reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kubek niekapek.

Dołączył(a)
28 Styczeń 2016
Postów
14
Miasto
Obershlesien
Mój synek ma 5 miesięcy i jest karmiony piersią. Raz dziennie podaję mu jednak żelazo w butelce. Chciałabym rozpocząć naukę picia z niekapka. Polecicie mi jakiś konkretny niekapek?
Druga sprawa, za miesiąc będę mu rozszerzać dietę. Zakładając że moja pierś będzie nadal głównym posiłkiem, co i w jakich ilościach mogę mu podawać do picia w kubeczku?
 
reklama
Moim zdaniem najlepsze są niekapki Tommee Tippee. Sądostępne rózne z miękkim i coraz twardszym ustnikiem w zalezności od wieku malucha. Wypróbowałam już naprawdę sporo niekapków (mam trójkę dzieci). I tylko te z TT naprawdę nie kapią, nawet jeśli kubek upadł z hukiem sto razy:tak::biggrin2:
 
A ja polecam kubek Lovi 360 - może i czasem coś kapnie. Osobiście nie trafiłam na niekapek z którego dziecku łatwo było pić.
 
U nas się sprawdził kubek NUK , ale z ustnikiem silikonowym nie kauczukowym, bo zbyt intensywnie wypływa woda. Jedynym minusem ustnika sylikonowego jest to, że jeżeli dziecko ma ząbki i go podgryza szybko zaczyna kapać. Mimo tego polecam :)
 
W sumie do każdego dziecko musi się przyzwyczaić, a czasem jakiegoś za nic w świecie nie polub i nic na to nie poradzimy. Np ten 360 nie podszedł ani w rodzinie ani nam osobiście, a nasz drugi szkrab w ogóle nie tolerował niekapków. Z każdego kubka wyciągałam gumki i uszczelki aby kapało i dopiero tak nauczył się pić. Pierwszy szkrab pił z nuk ale też po jakimś czasie musiałam dziurki poszerzać, bo marudził że wolno leci.
Do picia co chcesz, jeśli kocha mleko i tak będzie go dużo pił. Jednak u nas dużo rozcieńczamy soki ponieważ słodkiego chce się wiecej, a małe dzieci wręcz najadają się sokami, zwłaszcza przecierowymi.
 
a ja polecam ten model aventa happybabby.pl/karmienie/butelki-i-akcesoria/kubeczki-i-bidony/philips-avent---kubek-niekapek-z-ustnikiem-fioletowy-od-12-miesiecy-260-ml,p7917 W ogole pasuje mi cala seria aventa, i butelki i laktator. Pasuje do tych butelek, wiec mozna zaminnie stosowac.
 
reklama
Trzeba uwazac na niektore kubki niekapki, bo zbiera się w niektorych czesciach od ustnika osad,plesn,itd....nie mam pojecia ktorej firmy,ale znajoma mi pokazywala i nie wynika to z zaniedbania,tylko z konstrukcji kubka...nie da sie tego umyc zanim sie nie rozwali tej czeci nozem,a wtedy kubek jest juz tylko do wyrzucenia
 
Do góry