reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto w trakcie in vitro (ivf)?

reklama
Serio jestem zawiedziona że tutaj to tak działa beznadziejnie a czytajac Twoje slowa i fora I Opinie odnosnie innych klinik sporo sie różnią.
Czuje ze wezma mnie za jakas wariatke jak 2.01zadzwonie I'm ze ze zaczelam brac na leki I chce transfer w styczniu..ale nie moge polegać na nich tylko juz na sobie.
Dodalas mi duzo sily wiesz ;)
A zatem zycze udanego sylwestera a Nowy Rok niech bedzie wspanialy dla nas wszystkich.
P.S. a mozesz mi napisac ile razy dziennie przyjmowalas estrofem I progesteron I w jakich dawkach ? I czy ten encorton brac od 2dc czy to nie bedzie za dlugo gdy transfer bylby ok 18-19.01
 
Ja bralam estrofem 3x1, w tym jedna tabletka dopochwowo, progesteron 3x1 luteina 100 oraz 3x1 duphaston. Encorton miałam zalecony od 10 dc i tak bralam. Po 5-6 dniach brania encortonu zrób sobie kontrolę tsh.

Życzę Ci aby 2020 przyniósł najbardziej wyczekany prezent czyli dzidziusia 👶
A dzisiaj świętuj i baw się dobrze, bo za rok będzie bezalkoholowo 😉
 
Dziewczynki chce wam życzyć aby 2020 był rokiem w którym pojawia się dzieciątka , zeby nasze starania były owocne .

Ja dostałam okres i dzwoniłam do lekarza , kazał przyjechać w czwartek rano i zrobić estrogen i progesteron i pierwszy zastrzyk wezmę . Maszyna ruszyła 🥰
 
Część kobitki,czy ktoras z Was w ostatnich miesiącach robiła PGS w Macierzyństwie?
Mnie kazali czekac do 4tyg na wyniki,.ale same wiecie jak to jest z czekaniem, może któraś miała je wczesniej?
 
Witam. Jestem tu nowa.ale po przejściach I szkoda że dopiero teraz sie tu znalazlam.
Prosze powiedzcie mi czy któraś z Was miała może problem z szybko rosnącym tsh w momencie zaczęcia stymulacji? Mi w ciągu 16 dni tsh wzroslo z 1.5 do 5.97! AntyTPO badalam wiec przyczyna gdzies indziej. Jestem po 3 transferze a po 2 stymulacji.poprzednio uzyskano a 1 jajnika 5 komórek ale tylko 2 zarodki. Niestety transfery nieudane. Przy 2 zrobilam tsh I poziom skoczyl 5.28.wiec sytuacja sie powtarza. Przy drugiej stym 12 pecherzykow zaplodnili 5 z6 dozwolonych przez ustawe. Tylko 3 zarodki rozwinely sie do stadium blastocysty. klinice odsylaja mnie do endo.a on zlosci sie że obwiniaja tarczyce a to nie jest przyczyna.
Wiec moze ktoras miala taki przypadek? Przez wiele lat bylam na dawce eutyrox 25bo lekka niedoczynnosc tarczycy-wyglada jak u 12latki.
Przy stymulacji zwiekszone do 50..po nieudanym transferze 75 naprzemian z 50 aby sie unormowalo I mogla podejsc do nastepnej proby..
I to samo w momencie przyjmowania estrofem encorton luteina przed transferem tsh mega skoczylo..podano mi teraz zarodek z przekonaniem ze marne szanse. Bo dzien przed zrobilam tsh I 5.97. Wszyscy zdziwieni dlaczego... Ja podejrzewam encorton glowna przyczyna tego duzego tsh. Bo nawet w momencie stymulacji tak zle sie NIE czulam sie tak zle jak po nim kiedy zaczelam przyjmowac.Zle sie czuje blada kreci sie w glowie. Poradzcie prosze o co moze chodzic.
Mnie tarczyca skakala przy METYPREDZIE-silniejszy od encortonu,tsh-8,mysle ze to lek plus stres przy stymulacjj i transferze rozwala tarczyce,choc mój gin nie uważa zeby leki w wiekszym stooniu wpływały na traczyce. Przy kolejenym transferze napewno bede ja badac częściej niz co 4tyg,zeby sie nie rozjechala. Czy ja dobrze zrozumialam ze klinika obwinia tarczyce o małą ilosc zarodkow?
Mysle ze ilosc blastocyst ze stymulacji masz ok,ja po 3 stymulacjacjach w sumie z 40komorek mialam tylko 6blastocyst,ty masz bardzo dobre wyniki ze stymulacjj
 
