reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria czerwcóweczek :-)

Ooo Malgos - flaczki też bym zjadła, gdyby nie wstręt do mięsa, hihi

U nas dzisiaj kluski śląskie z sosem kurkowym ;) a jutro lepię pierogi z mamuśką. I dupka rośnie uuu jak szalona :p
 
reklama
Hej ;p
Dam Wam przepis na te pierniczki co robiłam i są miękkie i pyszne

PIERNIKI (od razu zaznaczam,że ja robię z podwojonej liczby składników,żeby zrobic ich wiecej naraz :D wszystko x2)

500 g mąki plus trochę do podsypania na stolnicy
1 1/2 szkl miodu
1 szkl cukru pudru
3/4 kostki masła
1 opak. przyprawy do pierników
1 jajko
1 łyzeczka sody
szczypta soli

1.Miód podgrzewam na małym ogniu z cukrem,przyprawami i masłem.Co jakiś czas zamieszam masę i pilnuję,żeby się nie zagotowała.Gdy składniki się połączą,zdejmuję z ognia i odstawiam do ostygniecia.

2.Mąkę przesiewam z sodą i solą.Dodaje masę miodową i roztrzepane jajko.MIeszam łopatką drewnianą aby połączyć składniki.W miarę mieszania gdy widzimy ,że ciasto nie nadaje sie jeszcze do wałkowania dosypuje mąkę i mieszam lub zagniatam na elastyczne ciasto .

3.Potem odrywam kawałek ciasta,wałkuję na grubość 0,5 cm i wykrajam foremkami pierniczki.Układam je na blachę,na papierze do pieczenia i piekę je w temp. 180 st.C ok 12 min. Nastepne partie już często krócej bo pieką się szybciej Trzeba uważać,żeby spód pierniczków sie nie przypalił bo beda gorzkawe,ja wyciągam nawet przed tym czasem.TRzeba obserwować po prostu napewno te 8-9 minut siedzą w tym piekarniku a resztę czasu te 3 min.doglądam .Po upieczeniu od razu przekładam z papieru na inną blaszkę ,żeby juz się chłodziły,a papier wykorzystuję ponownie.Robię je na dwie blachy piekarnikowe gdy jedna sie piecze,to na druga robię pierniczki w tym czasie itd... :p
ŻYCZĘ SMACZNEGO :p

P.S. jak macie jakies swoje sprawdzone przepisy na coś pysznego to wpisujcie tu na wątku kulinarnym.
Chętnie bym spróbowała czegoś innaczej przyrządzonego :p
 
Sympatyczna ja dodaje jeszcze swiezy, starty imbir :) w tym roku robilam pierniczki po raz pierwszy w zyciu :D w przyszlym roku uzyje twojego przepisu :)
 
Z tej okazji że na naszym wątku głównym zagościły serniki które uwilbiam jeść i piec podziele się z Wami dwoma sprawdzonymi przeze mnie przepisami na serniki które zawsze się udaja :) pierwszy to sernik z rosą
CIASTO1/2 szklanki cukru2 łyżeczki proszku do pieczenia1/2 kostki miękkiej margaryny
 
1 kg twarogu półtłustego w kostkach lub w wiaderkubudyń śmietankowy bez cukru (35 g)4 żółtka
 
6 białekPrzepis na ciasto:Z podanych składników zagnieść ciasto. Schłodzić 1/2 godziny w lodówce.Przepis na masę serową:Twaróg półtłusty zmielić 2 razy w maszynce do mielenia. Dodać pozostałe składniki i całość dokładnie zmiksować.
Uwaga: masa serowa jest bardzo rzadka, ale taka musi być.Przepis na rosę:Białka z dodatkiem szczypty soli ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając dodawać stopniowo cukier.
Uwaga: białka ubić podczas pieczenia sernika, najlepiej przed samym wyłożeniem piany na sernik.Pieczenie ciasta:Dużą blachę (25x36 cm) wyłożyć papierem do pieczenia lub 2 tortownice o średnicy 24 cm wyłożyć papierem do pieczenia, samo dno tortownicy, a papier wypuścić na zewnątrz, natomiast boki tortownicy wysmarować masłem. Do przygotowanej formy przełożyć schłodzone ciasto. Na ciasto wylać masę serową i upiec. Sernik (bez piany) piec 1 godzinę w temperaturze 180 stopni C. Z pianą dodatkowe 10 - 15 minut. 
 
Pod koniec pieczenia (gdy ser będzie lekko rumiany) wyłożyć pianę ubitą z cukrem, wyrównać lekko powierzchnię i piec jeszcze chwilę do momentu gdy piana będzie delikatnie brązowa, ale nie za ciemna - inaczej nie zrobi się rosa (około 10 - 15 minut). Po upieczeniu ciasto studzić przy lekko uchylonym piekarniku przez pół godziny, następnie wyjąć i całkowicie wystudzić. Gdy ciasto będzie zimne to będzie tworzyć się rosa. Sernik przechowywać w lodówce.
 
Sernik królewski

Ciasto: 1/2 kg mąki; 20 dag masła; 20 dag cukru pudru; 1 jajko; 3 łyżki kakao; 1 łyżeczka proszku do pieczenia; 4 łyżki kwaśnej śmietany

Masa serowa: 1 kg półtłustego twarogu, dwukrotnie zmielonego; 5 jajek; 1 kostka masła; 1 szk. cukru; 1 opakowanie cukru waniliowego; 1/2 opakowania budyniu waniliowego; aromat waniliowy

Dodatkowo: rodzynki (ilość wg uznania)

Ciasto: z podanych składników zagnieść ciasto, podzielić na dwie części, schłodzić w zamrażarce przez minimum godzinę.

Masa serowa: żółtka utrzeć z cukrem na puszystą masę, dodać masło i pozostałe składniki. Z białek ubić sztywną pianę, delikatnie połączyć z resztą składników. Na końcu wmieszać rodzynki.

Na przygotowaną blachę na tarce o dużych oczkac h zetrzeć połowę ciasta, lekko ugnieść. Wylać masę serową i zetrzeć pozostałą część ciasta. Piec około 60 minut w temp. 180'C. Po upieczeniu obsypać cukrem pudrem.
 
Dziewczyny dzięki i fajnie ,że będziecie robic moje pierniczki :D
malgos83 i jak Ci wyszły synek zadowolony?
lolcia86 z imbirem nie robiłam,ale dzieki za pomysł,napewno wypróbuję :p
załączam fotkę jak z synkiem udekorowaliśmy nasze dzieło przeróżnymi posypkami
 

Załączniki

  • moje pierniki.jpg
    moje pierniki.jpg
    43,7 KB · Wyświetleń: 64
reklama
widać widać;d super smakowicie wyglądają. Robiłam z synkiem ale jemu większą frajdę sprawiało wycinanie pierników niż ozdabianie;d fakt faktem bardzo smaczne były.
 
Do góry