reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto urodzil swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy

Pierwsze dziecko urodziłam z ciąży z niedoczynnością tarczycy i wszystko z synem ok. Od początku rozwijał się prawidłowo a dziś bardzo dobry uczeń i laureat konkursów przedmiotowych. Brałam Eurhyrox 25 i po ciąży przez pewnwin okres także musiałam. Kolejna ciąża już bez leków, od dawna poziom hormonów był prawidłowy i w ciąży także 😉
 
reklama
Wow dziewczyny pocieszylyscie mnie :)dziekuje :) bede spokojniejsza i pilnuje hormonow, ci 2 tygodnie sprawdzam ;) Czytalam teraz ze wazne jest to, zeby leczyc tarczyce w ciazy od kiedy sie dowiemy, ze to jest wazne:)
 
Przed ciążą tsh w okolicach 2, nigdy nie podejrzewałam nic. W ciąży od razy wysokie wyniki (czytaj powyżej 5 chyba) i dawka od 50 do 75 mg. Po ciąży wyszło Hashimoto - wg endo musiało być przed. Piękny, zdrowy syn. Kontrola tsh u niego po narodzinach dwa razy i było ok. Mamy jeszcze zrobić kontrolę jak będzie wkraczał w dojrzewanie :)
Ja nie mialam zleconego tsh u corki. Sama robisz dla wlasnej wiedzy czy zlecil Ci lekarz?
 
Ja nie mialam zleconego tsh u corki. Sama robisz dla wlasnej wiedzy czy zlecil Ci lekarz?
Neurolog do którego byliśmy na kontroli-syn miał asymetrie . Wg niego powinno się to kontrolować, wg mojego endokrynologa dopiero w okresie dojrzewania, bo wszystkie dzieci mają badane tsh wraz z innymi badaniami w szpitalu. Dla św spokoju zrobiliśmy
 
Ja przed ciąża 4.78 aktualnie 1,54 przyjmuje E. Było podejrzenie Hashimoto, ale się nie potwierdziło. Dzisiaj miałam wizytę u endokrynologa. Zalecił kontynuowanie leczenia, ale bez gwałtownych ruchów i delikatnie zwiększa dawki.
 
Neurolog do którego byliśmy na kontroli-syn miał asymetrie . Wg niego powinno się to kontrolować, wg mojego endokrynologa dopiero w okresie dojrzewania, bo wszystkie dzieci mają badane tsh wraz z innymi badaniami w szpitalu. Dla św spokoju zrobiliśmy
Ja nie pamiętam żeby moja miala, fakt u mnie byla zwykła niedoczynność
 
Ja jestem wprawdzie na początku ciąży, 3 miesiąc i narazie nie obserwuje jakiś duzychskoków TSH, trochę mnie dziwią te opisywane nagłe zmiany dawki wręcz trzykrotne 😓
Dodam tylko, że biorę dodatkowo jodid 200 dla dziecka i ft4 mam w normie więc może u mnie nie ma, aż tak dużego problemu z tarczyca.

Jedna uwaga, niektórym osobom euthyrox wchłania się dłużej. Ja euthyrox biorę ok. 6, a śniadanie jem dopiero o 8-9 i mam pewność, że lek się całkowicie wchłonął.
 
reklama
Ja jestem wprawdzie na początku ciąży, 3 miesiąc i narazie nie obserwuje jakiś duzychskoków TSH, trochę mnie dziwią te opisywane nagłe zmiany dawki wręcz trzykrotne 😓
Dodam tylko, że biorę dodatkowo jodid 200 dla dziecka i ft4 mam w normie więc może u mnie nie ma, aż tak dużego problemu z tarczyca.

Jedna uwaga, niektórym osobom euthyrox wchłania się dłużej. Ja euthyrox biorę ok. 6, a śniadanie jem dopiero o 8-9 i mam pewność, że lek się całkowicie wchłonął.
30 minut przed posiłkiem jest wystarczająco. Bralam rozne dawki i widać było efekty. Kazda z nas po porodzie jest "rozregulowana" stąd moga pojawiac sie skoki TSH i wprowadza sie zmiany na inne dawki większe lub mniejsze .
 

Podobne tematy

Do góry