reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to w końcu tydzień ciąży?

werka921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
627
Miasto
Bydgoszcz
Hej! Generalnie data ostatniej miesiączki to 6.09.

Na wizycie kontrolnej u mojej Pani doktor usłyszałam, że jestem w 14tc, a przewidywana data porodu to: 13.06.
Tak się złożyło, że dzień później miałam badania prenatalne i tam Pan doktor określił czas trwania gestacji: 13tyg 0dni, a przewidywana data porodu 15.06.
Jak widzicie, daty porodu niemal identyczne. Powie mi ktoś którego tygodnia mam się trzymać i skąd taka rozbieżność mimo podobnej daty? ...

PS. obecnie jestem juz dalej, ale nie wiem dokładnie jak to liczyć...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesteś w 22tygodniu 3dniu.
Rozbieżność może wynikać z rego, że albo dzidzius na USG na prenatalnych wychodził na tydzień starszy i taki tydzień powiedziała że ci wychodzi. Albo ta pierwsza doktor liczy tydzień od zaczętego kolejnego a nie od skończonego.
Mam nadzieję że zrozumiałe napisałam :)
 
Trzymaj się daty porodu wyznaczonej z om bo tej z usg nie bierze się pod uwagę chyba żeby rozbieżność była bardzo duża. A różnica tygodni wynika z tego że większość lekarzy liczy skończone tygodnie czyli jak jest np. 13t1d to mówią że jesteś w 13 tygodniu. Ale jest też część lekarzy i chyba większość kobiet też tak liczy że 13t1d to już rozpoczęty 14 tydzień.
 
Licz zawsze z daty ostatniej miesiączki. Nie z USG. Bo z tygodnia na tydzień dziecko rośnie swoim tempem. I o te kilka dni a nawet tydzień może być rozbieznosc.
Zagraj sobie jakąś aplikacje one wyliczają codziennie tydzień i dzień. Albo wejdź na tą stronę :Link do: Kalkulator ciąży
 
Licz zawsze z daty ostatniej miesiączki. Nie z USG. Bo z tygodnia na tydzień dziecko rośnie swoim tempem. I o te kilka dni a nawet tydzień może być rozbieznosc.
Zagraj sobie jakąś aplikacje one wyliczają codziennie tydzień i dzień. Albo wejdź na tą stronę :Link do: Kalkulator ciąży
Ja wiem, że rośnie swoim tempem, ale te wizyty miałam w odstępie niecałych 24h... więc niemożliwe, żeby przez te niecałe 24h była aż taka różnica
 
ale już doszłam do tego, że obecnie ogólnie jestem w 23tygodniu 4 dniu, czyli generalnie 24tc właśnie.
Bo ten na prenatalnym podał czas gestacji dokładnie, a ta moja po prostu tydzień ciązy i chyba ot cała zagadka :).
Tym bardziej właśnie, ze wiem na 100% którego dnia do tego doszlo: 20.09 i to by się wtedy zgadzało :)
 
Jesteś w 22tygodniu 3dniu.
Rozbieżność może wynikać z rego, że albo dzidzius na USG na prenatalnych wychodził na tydzień starszy i taki tydzień powiedziała że ci wychodzi. Albo ta pierwsza doktor liczy tydzień od zaczętego kolejnego a nie od skończonego.
Mam nadzieję że zrozumiałe napisałam :)
:O?? jak 22 i 3 dzień ;o
 
Z okresu to można sobie liczyć jak ktoś ma cykle jak w zegarku .
Ja miałam cykle nieregularne i zaszłam w dniu okresu.
Miałam np 6 tydzień z om a to był 3/4 i daty usg się trzymalismy ..Synek akurat się w tą datę z usg urodził haha :D
 
Z okresu to można sobie liczyć jak ktoś ma cykle jak w zegarku .
Ja miałam cykle nieregularne i zaszłam w dniu okresu.
Miałam np 6 tydzień z om a to był 3/4 i daty usg się trzymalismy ..Synek akurat się w tą datę z usg urodził haha :D
Tzn. ja mam generalni młodszą ciążę o tydzień od daty miesiączki.
Miałam 30.08 ostatni okres, ale liczymy, że ten okres miałam od 06/09 i tak też mam wpisane, po prostu mam o tydzien mlodsza ciążę:).
Juz sie rozwialy moje watpliwosci, jestem w 24 tygodniu ciąży (czyli 23 tyg. i 4 dni).
Ja mam niedoczynność tarczycy i trochę nieregularne te cykle, ale właśnie wiem kiedy był ten "złoty stosunek" (20.09) i to by się zgadzało:)
 
reklama
Do góry