reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który krem dla dzieci?

moja kuzynka ma 4 tygodniowego malca i zdarzyla juz troszke kosmetykow przetestowac i wspomniany przez was Oilatum sprawdza sie najlepiej. Wiec tez sie na niego zdecyduje:)
 
reklama
my do kąpieli używaliśmy oilatum. ładnie natłuszczało więc nie trzeba było po kąpieli oliwką smarować. teraz też będziemy tego używać. a do pupy bardzo długo używaliśmy linomagu, był dobry do momentu większego podrażnienia i od tamtej pory używaliśmy sudokremu i teraz też będzie sudokrem.
 
Ja właśnie jeszcze się do końca nie zdecydowałam - krem to raczej linomag (polecany bardzo przez położne) w razie odparzeń sudocrem, bepanthen.

Co do kąpieli to wszyscy znajomi używają oliatum i podobnych - tylko co zrobić kiedy skóra dziecka się przyzwyczai, pojawią się jakieś problemy i wtedy nie ma za bardzo po sięgnąć??? Czy nie lepiej zaczą od jakiegoś Hipp'a , nivei czy czegoś podobnego i w razie potrzeby zmienić na oliatum, balneum itp.?
 
Trytytka słyszałam opinie podobne do Twoich, że jeśli się nic nie dzieje, lepiej nie uzywać kosmetyków dla skóry z problemami, tylko zwykłych, na emolienty przejść w razie problemów.
 
Mi właśnie dziś Mama powiedziała o tym kremie linomag, szukam czegoś dla Szczepka bo ma bardzo wrażliwą skórę na buzi, w każdym razie ponoć super i dla niemowlaków, jeśli się sprawdzi to pewnie zakupię zapas
 
Oprócz kremu do pupy właśnie Linomag ma całą serię kosmetyków - tak obadałam w internecie:) łącznie z płynem do kąpieli i ja chyba to na wstępie przetestuje:)

aaa i miałam pytać: w Smykach są takie kosmetyki jak Skarb Matki - używał ktoś?? i jeszcze nad perfecta baby si zastanawiam::) tylko nikt ze znajomych nie testował
 
ja mam Linomag do pupy i moim zdaniem nie pomaga wcale... bambino duzo lepszy, ale moze reszta z tej serii jest dobra
 
u nas na odparzenia się sprawdzał bepanthen ( i przy okazji na sutki ) oraz sudocrem. do ciałka zwykła oliwka i krem bambino a myłam w białym jeleniu i nigdy problemów ze skórą Misiek nie miał. teraz będę ten sam zestaw stosować .

trytytka - perfecta baby nie jest najlepsza. źle się wchłaniała (kremy) i zapach taki sztuczny był.
 
reklama
My do pupy mieliśmy jakąś maść robioną z recepty od lekarza, w sume konsystenją i kolorem przypominało bepanten, ale było o niebo tańsze - za 150 ml płaciłam tylko 10 zł, a krem przy częstym pieluchowaniu wystarczał mi na 1,5 miesiąca i był super! Do mycia uzywaliśmy emolium - raz ze tańsze, dwa że nic się po nim nie działo, choć w sumie Wojtek nie miał nigdy skłonności do alergii czy łuszczenia się skóry. Emolium używałam też do balsamowania;) Teraz się myhemy w Ziajkach i też jest ok;) Przy franku chyba przetestuje Pharmaceris baby bo jest dość niedrogi 500 ml kosztuje ok 26 zł, a podobno bardzo dobry. Zobaczymy;)
 
Do góry