reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kuchnia majowych cieżaróweczek ;-) (nasze zachciewajki i pomysly na obiady)


BARSZCZYK PO 7 MIES
Składniki



  • [*=left]chude mięso (indyk/ kurczak/ cielęcinka/ królik)
    [*=left]1 mała marchewka
    [*=left]½ pietruszki
    [*=left]mały kawałek selera
    [*=left]½ pora
    [*=left]½ dużego ziemniaka
    [*=left]½ buraka
    [*=left]natka pietruszki
    [*=left]łyżeczka masła

Niezbędne urządzenia kuchenne



  • [*=left]2 garnuszki
    [*=left]blender lub tarka
    [*=left]nóż
    [*=left]deska do krojenia

Sposób przyrządzenia

Do leciutko osolonego wrzątku wrzucam obrane i umyte warzywa, poza burakiem, którego gotuje nie obranego w osobnym garnku. Gotuję aż warzywa będą miękkie ok. 20-30 min.

W osobnym garnku gotuję umyte mięsko (kawałek wielkości ok.1/3 dłoni), które również wrzucam do leciutko osolonego wrzątku.

Wyjmuję warzywa i kroje na kawałki: marchewkę, pora, ziemniaka, buraka i wrzucam z powrotem do garnka. Dodaję masło i natkę, chwilkę jeszcze gotuję i zupka gotowa.

Uwagi



  • [*=left]Seler może uczulać.
    [*=left]Zupkę można zamrozić w małych plastykowych pojemniczkach i rozmrażać bezpośrednio przed podaniem.
    [*=left]Dla niemowlaka do ok. 9 miesiąca zupkę należy miksować, później należy podawać jedzenie coraz mniej rozdrobnione, warzywa można drobno kroić lub ucierać na tarce do jarzyn.
    [*=left]Jak maluch ma zaparcia można dać mu więcej buraka.
 
reklama
muffinki1.jpgmuffinki3.jpg

MUFFINKI CZEKOLADOWO - BANANOWE

- 3 dojrzałe banany
- 125 ml oleju
- 2 jaja
- 100g cukru
- 225g mąki pszennej
- 3 łyżki ciemnego kakao
- łyżeczka sody

Składniki mokre połączyć w osobnej misce, a suche w osobnej, następnie wymieszać je razem.
Piec w temp. 180 st. C przez 20 - 25 min.

Smacznego.
 
wczoraj na obiad jadłam pysznego indyka w wykonaniu mojego męża zżeranego wyrzutami sumienia po imprezowym humorku o 2 w nocy:)

Moja pierś z indyka z farszem - Indyk - Drób - przepisy - Gotujmy.pl warzywa do farszu z braku innych użyliśmy marchewki, groszku i szparagów. było booosko, choć ja następnym razem zrobię z serem, mięsem i przyprawami:D

anik - pamiętam o przepisie na faszerowane jajka:zawstydzona/y:jak się ogarnę to napiszę

e: Nutka śpi więc mam w końcu czas:)


Jajka faszerowane szynką i pieczarkami:
składniki:
- 5-10 dużych jajek
- 20 dag szynki - ja kupuję wiejską, swojską, sopocką, albo zwykłą drobiową
- 30 dag pieczarek
- cebula
- pęczek kopru/ szczypiorku/ pietruszki
- 2 łyżki majonezu/ jogurtu naturalnego
- vegeta, pieprz
jajka gotuję na twardo, przekrawam na pół, wzdłuż, żółtka do miski. Pieczarki, cebula i szynka w maleńką kostkę - pieczarki z cebulą smażę na odrobinie margaryny, przyprawiam. szynkę podsmażam osobno, tak samo, nie solę, wrzucam do żółtek. koper siekam i do miski. majonez do tego i dokładnie wymieszać. małą łyżeczką nakładam do białka w miejscu żółtka, szalejąc wbijam w farsz maleńką gałązkę kopru lub posypuję siekanym szczypiorkiem.

Jajka z wędzonym łososiem
składniki:
-
jajka
- 100g wędzonego łososia
- 2 łyżki sera mascarpone, można jaki się lubi
- 1 łyżeczka masła
- koperek, cytryna
jajka j/w. Łososia drobno posiekać, dodać do żółtek, sera, masła i kopru. całość wymieszać i doprawić solą i pieprzem. dekoruję trójkącikami z cytryny.

robię też ze smażonym kurczakiem, pieczarkami i żółtym serem. tak właściwie to można zrobić z czym się chce - zawsze są pyszne i u nas znikają jako pierwsze - ku rozpaczy innych kobiet, które piekły ciasta i robiły sałatki, a mojej wielkiej uciesze:)
 
Ostatnia edycja:
Ja robię .
Owoce umyć i w zależności co masz to odszypułkować czy obrać .
Lekko rozdrobnić i 3/4 z całości zmiksować .
Pozostałą część rozdrobnić nożem lub lekko zmiksować ,ale tak by były kawałeczki (jeśli lubicie z kawałkami)
Masę przelać do garnka ,zagotować dodać cukier żelujący i gotować 5 minut .
Napełnić słoiki gotującym dżemem ,zakręcić i przekręcić do góry dnem .
Pozostawić do zaciągnięcia i do ostygnięcia .
Gotowe .
 
Pieszczoszko - obiecany przepis dla Ciebie :))

Tajskie curry z kurczakiem


2 średnie piersi z kurczaka
1 puszka mleka kokosowego
1 łyżka startego, świeżego imbiru
2 szalotki
1 papryczka chilli
2 łyżki curry
trawa cytrynowa lub sok z połowy cytryny/limonki
łyżka czerwonej pasty curry


Pierś pokroić, oprószyć delikatnie curry, podsmażyć na oliwie z oliwek. Cebulkę pokroić, chilli posiekać na drobne kawałki. Cebulę dodać do kurczaka. Dusimy aż będzie miękkie. Następnie wlać mleczko kokosowe, wrzucić pokrojone chilli, imbir, pastę curry i sok z cytryny. Dusić aż do zgęstnienia. My najbardziej lubimy z ryżem dziki+parboiled. Jak ktoś lubi może dorzucić pędy bambusa i malutkie kolby kukurydzy :)
 
MINI TORTILLE (idealna przekąska na stół)

tortille.jpg

SKŁADNIKI według uznania, ja daję:
-4tortille
-podwójna pierś z kurczaka
-przyprawa do gyrosa/kebaba
-kap. pekińska
-pomidor
-ogórek
-papryka
-żółty ser (starty)
-sos czosnkowy na majonezie
-ketchup
-WYKAŁACZKI - ja zapominam je zawsze kupić, stąd duuuuże litery:D

Pierś kroję w paski, dodaję troszkę oliwy, przyprawy, mieszam i zostawiam na ok. godzinę. smażę na odrobinie oliwy, aż się zarumienią. Placki kroję na 4 części - dwoma średnicami. Kapustę rwę na kawałek odpowiadający wielkością kawałkowi placka i układam go na nim. daję na to kawałek piersi, łyżeczkę sosu, kapkę ketchupu (ostry najlepszy), półplaster pomidora, plaster ogórka ze skórką, ew. pióro cebuli, szczyptę sera i składam - placek leży wierzchołkiem do góry, zbieram prawy koniec, na to lewy, na wykałaczkę nabijam kawałek papryki i wbijam w złożoną tortillę.

tortille znikają w zastraszającym tempie, wszyscy je lubią, bo mają w sobie składniki ogólnie lubiane, ale można do nich włożyć co się tylko chce!
 

Załączniki

  • tortille.jpg
    tortille.jpg
    24,4 KB · Wyświetleń: 82
reklama
Do góry