reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kubki niekapki

Dołączył(a)
27 Styczeń 2009
Postów
5
kiedy można zacząć uczyć dziecko pić z kubka niekapka? i jaki najlepiej wybrać? proszę o rady :) pozdrawiam
 
reklama
od 4 miesiaca daje male kubek do reki zeby nauczyl sie trzymac i przyzwyczail sie do niego,raz dzienniewlewam troszeczke wody przegotowanej i tak podaje malemu,raczej nie pil za duzo,rzucal nim dookola,ale teraz coraz wiecej z niego napija,wazne jest by wybrac dobry odpowiadajacy dziecku najlepiej ,ja mialam 3 i wybralam ten ktorym Milan najlepiej sie posluguje,wydaje mi sie ze jak bedzie mial ok 7 miesiecy to z pewnoscia bedzie umial z niego pic
 
moja żabka pije z niekapka od 6tego miesiąca, tylko wodę lub herbatkę, mleczko nie podeszło ;-)
najlepsze są z silikonową końcówką, moja upodobała sobie ten z twardą no a ja ostatnio wyczytałam ze powodują wady zgryzu i wymowy :nerd: i tak spróbuje nauczyć ją z bidonka z rureczką pić bo mała ma juz prawie 14 m-cy i wie o co chodzi z rurką :-p
 
Kupki niekapki powodują u dzieci wadę zgryzu i wadę wymowy :/
Lepszym rozwiązaniem pojenia maluchów jest zwykły kubek :)
Przy niekapku dziecko musi zaciskać bardzo żuchwę. Taka mała porada z mojej strony. Pozdrawiam
 
ewucha, Zawistowski bardzo krytykował te niekapki, właśnie przez wady zgryzu, o których pisała mariola... wg niego podobno najlepsze są kubeczki ze słomką, ale ja myślę, że też sprawię synkowi niekapek. W 2007 roku najlepszym kubkiem Mamo to ja był kubek treningowy Tommee Tippee. W najbliższym numerze Mamo to ja ma być test kubków niekapków i czekam, bo może pomoże mi on zdecydować się na coś
 
Mój synek nie ma jeszcze 5 miesięcy i czasami pije z niekapka tommee tippee.. czasami mu to wychodzi a czasami się denerwuje i nie chce .
Bardzo lubie p. Zawitkowskiego ale chyba cięzko dziecko od razu nauczyć pic ze słomki - tak mi się wydaje .
Zreszta niekapet TT ma dośc gruby ten ustnik
 
Moja corcia ma 10 miesiecy ale od ponad miesiaca umie pic przez slomke, pierwsze corka tez sie szybciutko nauczyla przez slomke a zrobilam to tak: wzielam slomke wlozylam ja do butelki i zacisnelam palcem otwor od gory. Wyjelam slomke z buteleczki i wlozylam malej do buzki, po kilku razach juz wiedziala o co chodzi:-D Moze to napisalam jak dla dziecka, ale nie umiem tego inaczej wyjasnic:rofl2:
Pozdrawiam
 
reklama
Moja corcia ma 10 miesiecy ale od ponad miesiaca umie pic przez slomke, pierwsze corka tez sie szybciutko nauczyla przez slomke a zrobilam to tak: wzielam slomke wlozylam ja do butelki i zacisnelam palcem otwor od gory. Wyjelam slomke z buteleczki i wlozylam malej do buzki, po kilku razach juz wiedziala o co chodzi:-D Moze to napisalam jak dla dziecka, ale nie umiem tego inaczej wyjasnic:rofl2:

Identycznie uczyłam pić ze słomiki Oliśka :-)i tez w 10 miesiecy umiał :-)
 
Do góry