reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kubek nikapek

mamawikusi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2008
Postów
20
Miasto
Warszawa
Witam może jakaś mama mi podpowie kiedy rozpocząć naukę picia z kubeczka niekapka,kuoiłam butelkę z miękkim ustnikiem mała choć nieporadnie ale jakoś pije co prawda trochę gryzie ustnik a picie samo jej wlatuje do buzi,dokupiłam do butelki ustnik niekapek podobno do nauki picia od 6 miesiąca niestety trzeba ssać żeby coś leciało a ona gryzie i nic jej nie leci może jest zamała?:-)
 
reklama
A może zmień rodzaj kubeczka? Moja mała do dziś nie umie pić z tradycyjnego nie kapka z dzióbkiem - tylko kubeczki ze słomką - niekapki ze słomką
Leniuszek nie musi podnosić rączek do góry ;-) Poza tym sporo teraz mówi się o szkodliwości takich kubeczków z ustnikiem na prawidłowy rozwój zgryzu malucha (ale to akurat zmienia się co sezon :baffled:).
 
Tak czy inaczej dziecko musi umieć ssać w trochę innej technice. Czy to przez niekapek, czy to przez słomkę. Z niekapka można pić od 6go miesiąca. Ważne jest by kubek miał membranę, która zapobiega wylatywaniu płynu z kubeczka i zmusza malucha do picia właściwą techniką. Tak czy inaczej ja wiem, że dziecko pijąc z dobrego niekapka ćwiczy mięśnie aparatu mowy. Polecam niekapki nuby z miękkim ustnikiem, dobrze się myją. Ustniki canpol balonik gorzej, ale ja je wolę zmieniać częsciej. Mój mały ma już dwa lata i nadal pije z niekapka, choć ze zwykłego też już potrafi.
 
Mam coreczke w podobnym wieku co twoja. Ja swojej kubek niekapek dalam juz w piatym miesiacu. Najpierw sie z nim zapoznala "na sucho" a potem dawalam z mala iloscia czegos do picia. Corcia poczatkowo gryzla i nie potrafila z niego pic, ale z czasem sie nauczyla i teraz ladnie pije. Daj jej czas na nauke a sama zobaczysz ze bedzie dobrze. :tak::tak::-)
 
Z niekapka mogą się uczyć pić dzieci, które już pewnie siedzą:tak:.
Moja Hania umie pić z niekapka, ale za to ma problem z przechyleniem go do góry, przychodzi do mnie i muszę jej trzymać:baffled:. No chyba, że leży. Z butli już w ogóle nie pije.
Bidon ze słomką też jest dobry, ale z niego można pićtylko na siedząco, na leżąco się nie da, i zawsze coś zostaje na dnie, bo słomka nie sięga do samego dołu.
 
Dzięki Mufinka moja też gryzła ustnik ale dzisiaj pierwszy raz udało jej się napić,chyba się przestraszyła,że szukam pomocy u innych mam.:-D:-D:-D
 
Ja próbowałam przekonać mojego Alexa do picia z nie-kapka już od 7-8 m-ca życia teraz ma 11 i sam sie nauczył pic z kubeczka mimo tego ze ustnik jest sztywny i żeby coś leciało trzeba przygryźć a nie ssać jak do tej pory. Ja uważam ze to przyjdzie samo. Nic na siłę.:tak:
pozdrawiam:-)
 
Ha i dzisiaj nastąpił przełom-maleństwu daj już niekapek od 1,5 miesiąca, do tej pory coś tam pociągnął ale przeważnie to robił sobie gryzaczek z dziubka. A dzisiaj jak pociągnął to :szok: i najważniejsze nie przestał zaraz po tym jak poleciało tylko ciągnął przez jakąś minutę:blink:.
 
reklama
moja mala do dzis tez jeszcze nie umie pic niekapka,ale juz jak ma buteleczke z woda to potrafi sama ja pprzetrzymac i prubuje pic aljej nie wychodzi bo nie wie ze musi przechylic hehe
 
Do góry