciwciala trab aby sprawdzic czy twoje zle wyniki mogly miec wplyw na dziecko :) madry endokrynolog powinien sam skierowac :) U mnie wyszlo, ze nie wplynely a tez caly pierwszy trymestr wyniki byly podwyzszone :) Glowa do gory
 
Czyli tak jal u mnie, mam nadxieje ze bedzie tak samo jak u Ciebie i ze maluch bedzie zdrowy:)
Tsh mialam 2.6 odrazu USG i euthyrox 50mg potem zwiększono na 100mg teraz 50. Córka zdrowa jak rydz. W 13 tyg ciazy ginekolog prowadzaca wypisal mi skierowanie do endo.
 
Hej:) Czy sa na forum dziewczyny, które juz urodzily swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy lub zlymi wynikami tarczycy (tsh, ft4 lub ft3)?

Wykrytą tarczyce mam dopiero ok 13 tc i martwię sie tym, czy leczona tak późno ma wpływ na maluszka.

Szukałam ale nie znalazłam zbyt wiele informacji, jak sprawa wygląda u tych dziewczyn, ktore juz urodzily, i super bylo by wiedzieć, jak to naprawde wygląda:)
Witaj stwierdzona niedoczynność tarczycy w 7 tygodniu ciąży leczona lekiem letrox najpierw 25 potem 50 teraz 100
A po domu biega zdrowa ponad roczna dziewczynka ☺️
Bierz leki badaj się i życzę szczęśliwego rozwiązana ☺️
 
Ja starając się o ciaze miałam TSH 1,0. W pierwszym trymestrze przeszłam z Letrox 50 na Letrox 150, bo mój poziom TSH podskoczył do 15. Dopiero dawka 150 zbiła je do 1,5. Trwało to kilka tygodni, endokrynolog mówiła, ze mam szczęście, ze ciaza się utrzymała. Teraz mam zdrowa 4,5 miesięczną córkę 😊 ale mówiła mi, ze to co innego jak się leczy i w trakcie leczenia wzrośnie niż jak się późno wykryje jakieś zaburzenia pracy tarczycy. Ja od lat mam niedoczynnosc z hashimoto i jeszcze IO.
 
reklama
Przed ciążą tsh w okolicach 2, nigdy nie podejrzewałam nic. W ciąży od razy wysokie wyniki (czytaj powyżej 5 chyba) i dawka od 50 do 75 mg. Po ciąży wyszło Hashimoto - wg endo musiało być przed. Piękny, zdrowy syn. Kontrola tsh u niego po narodzinach dwa razy i było ok. Mamy jeszcze zrobić kontrolę jak będzie wkraczał w dojrzewanie :)
 

Podobne tematy

Do góry