reklama

Kujące igiełki z choinki - jak chronić córeczke?

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez biafra, 17 Grudzień 2012.

1. biafra

biafra Zaciekawiona BB

Postanowiliśmy w tym roku meżem kupic do domu prawdziwa choinkę. wiadomo, że takie zywe drzewko to od razu inny klimat w mieszkaniu, inna atmosfera… achh, no i ten zapach!!! nie pomyślałam tylko wczesniej, że spadającymi igielkami może się pokuć moja mała Małgosia. Do tego dzieci tez czesto biora do buzi przedmioty z ziemi i chcą je jesc a takie igiełki sa niebezpieczne… No i mała ciagle chce isc do tego drzewka, które wygląda dla niej tak wyjątkowo, ale przecież sama choinka tez kuje… Macie jakies rady jak ustawić choinke lub czym ją odgrodzić, żeby moja córeczka nic sobie nie zrobiła???

2. citrus

citrus Fanka BB :)

Może trzeba było myśleć wcześniej, a nie post factum?

3. reklama
  4. Justys84

Justys84 Fanka BB :)

my tez z mysla o malym postawilismy sztuczna choinke,nie wiem moze ustawcie ja wyzej jak macie mozliwosc

5. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Ja co roku mam żywą choinkie.Pamiętam jak dziewczynki były małe.Mówiliśmy ze nie wolno ale one swoje pokuły sie raz i wiecej jej nie dotykały.

6. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

miałam prawdziwą choinkę na pierwsze Boże Narodzenie Julci, miała wtedy 5 mcy. Następne święta były ze sztuczną, nie chciałam żeby chodzące dziecko się najadło i pokłuło. Dopóki Majka nie będzie mieć ok 3 lat będziemy stawiać sztuczną dla bezpieczeństwa dzieci. Ozdoby też mamy sztuczne bombki nietłukące się, ozdoby z filcu itp.

7. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Są takie specjalne ogrodzenia, ale nie wiem gdzie tego szukać. Ja odkąd mam małe dzieci zrezygnowałam z prawdziwej choinki ze wzgledu na ich bezpieczenstwo

8. esbeen

esbeen Zaciekawiona BB

doskonale znam twoje problemy z wlansego doswiadczenia. dobrze wiem, ze zywa choinka i male dzieci to same klopoty. jak moje dzieci byly mniejsze, to zawsze stawialismy z mezem sztuczna choinke. wiem, ze to nie to samo co prawdziwa, ale przynajmniej masz pewnosc bezpiezcenstwa dzieci w domu. wtedy takie rozwiazanie wydawalo nam sie jedyna alternatywa, chociaz sa lepsze pomysly niz choinka sztuczna. moja przyjacilka w tym roku w salonie zrobila sobie pieeeekna choinke sama - pomalowala jakies stare deski i zrobila z nich kolorowe drzewko. takie cos wyglada o wiele atrakcyjniej niz atrapa prawdziwej choinki. jakbym miala w domu duza biblioteczke, to oprawilabm ksiazki w kolorowa krepine i zrobila cos takiego:
    [video=youtube;8WHAzNYCtr4]http://www.youtube.com/watch?v=8WHAzNYCtr4&feature=youtu.be[/video]

mysle ze takie choinki alternatywne sa bezpieczneijsze dla dzieci niz kazdy rodzaj drzewka.

Poleć forum