Moze sie źle wyrazilam. Klinika mowi ze skoki tsh to nie ich wina..I ze endo musi mi dobrac dawke. A endokrynolog sie wkurza ze oni zrzucaja wine na tarczyce ze skacze..I skoro mnie lecza to powinni calosciowo mnie leczyc.a nie tylko ich dziedzina. Ogolnie pokrecone to strasznie. Tak ja tez tsh robie co 2 tyg. Teraz stanelam na dawce euthyroxu 75 ..I zobacze za 2 tyg jak sie wynik przedstawia.. oczywiscie Endo ma wywalone I mowi ze zobaczymy sie dopiero w kwietniu bo ona NIE widzi potrzeby.
 
Moze sie źle wyrazilam. Klinika mowi ze skoki tsh to nie ich wina..I ze endo musi mi dobrac dawke. A endokrynolog sie wkurza ze oni zrzucaja wine na tarczyce ze skacze..I skoro mnie lecza to powinni calosciowo mnie leczyc.a nie tylko ich dziedzina. Ogolnie pokrecone to strasznie. Tak ja tez tsh robie co 2 tyg. Teraz stanelam na dawce euthyroxu 75 ..I zobacze za 2 tyg jak sie wynik przedstawia.. oczywiscie Endo ma wywalone I mowi ze zobaczymy sie dopiero w kwietniu bo ona NIE widzi potrzeby.
Szkoda ze te uzyskane blastocysty nie przyjmuja sie w mojej macicy. Jestem zla ze te ograniczenia sa ustawa. Bo zniszczyli pare komorek a mogli by je rozmrozic I poddac zaplodnieniu...
No ale ja sobie moge..a oni sobie...
 
reklama
Ja bralam estrofem 3x1, w tym jedna tabletka dopochwowo, progesteron 3x1 luteina 100 oraz 3x1 duphaston. Encorton miałam zalecony od 10 dc i tak bralam. Po 5-6 dniach brania encortonu zrób sobie kontrolę tsh.

Życzę Ci aby 2020 przyniósł najbardziej wyczekany prezent czyli dzidziusia 👶
A dzisiaj świętuj i baw się dobrze, bo za rok będzie bezalkoholowo 😉
Ja bralam estrofem 3x1, w tym jedna tabletka dopochwowo, progesteron 3x1 luteina 100 oraz 3x1 duphaston. Encorton miałam zalecony od 10 dc i tak bralam. Po 5-6 dniach brania encortonu zrób sobie kontrolę tsh.

Życzę Ci aby 2020 przyniósł najbardziej wyczekany prezent czyli dzidziusia 👶
A dzisiaj świętuj i baw się dobrze, bo za rok będzie bezalkoholowo 😉
Witaj. Czy Ty bralas przed criotransferem progesteron od 2 dnia cyklu ?? Oczywiscie to ze estrofem to wiem ja jeszcze bralam dodatkowo dopochwowo sildenafil (wiagra).
Bo bylam dzis w klinice na wizycie. Mowie do lekarza ze urzadzilam samowolke ale czas mnie goni.. mowi ze ok.pyta jakie leki bralam mowie ze tak jak zwykle.a on nagle ze wszystko byloby ok I transfer odbylby sie w tym mies ale po co progesteron odrazu ??? Ze jego sie wlacza jak enometrium ma min 8mm..
Kurde czy ja czegos nie zrozumialam ze przyjmowalam ten progesteron? :/
Ze teraz taka burza tam w srodku ze nie zrobi transferu bo zarodek sie na bank nie przyjmnie.. Kazal odstawic mi dzis wszystkie leki I czekac na miesiaczke. I znowu od 2 dnia cyklu wdrozyc leki ale bez progesteronu..
Już zglupialam. Tymbardziej ze tez pisalas ze od 2 dnia cyklu przyjmowalas progesteron...
 
Do góry