reklama

Kuchnia Maluszka

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2011' rozpoczęty przez Blackberry, 14 Marzec 2012.

1. Blackberry

Blackberry Fanka BB :)

Dziewczyny, zakładam ten temat, ponieważ pewnie coraz więcej z nas będzie gotować dla swoich pociech.

Długo szukałam przepisu na budyń na MM, który wyjdzie i będzie jadalny:)

BUDYŃ (BEZ GOTOWANIA MM)

120 ml wody przegotowanej
    4 miarki mleka
    łyżeczka mąki ziemniaczanej (solidna, bo inaczej robi się rzadki kisiel i ciężko dziecię nakarmić:))
    żółtko lub pół (w zależności od wieku dziecka)
    W 20 ml wody rozpuszczamy mąkę i żółtko. Gotujemy osobno 80 ml wody. Do ugotowanej wody dodajemy mąkę z żółtkiem i chwilkę gotujemy mieszając. Przestudzić.
    Mleko rozpuszczamy w pozostałych 20 ml ciepłej wody i dodajemy do budyniu. Polać sokiem lub deserkiem.

Młody zjadł zadowolony. I w ten sposób przemyciłam 120 mleka!

2. moniek83

moniek83 Fanka BB :)

Sprawdziłam przepis. Budyń pycha. Dziękuję Blackberry

3. reklama
  4. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Musze też zrobić ten budyń.
    To żółtko to ugotowane czy surowe??

5. Blackberry

Blackberry Fanka BB :)

Żółtko surowe - zagotujesz je w mąką w wodzie. Dziewczyny jeszcze jeden patent - ciężko się miesza gęstą masę z MM, ale po wrzuceniu do blendera i dolaniu MM robi się super gładki budyń. U nas idzie nawet sam bez owoców. Tak myślę, że jak się zacznie młodemu nudzić to wanilii dodam. Fajnie, że Wam wyszedł.

Wrzucajcie jakieś przepisy - bardzo chętnie skorzystam, zwłaszcza takie w których uda się przemycić mleko.

6. flower188

flower188 Fanka BB :)

7. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Trzeba się zalogować do chomika. Nie mam tam swojego konta.

8. flower188

flower188 Fanka BB :)

ja sobie założyłam na "spamowego" meila a rejestracja jest szybka

9. Pflaume

Pflaume Szczęśliwa Mama :)

Kasia, je już swoje zupki bo ze słoiczków się nie najadała;-)

10. reklama
  11. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Niedawno zaczęłam gotować małej zupki. Na razie mieszam jej moje "specjały" ze słoiczkami ze sklepu. Inaczej nie było mowy o jedzeniu.

Powoli mała przyzwyczai się do mojej kuchni, a i ja wprawię się na nowo w gotowaniu małemu człowiekowi;-)
    Flower, ściągnęłam przepisy, dzięki za link.

12. JJ

JJ Fanka BB :)

Ja gotuję już ze 3 miesiące :) Nie dawno mieliśmy debiut polędwiczki ze śliwkami. Powiem tyle, jak na razie to jest nasz number 1 :rofl2:. Obiadu miało być na 3 dni. Zjadł tyle, że zostało tylko na 1 porcję i musiałam kaszy dogotować, bo by się nie najadł na drugi dzień, bo tak mało zostało :szok:

Przepis ze słoiczkowego:
    polędwiczka,
    marchew,
    ziemniaki,
    2-3 nieduże śliwki suszone,
    woda,
    może być ciutkę kaszy lub ryżu,
    przed podaniem oliwa z oliwek.

smacznego

Poleć forum