reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to tydzień ciąży?

anulapi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2021
Postów
15
Hej dziewczyny!
Proszę, pomóżcie. Byłam na wizycie 11.02.2021 i z USG wyszedł tc 8+3 (w karcie ciąży wpis: 8 tc). Wczoraj 17.02., po tygodniu, inna położna wpisała, że obecnie to 10 tc. Powiedziałam lekarzowi, żeby spojrzał na ten drugi wpis i czy nie powinien być wpisany 9 tc. Odpowiedział że wszystko jest w porządku i żebym nie przywiązywała do tego aż takiej wagi. Dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży i niepokoję się ☹️ czy rzeczywiście nie ma to znaczenia? Pozdrawiam
 
reklama
Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Pewnie 10 tydzień masz z terminu ostatniej@. A owulacja była chwilę później i dlatego na USG ciąża młodsza. Jeżeli różnica jest mniejsza niż 10 dni to nie korygują wieku zgodnie z USG tylko trzymają się tego z om.
 
Hej, spokojnie jest wszystko ok, jeden lekarz wpisze Ci skończony tydzień ciąży, a drugi lekarz wpisze Ci rozpoczęty, 17.02 byłaś 9+2 czyli rozpoczęłaś tydzień 10ty ciąży. Wszystko jest git nie zamartwiaj się tym♥️
 
Poza tym właśnie lekarze biorą jeszcze tydzień ten, który z USG wyjdzie, ale w karcie ciąży wpisują zazwyczaj ten z om i też polecam się go trzymać, u mnie w pierwszej ciąży była to różnica 2 tygodni (z USG był wcześniejszy termin) i nijak to się sprawdziło bo urodziłam 2 dni przed terminem z om 🙂
 
Hej, spokojnie jest wszystko ok, jeden lekarz wpisze Ci skończony tydzień ciąży, a drugi lekarz wpisze Ci rozpoczęty, 17.02 byłaś 9+2 czyli rozpoczęłaś tydzień 10ty ciąży. Wszystko jest git nie zamartwiaj się tym♥️
Pierwsze słyszę, żeby lekarze operowali rozpoczętymi, a nie ukończonymi tygodniami ciąży.

Tak czy inaczej nie ma powodów do niepokoju.
 
Hej dziewczyny!
Proszę, pomóżcie. Byłam na wizycie 11.02.2021 i z USG wyszedł tc 8+3 (w karcie ciąży wpis: 8 tc). Wczoraj 17.02., po tygodniu, inna położna wpisała, że obecnie to 10 tc. Powiedziałam lekarzowi, żeby spojrzał na ten drugi wpis i czy nie powinien być wpisany 9 tc. Odpowiedział że wszystko jest w porządku i żebym nie przywiązywała do tego aż takiej wagi. Dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży i niepokoję się ☹️ czy rzeczywiście nie ma to znaczenia? Pozdrawiam
Wszystko jest dobrze. :) 8+3 to 9. tydzień ciąży. Skoro byłaś 6 dni później, to byłaś pewnie w 9+2, czyli w 10. tygodniu ciąży :)
To jak z wiekiem. Dziecka pierwszy rok życia jest od 0 do 12 miesiąca. Drugi rok życia jest od 12+1 do 24 miesiąca. :)
 
Dziękuję Wam 😊 martwi mnie, że jedna położna posługuje się skończonymi tc (8+3 =8 tc), a druga rozpoczętymi (9+2=10 tc).
 
Dziewczyny, a powiedzmy jeśli chodzi o zakres terminów wykonywania badań prenatalnych: 11,0-13,6 tc. To według jednej położnej mogę to zrobić za 2 tygodnie, a według drugiej już za tydzień. Terminy określone są z dokładnością do jednego dnia. Czy w tym przypadku też nie będzie to miało znaczenia?
 
reklama
Do góry