reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia Listopadówek

remember.me

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2013
Postów
150
Miasto
UK
Zakładam temat w ktorym bedziemy mogly wymieniac sie naszymi kuchennymi doswiadczeniami. Masz cos pysznego na obiad? A moze szykuje Ci sie domowa imprezka i szukasz przepisow na salatki i desery! pomozmy sobie nawzajem urozmaicic nasza kuchnie :)
 
reklama
Bosko :tak:Ja mam dzisiaj na obiadek krupnik i zjadlabym chetnie ziemniaczki z jakims kotletem zawijanym z ogorkiem cebulka i serem:-D
 
Ja jestem w trakcie przygotowywania zupy krem z marchwii pozniej podam przepis i moze zalacze zdjecie ale musze poczekac na dostawe od emka bo mi sie kolendra swieza skonczyla haha
 
[SUP]​[/SUP]Obiecany przepis na rozgrzewajaca zupke krem z marchwii z kolendra :)

2 duze lub 4 male cebule
1kg marchewek
kolendra mielona 2 lyzeczki
swieza kolendra ale tylko jesli ktos lubi duzo kolendry :)
2-2,5 l bulionu warzywnego (moze byc z kostek chociaz wole sama sobie przygotowac ale jak nie mam czasu chce zupke na szybko to rozpuszczam kostki)
Sol
pieprz
oliwa z oliwek lub maslo jak kto lubi :)


cebule i marchewke obieramy kroimy na drobno wrzucamy do garnka na rozgrzany tluszcz
jak sie wszystko ladnie zeszkli dodajemy sol pieprz i dwie lyzeczki mielonej kolendry
dusimy 2 minutki
zalewamy bulionem warzywnym i gotujemy do miekkosci
blenderem miksujemy wszystko na gladki krem
doprawiamy jeszcze do smaku sola i pieprzem (nie za duzo piepru bo jesli mamy zamiar dodac swiezej kolendry na koncu zupa moze wyjsc zbyt pikantna )
doprowadzamy do wrzenia bez przykrywki
dodajemy swiezej kolendry posiekanej drobno
podajemy gorace z bagietka z maslem czosnkowym lub zwykla moze byc tez zapieczona na patelni na maselku

zupa bez dodatku swiezej kolendry bo na nia czekam az mi Emek przywiezie wyglada tak
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 128
Czesc. Ja juz po. Obiecalam ze bede tu czasami pisac w tym temacie i ogolnie domWas zagladac wiec jestem. Jutro bede gotowac moja zielona smakowita zupke ktora u mnie kroluje na stole glownie w wielki piatek lub sobote przed swietami ze wzgledu na to ze jest wiosenna i jajeczna :) jutro zamieszcze moj przepis ze zdjeciami na zupe z salaty z jajkiem na twardo ;-)
 
reklama
Do góry