reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kuchnia majowych cieżaróweczek ;-) (nasze zachciewajki i pomysly na obiady)

Och...tak mnie nachodzi i na "budyniowca"

-1/3 kostki masla
-3 lyzki cukru
-1 szkl. maki
-2lyz. proszku do pieczenia
-1lyzka kakao
-2jajka
-1op.budyniu smietankowego
-1op.budyniu czekoladowego
-2 serki waniliowe

a)Maslo,cukier i 1 jajko utrzec w misce na jednolita masa.Make,kakao i proszek do piecz wymieszac,potem przesiac do pierwszej masy.Wymieszac razem i wylozyc na dno tortownicy(26cm-srednia).
b)Budyn smietankowy ugotowac zgodnie z przepisem na opakowaniu,i goracy wylac na mase w tortownicy.
c)Budyn czekoladowy w proszku wsypac do serkow,dodac drugie jajo,wymieszac i wylac na wierzch poprzedniej masy.

Piec ok.40minut w 180'C (w juz rozgrzanym piekarniku)

SMACZNEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a ten punkt c to ugotowac budyn i wlac serki czy poprostu wsypac proszek z budyniu do serkow? kurde jak tak to chyba malo tej masy bedzie
 
reklama
Punkt c...nie gotowac budyniu(wsypac do serkow),wystarczy,wystarczy!
Pieke czesto to ciasto,nie wiedziec czemu robi wielka furore,szczegolnie u dzieci i mezczyzn :-p Wychodzi zawsze jednakowo,wiec moze tylko dodam ze czekam chwile,az przestygnie 2warstwa(wylany budyn waniliowy).
 
ja poszukuje pysznego przepisu na obiad dla mojego mezczyzny na sobote...bedzie weekend ttylko we dwoje a ze taka juz steskniona jestem chce zrobic cos pysznego prosze Was o pomoc pliiis podajcie pomysly ...ja juz wszystkie swoje chyba przerobilam...dodam ze fajnie jak by bylo to cos bez szpinaku i na ostro :)
 
A ja dziś przeszłam samą siebie- zjadłam rolmopsa i przegryzłam go michałkiem. Odkryłam nowe ciekawe połączenie smaków i zastanawiam się dlaczego właściwie nie produkują śledzi w czekoladzie ;-)
 
Mi zdażyło delicje pomieszać z rybą:zawstydzona/y:
Ostatnio zrobiłam , bardzo prosta sałatkę , która przypadła do gustu zarówno mi i moim domownikom
*czerwona cebula
*szynka konserwowa- pokroić w plastry lub kostkę
*ogórek konserwowy
*czerwona fasola
* około łyżki majonezu do wymiesznia, pieprz - bez solenia już

Bardzo ciekawe połączenie.Lub 2 propozycja na ekspresową sałatkę
1 ogórek kiszony - pokroić w kostkę
2 kukurydza z puszki
3 łuskany słonecznik
4 natka pietruszki - wg uznania, ja lubię więc dodaję
5 łyżka majonezu - bez żadnych przypraw

Tej sałatki nie zjesz za szybko , nasyci cię bardzo ze względu na słonecznik

SMACZNEGO:-)
 
Jak to jest jesli chodzi o wedliny? Tutaj mowia, ze w ciazy nie mozna ich jesc. Moze ma na to wplywa, ze tu sa raczej konserwanty z dodatkiem miesa, choc mowi sie tez o listerii. Nie jestem wielka fanka wedlin, ale czasem bym chetnie zjadla albo dodala do jajecznicy czy wlasnie salatek.

Jak to sie ma do wedzonych mies?

Pyszna salatka z wedzonym kurczakiem:
ogorki konserwowe
marynowany seler
wedzony kurczak
ciutke majonezu/jogurtu/smietany
sol, pieprz

do tego sugerowano mi tez ananasa, ale ja ze slodkim nie lubie.
 
reklama
wikasik , a ja niedałabym sie zwariowac na temat tego co jemy , wiadomo 3ba unikac surowego miesa, kiełbasy i plesniowych serów.
Zdrowo sie odzywiac itd... taka szynka mie mniej czy wiecej zaszkodzi jak slodkie ktore jemy czy fastfoody.
 
Do góry