reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kubek niekapek

weronia_gw

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Październik 2008
Postów
38
Miasto
Gorzów Wlkp.
Witam Wszystkie Mamy,

mam do Was pytanko, czy Wasze Maleństwa, a dokładnie 10 miesięczne dzieiciaczki piją już same z kubeczków niekapków? Może to głupie pytanie, ale nie wiem czy mój synek jest leniwym dzieckiem czy naprawde powinnam z nim zacząć ciężko ćwiczyć nad piciem z takiego kubeczka. Ogólny rozwój jet super, bo już sam chodzi przy meblach, zabawkami kręci w rączce w różne strony, ale kiedy ma wziąć kubeczek do rączki to jest jakaś masakra:-( Chce mu się pić, otwiera dzióbka i na tym się kończy, jak daje mu do rączki kubeczek to wyrzuca go, a jak sama mu podaje pic to i bardzo chętnie pije.
Proszę podpowiedzcie mi jak mam nauczyć tego mojego malucha pić z takich kubeczków, a może za szybko daję mu takie zadania?

Dziekuję z góry za pomoc:tak:
 
reklama
A może on nie potrafi sam przechylić kubka?
Spróbuj moze z czymś innym..........mój jak miął 10 miesięcy to zaczął pić ze słomki...chętniej pił z tego niż z niekapka.
Mamy taki bidon ze słomką z Canpola-fajna sprawa
 
Przede wszystkim nie stresuj się, że mały ma coś nie tak poprostu dzieci indywidualnie łapią to i owo. Więc i na niekapka czy też kapka czy słomke przyjdzie czas... Moja córa akurat od razu zaskoczyła niekapka i za każdym razem się dziwi, że tak duuużo leci;) bo wiadomo z cycucha mniej:) Moja córka jest na cycku więc nie używałyśmy smoka do picia, jak musiałam jej podać wode do picia to na początku łyzeczką, a potem ze szklanki czy z "gwinta" dlatego niekapek się przyjął:)
Trzeba popróbować, może słomka tak jak napisała E-stera, albo poprostu poczekaj aż samo przyjedzie, bo sądze że czas jest najlepszą nauką:)
Powodzenia:)
 
Nie przejmuj się.. Mój synek 8 maja skończy roczek a na niekapek nie chce patrzeć.. ogólny rozwój super:) Mówi pojedyncze słowa.. już sam biega.. i ciągle się śmieje ale pić z niekapka nie.. już lepiej mu wychodzi z zwykłego kupka:) butelką napije się sam nawet:) Ostatnio zaczął trochę pić przez słomkę.. to normalne..nie każde dziecko musi pić z niekapka..
 
reklama
Ponad miesiąc temu uczyłam mojego synka pić z kubka-niekapka. Szybko załapał, o co chodzi i przez trzy dni próbował sam z niego pić. Potem mu się odmieniło i do tej pory pije tylko wtedy, gdy ktoś trzyma mu kubeczek. A jak daje mu się go do rączki, to złości się i rzuca nim. Z jedzeniem jest podobnie :tak:.
 
Do góry