reklama

kubki niekapki

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ewucha, 28 Styczeń 2009.

1. ewucha

ewucha

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kiedy można zacząć uczyć dziecko pić z kubka niekapka? i jaki najlepiej wybrać? proszę o rady :) pozdrawiam

2. niuniamilan

niuniamilan Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    od 4 miesiaca daje male kubek do reki zeby nauczyl sie trzymac i przyzwyczail sie do niego,raz dzienniewlewam troszeczke wody przegotowanej i tak podaje malemu,raczej nie pil za duzo,rzucal nim dookola,ale teraz coraz wiecej z niego napija,wazne jest by wybrac dobry odpowiadajacy dziecku najlepiej ,ja mialam 3 i wybralam ten ktorym Milan najlepiej sie posluguje,wydaje mi sie ze jak bedzie mial ok 7 miesiecy to z pewnoscia bedzie umial z niego pic

3. reklama
  4. diankus

diankus mama Neli 12.12.2007

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja żabka pije z niekapka od 6tego miesiąca, tylko wodę lub herbatkę, mleczko nie podeszło ;-)
    najlepsze są z silikonową końcówką, moja upodobała sobie ten z twardą no a ja ostatnio wyczytałam ze powodują wady zgryzu i wymowy :nerd: i tak spróbuje nauczyć ją z bidonka z rureczką pić bo mała ma juz prawie 14 m-cy i wie o co chodzi z rurką :-p

5. ewucha

ewucha

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuje za pomoc:)

6. mariola112233

mariola112233

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Kupki niekapki powodują u dzieci wadę zgryzu i wadę wymowy :/
    Lepszym rozwiązaniem pojenia maluchów jest zwykły kubek :)
    Przy niekapku dziecko musi zaciskać bardzo żuchwę. Taka mała porada z mojej strony. Pozdrawiam

7. rapunzel

rapunzel czyli roszpunka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ewucha, Zawistowski bardzo krytykował te niekapki, właśnie przez wady zgryzu, o których pisała mariola... wg niego podobno najlepsze są kubeczki ze słomką, ale ja myślę, że też sprawię synkowi niekapek. W 2007 roku najlepszym kubkiem Mamo to ja był kubek treningowy Tommee Tippee. W najbliższym numerze Mamo to ja ma być test kubków niekapków i czekam, bo może pomoże mi on zdecydować się na coś

8. e-stera

e-stera Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My mamy ten kubek z TT-jest super.Synek ma juz rok i pije z niego od 3 miesięcy

9. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Mój synek nie ma jeszcze 5 miesięcy i czasami pije z niekapka tommee tippee.. czasami mu to wychodzi a czasami się denerwuje i nie chce .
    Bardzo lubie p. Zawitkowskiego ale chyba cięzko dziecko od razu nauczyć pic ze słomki - tak mi się wydaje .
    Zreszta niekapet TT ma dośc gruby ten ustnik

10. reklama
  11. patikaz

patikaz Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja corcia ma 10 miesiecy ale od ponad miesiaca umie pic przez slomke, pierwsze corka tez sie szybciutko nauczyla przez slomke a zrobilam to tak: wzielam slomke wlozylam ja do butelki i zacisnelam palcem otwor od gory. Wyjelam slomke z buteleczki i wlozylam malej do buzki, po kilku razach juz wiedziala o co chodzi:-D Moze to napisalam jak dla dziecka, ale nie umiem tego inaczej wyjasnic:rofl2:
    Pozdrawiam

12. e-stera

e-stera Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Identycznie uczyłam pić ze słomiki Oliśka :-)i tez w 10 miesiecy umiał :-)

Poleć forum