reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria

Ja polecam pyszną sałatke ,podobną do Gemelo

-jedna podwójna pierś z kurczaka
-puszka kukurydzy
-puszka ananasa
-majonez 3 łyżki
-jogurt naturalny 2 łyżki
-kus-kus ok pół szklanki
-przyprawy

Pierś ugotować w kostce bulionowej, pokroić na kawałki, kus-kus zalać wodą ,poczekać aż się wchłonie i wszystkie składniki pomieszać . Ananas i kukurydza bez zalew. Smacznego
 
reklama
Super Amelka. Dzięki bardzo. Mam tutaj w kuchence piekarnik, ale jakoś tak z niego daje... Więc jak go rozgrzeje będzie jeszcze gorzej i szkoda mi czasu i produktów na takie ryzykowanie. Dlatego chciałabym zrobić coś właśnie na zimno. A co ogólnie jeszcze dziewczyny robicie ciekawego na święta? My dużo nie potrzebujemy bo w niedzielę jedziemy do T. babci,a w poniedziałek w domu sami.
 
catedra- proponuje piersi z kurczaka z mozzarella i pomidorem, mozesz zrobic to wczesniej pozniej tylko do piekarnika i gotowe, podawac z ryzem ktory tez mozna zrobic wczesniej, jak cos napisze Ci przepis bardzo latwo, a tak to nie mam pomyslu, pewnie jakies ciasto, salatki
 
Caterdra, jak masz tyle osob to najlepiej cos czego duzo wyjdzie a sie nie narobisz tyle :)

Moja mama podala mi fajny przepis na smazone kotleciki.

Piersi kurczaka- jezeli masz takie podwojne to 2 powinny w zupelnosci starczyc, kroisz na kosteczke
na patelni podsmazasz pokrojone w kostke pieczarki (na oliwie albo oleju, co wolisz)

Jak sie usmaza to wrzuc do pokrojonych piersi i calosc posyp wegeta i niczym wiecej, musisz tak na oko jej wsypac zeby bylo doprawione, roztrzepujesz 2-3 jajek i mieszasz z pieczarkami i kurczakiem i do tego wszystkiego wsypujesz potarty ser, musi byc go tyle zeby wszystko sie zciagnelo. Nakladasz lyzka placki na nagrzana patelnie i smazysz z obu stron. Sa pycha :) do tego jakies salatki, fajna jest z pora, pokrojonej w paseczki szynki, kukurydza i ananas plus majonez. Jezeli nie jestes pewna to sprobuj przepisow na jakikolwiek obiad i zobacz czy ci pasuja :)
 
reklama
Na prośbę Elki ;-)

ciasto 3 bit - naprawdę pyszne
wykładam blaszkę herbatnikami
potem kłade krem karpatkowy
następnie znów herbatniki
na to wylewam karmel - kajmak w puszce inaczej masa krówkowa,albo mleko skondensowane gotować 3 godziny w puszce
następnie znów herbatniki
a na koniec bita śmietana, około 500ml śmietanki 30 % ubijamy, a potem dodajemy żelatyne rozpuszczoną w goracymposłodzonym mleku, żeby było sztywno (ja dałam gotową ale w lodówie oklapła)
i można posypac startą gorzka czekoladą

i szarlotka:
White Plate: O szarlotkach
 
Do góry