reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria

reklama
Nudzi mi sie wiec i ja napisze kilka przepisow na salatki i jak bede miala chwile to cos dietetycznego z Dukana tez napisze (nie jest tego wiele niestety poniewaz nie wszystko dietetyczne jest dobre- czyli wiekszosc :-D:-D)

Zbliza sie Wielkanoc wiec wrzucam przepisy na 2 salatki, ktore u mnie w domu robi sie od zawsze (byc moze, ktoras z was je zna ;-) cyniczna- przykro mi jezeli nie zaciekawie cie niczym nowym :-D:-D)

Sos tatarski

sloik pieczarek marynowanych (lepiej zeby byl wiekszy)
4-5 ogorkow kiszonych
1 duza cebula
1 jablko
kwasna smietana
majonez
pieprz/sol
- plus jajka ugotowane na twardo (ilosc zalezna od ilosci sosu ktora wam wyjdzie)

Pieczarki drobno (na prawde drobno) pokroic w kosteczki, tak samo ogorki,, cebule i jablko (tez wszystko drobno), 1 kwasna smietane wymieszac z majonezem tak zeby mialo taki majonezowo-kwaskowy posmak i doprawic sola i pieprzem i wymieszac z reszta. Sos powinien nie byc zbyt gesty i tez nie moze byc zbyt zadki wiec tu juz na oko albo dolewacie smietany albo dorzycacie wieksza ilosc skladnikow. Na dno polmiska ukladacie przekrojone na pol jajka (tak aby wieksza czesc polmiska byla zakryta) i zalewacie przygotowanym sosem. Na drugi dzien jest najlepsze bo sie wszystko przegryza. Jest pycha na wielkanocne sniadanie ;-)

Salatka grzybowa (szybka w przygotowaniu)

2 puszki zielonego groszku
0,5 kg ugotowanych pieczarek
4-5 jajek na twardo
majonez
sol/pieprz

Pieczarki pokroic w kosteczke, jajka rowniez, wymieszac z groszkiem, doprawic do smaku i wymieszac z majonezem. Tez pycha tylko trzeba dobrze dosolic zeby nie byla mdla. Najlepsza na drugi dzien ;-)

Z Dukana to najbardziej smakuja mi placki owsiane.
Placki na slono

2 lyzki stolowe otrab owsianych
1 lyzka stolowa otrab pszennych
1 lyzka stolowa jogurtu/serka homogenizowanego
2 trojkaciki serka topionego smietankowego
3 zoltka
3 bialka ubite na piane
sol/pieprz

plus jeden z dodatkow do wyboru:

puszka tunczyka
puszka lososia
szynka pokrojona w kostke
lub posiekana cebulka (ja lacze cebulke z tunczykiem lub lososiem ale wtedy bardzo drobno ja kroje)

Wymieszac wszystkie skladniki na ciasto (oprocz bialek i dodatku). Po uzyskani jednolitej masy (serki topione musze sie dobrze wymieszac z reszta), mase przyprawic ziolami i sola i pieprzem wedlug uznania, i na koncu dodac jeden z wybranych dodatkow i bialko ubite na sztywna piane.
Ja nakladam na rozgrzana patelnie (ciasto jest troche zadkie ale to nic), placki robie wielkosci standardowych plackow ziemniaczanych, smazyc az sie zarumienia, obrocic i powtorzyc smazenie. Mozna do tego jakis sos zrobic, lub z jesc z konserwowymi jak ja to robie :-)

Wersja na slodko jest bez dodatku ale w zamian dosypuje sie cukier puder :-)
 
Catedra takie suche ;-) w smaku ok, za słodkie nie są. Upiekłam bo ładnie wyglądają :tak::tak: Ale następnym razem zrobię mniejsze niż przepisie - z cieńszych placków, krótsze, żeby było łatwiej jeść :tak: jeśli jeszcze je zrobię... :-D:-D:-D
White Plate: Na niedzielę: spiralki cynamonowe

Amelkowa- czy to jest link do twojego blogu? zaczelam czytac i przegladac przepisy i jestem pod wrazeniem, bardzo mi sie podoba :)
 
To jeśli temat wielkanocny, to i ja wrzucę przepis na sałatkę ananasową curry, która króluje u nas na każde święta.

Składniki:
- 2 torebki ugotowanego ryżu
- puszka kukurydzy
- puszka ananasa (najlepiej w kawałkach, żeby zaoszczędzić sobie pracy ;-))
- 2 ząbki czosnku
- 5-6 łyżek majonezu
- czubata łyżeczka curry

Kukurydzę i ananasa odcedzamy, zachowując jakieś 1/3 szklanki soku z ananasa. Wrzucamy do miski z ryżem. W osobnej miseczce łączymy majonez, sok z ananasa, czosnek i curry. Konsystencja sosu powinna być półpłynna. Całość wlewamy do sałatki i odstawiamy na chwilę by się przegryzła. Możemy do niej także dodać np kurczaka. Wariacje na temat wskazane ;-)


A teraz ponieważ się muszę zająć tortem, to:
Przepis na plastyczną masę czekoladową, z której można wykonać np. różyczki bądź też inne ozdoby tortowe

200g dobrej jakości czekolady (w zależności od koloru, może być biała, mleczna bądź gorzka)
74g syropu kukurydzianego (może zamiast tego być miód bądź syrop klonowy, około 2 łyżek)

Czekoladę połamać i rozpuścić w kąpieli wodnej. Odstawić, wlać syrop kukurydziany, szybko wymieszać i wylać na zwykły papier pakowy (łatwo absorbuje tłuszcz). Rozpłaszczyć. Zostawić na około 5 godzin, aby papier wchłonął tłuszcz. Zeskrobać czekoladę z papieru, lekko zagnieść, zawinąć szczelnie w folię i włożyć do lodówki na dobę. Po tym czasie nadaje się do obróbki.

A tak wygląda moja pierwsza czekoladowa róża (na próbę)
DSC00359..jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry