reklama

kubki niekapki

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ewucha, 28 Styczeń 2009.

1. ewucha

ewucha Początkująca w BB

kiedy można zacząć uczyć dziecko pić z kubka niekapka? i jaki najlepiej wybrać? proszę o rady :) pozdrawiam

2. niuniamilan

niuniamilan Fanka BB :)

od 4 miesiaca daje male kubek do reki zeby nauczyl sie trzymac i przyzwyczail sie do niego,raz dzienniewlewam troszeczke wody przegotowanej i tak podaje malemu,raczej nie pil za duzo,rzucal nim dookola,ale teraz coraz wiecej z niego napija,wazne jest by wybrac dobry odpowiadajacy dziecku najlepiej ,ja mialam 3 i wybralam ten ktorym Milan najlepiej sie posluguje,wydaje mi sie ze jak bedzie mial ok 7 miesiecy to z pewnoscia bedzie umial z niego pic

3. reklama
  4. diankus

diankus mama Neli 12.12.2007

moja żabka pije z niekapka od 6tego miesiąca, tylko wodę lub herbatkę, mleczko nie podeszło ;-)
    najlepsze są z silikonową końcówką, moja upodobała sobie ten z twardą no a ja ostatnio wyczytałam ze powodują wady zgryzu i wymowy :nerd: i tak spróbuje nauczyć ją z bidonka z rureczką pić bo mała ma juz prawie 14 m-cy i wie o co chodzi z rurką :-p

5. ewucha

ewucha Początkująca w BB

dziękuje za pomoc:)

6. mariola112233

mariola112233 Początkująca w BB

Kupki niekapki powodują u dzieci wadę zgryzu i wadę wymowy :/
    Lepszym rozwiązaniem pojenia maluchów jest zwykły kubek :)
    Przy niekapku dziecko musi zaciskać bardzo żuchwę. Taka mała porada z mojej strony. Pozdrawiam

7. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

ewucha, Zawistowski bardzo krytykował te niekapki, właśnie przez wady zgryzu, o których pisała mariola... wg niego podobno najlepsze są kubeczki ze słomką, ale ja myślę, że też sprawię synkowi niekapek. W 2007 roku najlepszym kubkiem Mamo to ja był kubek treningowy Tommee Tippee. W najbliższym numerze Mamo to ja ma być test kubków niekapków i czekam, bo może pomoże mi on zdecydować się na coś

8. e-stera

e-stera Fan(ka)

My mamy ten kubek z TT-jest super.Synek ma juz rok i pije z niego od 3 miesięcy

9. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Mój synek nie ma jeszcze 5 miesięcy i czasami pije z niekapka tommee tippee.. czasami mu to wychodzi a czasami się denerwuje i nie chce .
    Bardzo lubie p. Zawitkowskiego ale chyba cięzko dziecko od razu nauczyć pic ze słomki - tak mi się wydaje .
    Zreszta niekapet TT ma dośc gruby ten ustnik

10. reklama
  11. patikaz

patikaz Zaciekawiona BB

Moja corcia ma 10 miesiecy ale od ponad miesiaca umie pic przez slomke, pierwsze corka tez sie szybciutko nauczyla przez slomke a zrobilam to tak: wzielam slomke wlozylam ja do butelki i zacisnelam palcem otwor od gory. Wyjelam slomke z buteleczki i wlozylam malej do buzki, po kilku razach juz wiedziala o co chodzi:-D Moze to napisalam jak dla dziecka, ale nie umiem tego inaczej wyjasnic:rofl2:
    Pozdrawiam

12. e-stera

e-stera Fan(ka)

Identycznie uczyłam pić ze słomiki Oliśka :-)i tez w 10 miesiecy umiał :-)

Poleć forum