reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto urodzil swoje pociechy, z Hashimoto i niedoczynnościa tarczycy

Hej. Ja też dowiedziałam się w 12tc,że mam niedoczynność- TSH 3,8. Poszłam do endokrynolog,kolejne badanie i w 13tc miałam już 2,16 ale TPO za to 200 a norma do 5,czyli Hashimoto. Jestem przerażona,boję się o moje dziecko,choć ciąża nieplanowana to się ucieszylismy gdy pojawiły się dwie kreski. Teraz nie śpię po nocach bo boję się,że będzie chore przeze mnie. Może ktoś miał podobnie i może się wypowiedzieć jak to jest... Będę wdzięczna. Bardzo.
 
reklama
Hej. Ja też dowiedziałam się w 12tc,że mam niedoczynność- TSH 3,8. Poszłam do endokrynolog,kolejne badanie i w 13tc miałam już 2,16 ale TPO za to 200 a norma do 5,czyli Hashimoto. Jestem przerażona,boję się o moje dziecko,choć ciąża nieplanowana to się ucieszylismy gdy pojawiły się dwie kreski. Teraz nie śpię po nocach bo boję się,że będzie chore przeze mnie. Może ktoś miał podobnie i może się wypowiedzieć jak to jest... Będę wdzięczna. Bardzo.
 
Hej. Ja też dowiedziałam się w 12tc,że mam niedoczynność- TSH 3,8. Poszłam do endokrynolog,kolejne badanie i w 13tc miałam już 2,16 ale TPO za to 200 a norma do 5,czyli Hashimoto. Jestem przerażona,boję się o moje dziecko,choć ciąża nieplanowana to się ucieszylismy gdy pojawiły się dwie kreski. Teraz nie śpię po nocach bo boję się,że będzie chore przeze mnie. Może ktoś miał podobnie i może się wypowiedzieć jak to jest... Będę wdzięczna. Bardzo.
Hej. Ja mam niedoczynnosc i hashimoto, jestem w 18tyg ciazy, moje wyniki tsh na początku byly bardzo wysokie ponad 22, teraz wszystko mam w normie, robilam badania i dziecko rozwija się prawidłowo, najgorzej to siedziec i myśleć negatywnie, nie martw się kochana tyle bo to zle wplywa na ciebie i dziecko, najważniejsze to robić systematycznie badania i kontrolować wyniki no i oczywiście przyjmować leki, jak się o to zadba to będzie wszystko dobrze. Mam też koleżanki z tarczycą i kuzynki z hashimoto ktore rodzily zdrowe dzieci. Przy nieleczonej tarczycy mogoloby się coś złego dziać ale jeśli jesteś pod opieką endokrynologa i bierzesz leki to nie martw się tym bo to ci w niczym nie pomoże. Powodzenia.
 
Hej jestem obecnie w 16+3 tygodniu ciąży. Moje TSH wyszło dziś 3,71 czy powinnam się martwić? Wizytę mam w czwartek, co jeśli lekarz machnie na to ręką i nie da mi leków? Powinien dać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej. Ja mam niedoczynnosc i hashimoto, jestem w 18tyg ciazy, moje wyniki tsh na początku byly bardzo wysokie ponad 22, teraz wszystko mam w normie, robilam badania i dziecko rozwija się prawidłowo, najgorzej to siedziec i myśleć negatywnie, nie martw się kochana tyle bo to zle wplywa na ciebie i dziecko, najważniejsze to robić systematycznie badania i kontrolować wyniki no i oczywiście przyjmować leki, jak się o to zadba to będzie wszystko dobrze. Mam też koleżanki z tarczycą i kuzynki z hashimoto ktore rodzily zdrowe dzieci. Przy nieleczonej tarczycy mogoloby się coś złego dziać ale jeśli jesteś pod opieką endokrynologa i bierzesz leki to nie martw się tym bo to ci w niczym nie pomoże. Powodzenia.
Hej . U mnie nigdy nie było problemów z tarczyca. W 9 t.c okazało się ze mam niedoczynnosc 11 i hasimoto. Ft3 i ft4 w normie. Obecnie biorę euthyrox 100 ( 11.tc) i zeszło do normy. Opowiesz jak jest u Ciebie ? Na kiedy masz termin?
 
Hej . U mnie nigdy nie było problemów z tarczyca. W 9 t.c okazało się ze mam niedoczynnosc 11 i hasimoto. Ft3 i ft4 w normie. Obecnie biorę euthyrox 100 ( 11.tc) i zeszło do normy. Opowiesz jak jest u Ciebie ? Na kiedy masz termin?

Raczej juz po terminie, skoro post jest ze stycznia 2021 😉
Ja mam niedoczynnosc w przebiegu hashi. Pierwsze dziecko urodzone zdrowe. Drugie w drodze.
 
Raczej juz po terminie, skoro post jest ze stycznia 2021 😉
Ja mam niedoczynnosc w przebiegu hashi. Pierwsze dziecko urodzone zdrowe. Drugie w drodze.
:) nie wiem jak przeczytałam,ze widziałam 2022 . Natomiast proszę o inf jak wszystko się toczy i jak Maleństwo ? :) … już nie małe takie :) dziękuje za inf . Pozdrawiam
 
W pierwszej ciąży miałam wykrytą niedoczynność tarczycy (wynik tsh koło 3,7). Dostałam Euthyrox i szybko uregulowałam wyniki. Po ciąży miałam operację usunięcia tarczycy. Po roku druga ciąża i poziom tsh w normie. Dzieci przebadane, wyniki tarczycowe mają prawidłowe.
 
W pierwszej ciąży miałam wykrytą niedoczynność tarczycy (wynik tsh koło 3,7). Dostałam Euthyrox i szybko uregulowałam wyniki. Po ciąży miałam operację usunięcia tarczycy. Po roku druga ciąża i poziom tsh w normie. Dzieci przebadane, wyniki tarczycowe mają prawidłowe.
 
reklama
Jednak wynik miałaś dużo „ładniejszy” niż mój :( ja aż tsh 11 w 9t.c - tak strasznie się martwię. Nie chorowałam nigdy wcześniej. Jestem mama już trójki dzieci…. Ten wynik jest szokiem i przerazeniem. W 11 t.c spadło do normy. Ale potrzebuje chyba wsparcia ludzi… którzy mieli podobne wyniki. Tak się martwię :( niby nic nie zmienię … oprócz już kontroli i leczenia … ale te 11 t.c było z duża niedoczynnością. Jestem wściekła bo pierwszy raz u gina byłam w 5 t.c już wtedy mogłam zrobić badania tsh. A gin nic nie zlecił. :( zastanawiam się czy mogło mieć już wpływ na rozwój dzidziusia … czy jest szansa ze może będzie dobrze.
 

Podobne tematy

Do góry