reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria czerwcóweczek :-)

reklama
sympatyczna - no nieźle naprodukowaliście!

a moich pierników już nie ma, więc w weekend powtórka, ale obawiam się, że znów tajemniczo znikną przed świętami i będzie trzeba powtórzyć akcję;-)
 
Dziewczynki,a ja bym miała ogromną prośbę o zamieszczenie jakiegoś przepisu na fajne sałatki..tego wprawdzie mnóstwo w necie,ale wolę poczytać sprawdzone.:-p Mam smaka ostatnio na sałatki,ale pomysłów brak,a jarzynowa i grecka już mi się kompletnie przejadły.:no:
 
Ciasto cappucino - mega pycha, na 2 i 3 dzień jest jeszcze lepsze. Polecam szczególnie mamom, które nie lubią bardzo słodkich ciast :)

Składniki na ciasto:
  • 5 dużych jajek
  • 125 g gorzkiej czekolady, roztopionej w kąpieli wodnej lub mikrofali
  • 125 g masła, miękkiego
  • 1,5 łyżki kawy rozpuszczalnej (proszku)
  • 150 g drobnego cukru do wypieków
  • 125 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masło utrzeć do białości. Dodać roztopioną i lekko przestudzoną czekoladę, zmiksować. Kawę rozpuścić w 1 łyżce gorącej wody, wmiksować do masy. Dodać cukier, zmiksować. Białka oddzielić od żółtek. Po kolei do masy czekoladowej wbijać żółtka, miksując po każdym dodaniu.Mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia. Dodać do masy i zmiksować.Białka ubić na sztywną pianę, delikatnie wymieszać z masą czekoladową.Ciasto przełożyć do kwadratowej formy o boku 23 cm (lub tortownicy o średnicy 24 cm), wyłożonej uprzednio papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 170ºC przez około 25 - 30 minut do tzw. suchego patyczka. Ciasto dokładnie wystudzić, przekroić wzdłuż na dwa blaty.Jeśli robicie ciasto w większej blaszce niż podana, ciężko będzie je przekroić wzdłuż ze względu na rozmiary, warto ciasto podzielić na dwie części i każdy blat upiec osobno, około 12 - 15 minut, do suchego patyczka.Blaty można naponczować.Masa cappucino:
  • 250 g serka macarpone
  • 250 g śmietany kremówki
  • 3 płaskie łyżeczki żelatyny
  • 60 g kawy cappuccino (proszku)
  • 3 łyżki drobnego cukru do wypieków (lub więcej/mniej - zależy to od cappucino)
Serek mascarpone zmiksować lub wymieszać dokładnie z cappucino.Żelatynę rozpuścić w 1/4 szklanki gorącej wody, przestudzić.Kremówkę ubić na sztywno. Powoli dodawać cukier i dalej miksować. Wlewać przestudzoną żelatynę, cały czas miksując. Ubitą masę dodać do serka mascapone i zmiksować lub wymieszać.Na górę:
  • 250 ml śmietany kremówki
  • 1 łyżka drobnego cukru do wypieków
  • 20 g kawy cappucino (proszku)
Kremówkę ubić na sztywno. Wsypać cukier i ubić.WykonanieWystudzone ciasto przełożyć kremem cappucino, na wierzch wyłożyć ubitą kremówkę, oprószyć cappucino. Przechowywać w lodówce. Przed podaniem pokroić w kostkę.Smacznego :)
 
Dziewczynki,a ja bym miała ogromną prośbę o zamieszczenie jakiegoś przepisu na fajne sałatki..tego wprawdzie mnóstwo w necie,ale wolę poczytać sprawdzone.:-p Mam smaka ostatnio na sałatki,ale pomysłów brak,a jarzynowa i grecka już mi się kompletnie przejadły.:no:

mam kilka przepisów ale nie każdą sałatkę można polubić..

sałatka z zupek chińskich

4 zupki vifon zielone
ok 70dkg pieczarek (ja robię z dużej ilości bo uwielbiam pieczarki)
duża papryka czerwona lub dwie małe
por do smaku
puszka kukurydzy
kapusta pekińska
majonez
przyprawy z zupek ewentualnie pieprz

pieczarki pokroić w plastry i podsmażyć na oliwie, jak się usmażą wrzucić do nich pokruszony makaron z zupek wymieszany z przyprawami, kapustę poszatkować, paprykę i por pokroić w kosteczkę przerzucić do miski, dodać kukurydzę. Kiedy makaron spęcznieje (jeśli jest z tym problem podlać delikatnie wodą i czekać aż odparuje). Wszystko razem wymieszać i dodać majonez. Doprawić do smaku. Sałatka najlepiej smakuje na drugi dzień więc ja zwykle robię ją wieczorem. Smacznego:)
 
reklama
Do góry