reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria majóweczek:)

Beata.

Moderatorka
Dołączył(a)
10 Październik 2014
Postów
2 716
Miasto
Wilczyn
Dziewczęta często w naszych postach wyświetla się temat naszego gotowania dlatego nowy wątek:) wpisujcie swoje przepisy by każda z nas która jest chętna mogła szybko znaleźć:)
 
reklama
No to ja będę pierwsza z przepisem gdzieś tam już wstawianym:)
Sałatka Gyros tylko taka moja:)
- pierś kurczaka pokrojona w kosteczkę i usmażona w przyprawie do mięs
- kapusta pekińska pokrojona w kostkę
- kukurydza
- czerwona fasola
Wszystko wymieszane razem z majonezem:)
Z czystym sumieniem polecam:)
 
Fasolka pomidory dużo roztartego majeranku pieprz sól i wędzony surowy boczek oraz kiełbaski jakieś wędzone , gotujemy i gotowa fasolka po bretońsku
To nasza własna wersja ;)
 
Ostatnia edycja:
U mnie kebab jest wręcz zamawiany (np. przez kuzyna z wawy), choć nie jest tak mocno doprawiony jak w budkach z kebabami:

Składniki na 2 duże porcje:
- podwójna pierś z kurczaka
- ogórek długi
- duży pomidor
- kapusta pekińska
- ze 2 ogórki kiszone/konserwowe (kwestia gustu)
- paczka 450g frytek
- śmietana (pojemniczek standardowo 200g 18%)
- ketchup łagodny/pikantny
- vegeta, pieprz, koperek, czosnek granulowany, sól, przyprawa do gyrosa kamis lub/i przyprawa do kurczaka kamis

Do pojemniczka śmietany sypię dość dużo (na oko to gdzieś płaska łyżka stołowa) koperku suszonego i trochę czosnku granulowanego i odrobinę soli. Bełtam i zostawiam gdzieś na 10 min.

Pierś pokroić w kostkę, obtoczyć w przyprawach i usmażyć. Frytki robię w piekarniku.
Pokroić ogórki, pomidora, kapustę pekińską według uznania (kostka/plastry)
Na talerzu ukladam warstewkę cienką kapusty pekińskiej, lekko solę, na to wywalam fryty, w środku robię dołek i ładuję kurczaka.
Na całość ładnie układam warzywa włącznie z kapustą pekińską.

Całość polewam ketchupem i sosem śmietanowym.

Gotowe - miodzio :)

Wychodzi mi potem z tego kopiec, który napełnia mój brzuch do wieczora. Słodkość ketchupu i chłodna śmietana dają pyszny smak. Ale ostrzegam - grozi zgagą :/ Dla mnie jednak smak jest ważniejszy niż chwilowa zgaga :)

Na takie normalne porcje, to pewnie ze 3 wystarczy :)
 
U mnie zamawiają goście często sałatkę brokułową. Prosta, szybka i smaczna ;-)
-jaka gotowane 6 szt
-brokuły 2 szt (ugotowane ale na pół twardo)
- słonecznik łuskany ( wcześniej przyprażony na patelni)
-kukurydza w puszce
-majonez
Wszystko mieszamy razem, doprawiamy sól i pieprz. Smacznego :-)
 
U mnie zamawiają goście często sałatkę brokułową. Prosta, szybka i smaczna ;-)
-jaka gotowane 6 szt
-brokuły 2 szt (ugotowane ale na pół twardo)
- słonecznik łuskany ( wcześniej przyprażony na patelni)
-kukurydza w puszce
-majonez
Wszystko mieszamy razem, doprawiamy sól i pieprz. Smacznego :-)

Czuje, że pyszna :)
 
na fasolkę po bretońsku mam taki
-dzień wcześniej zamoczyć fasolę 1kg,3 cebule,przecier,kiełbasa i kawałek boczku
gotuje fasolę( aaa i kupuje zawsze przyprawę do dań z fasoli)
kiełbasę z cebulą i boczkiem podsmażyć i dodaje do prawie ugotowanej fasoli
dodaje sól,pieprz,kostkę rosołową,paprykę słodką,łyżkę musztardy i odrobinę cukru, a i oczywiście majeranek
chyba wszystko ja będę robić w przyszłym tygodniu
 
reklama
Cudownie, że założyłyście taki wątek! :D Ja jestem noga w gotowaniu straszna, więc chętnie skorzystam z Waszych sprawdzonych przepisów;) Do tej pory gotował mój TŻ, bo zazwyczaj pierwszy z pracy wracał, a teraz muszę się szkolić, bo już wyjścia nie mam:p

Mam fajny prosty przepis na sernik jakby którąś na słodkości wzięło
Wielkie Żarcie - Przepis - bardzo puszysty sernik
tylko na spód nie robię ciasta tylko daję ciastka;)
 
Do góry