reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria

No muszę przyznać ze bardzo imponują mi wasze przepisy... Na pewno wypróbuje teraz mam mnóstwo czasu:-D Ale już dziś nie mogę się oprzeć mojemu koktajlowi z mleka, jogurtu, kilka łyżek lodów śmietankowych no i ttrrruskawkiiii:-D:-D:-D Prawdziwa bomba kaloryczna ale za to jaki smaczek oj....


my robimy truskawki z kefirem i miodem, też pycha, ale że o lodach nie pomyślałam... Gdzie ja miałam głowę! :szok::szok::-D:-D
 
reklama
dziewczyny a nie trafiłyście kiedykolwiek na przepis na tartę truskawkową taką jak w IKEI ?
Ja brałam z netu przepisy na różne tarty ale żadna nie jest taka jak IKEowa.
 
PALUSZKI Z KURCZAKA Z SOSEM TATARSKI

Składniki:
* filet z piersi kurczaka
* 1/2 szkalnki mąki
* 1 jajo
* szklanka bułki tartej
* olej
* może być przyprawa do kurczaka

Sos tatarski:
* szklanka jogurtu naturalnego
* łyżka korniszonów
* kilka zielonych oliwek
* ząbek czosnku
* dymka ze szczypiorkiem
* łyżka posiekanej natki
* sok z cytryny
* sól
* pieprz
(ja nie lubię oliwek i nie dodawałam ich)

Przygotowanie:
* SOS: korniszony, oliwki, dymke, szczypiorek, czosnek, natkę posiekac.
Jogurt wymieszać z w/w składnikami, przyprawić do smaku sokiem z cytryny, solą i pieprzem.
* Kurczaka pokroic w paski. Jajko roztrzepać z przyprawą do kurczaka. Makę i bułke tartą wysypać na oddzielne talerzyki. Kawałki kurczaka obtopczyć w mące, zanurzyc w jajku, obtoczyć w bułce. Dużą ilość oleju rozgrzac na patelni, włożyć kawałki kurczaka, usmażyć na złoto, osączyć z tłuszczu. podawać z sosem tatarskim.

SMACZNEGO!!!
 
Witam!!!
Mam ogromną prośbę.Właśnie wyczytałam na stronie internetowej szkoły u córki,że pani z klasy,organizuje w czwartek spotkanie klasowe z dziećmi i Rodzicami i ...kilkoro Rodziców,w tym ja -ma upiec ciasto:szok:.Problem w tym,że kucharka ze mnie niezła,ale moimi ciastami najczęściej karmimy gołębie i inne ptactwo;-):-):-D,taka ze mnie ciastkarka:-(.Znaczy domowników raczę waflami przekładanymi,roladą waflową,czy blokiem czekoladowym,ale to się robi bez pieczenia:-:)zawstydzona/y:
I tu moje pytanie:może macie jakiś przepis na naprawdę łatwe ciasto,które zawsze i każdemu wychodzi???Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna:tak::tak::tak:
 
monia to w sumie tak jak ja.... proponuję kup gotowy biszkopt ( bo nie każda potrafi go piec CYNICZNA:-D) i poprzekładaj go kremami, galaretkami, owocami itp....

będziesz pewna, że nie zepsujesz:-)

ja jak ostatnio piekłam biszkopt z owocami i galaretką to na gorace ciasto wlałam gorącą galaretkę.... zobaczyłam, że sie coś wchłonęło i nie widać tej galaretki coś:confused2:
no to biegiem do sklepu po dwie kolejny i tak dolewałam je aż były ponad ciasto:confused2::sorry:

jak słusznie podejrzewacie, stwierdziłam, że tak ma być i poczegam aż steżeje....
ZAPEWNIAM nikt ciasta nie tknął a ja po pierwszym kęsie wyrzuciłam całą blachę do kosza:eek::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:

ps. uczę się na błędach.... niestety własnych, ale więcej tego nie powtórzę na pewno buehehehehehe....
 
a ja kupuje gotowe ciasta w proszku i mieszam, jeszcze nigdy nie było tak, żeby się nie udało, chwali nawet moja tesciowa, która jest dla mnie niekwestionowaną mistrzynią wypieków.
 
Witam!!!
Mam ogromną prośbę.Właśnie wyczytałam na stronie internetowej szkoły u córki,że pani z klasy,organizuje w czwartek spotkanie klasowe z dziećmi i Rodzicami i ...kilkoro Rodziców,w tym ja -ma upiec ciasto:szok:.Problem w tym,że kucharka ze mnie niezła,ale moimi ciastami najczęściej karmimy gołębie i inne ptactwo;-):-):-D,taka ze mnie ciastkarka:-(.Znaczy domowników raczę waflami przekładanymi,roladą waflową,czy blokiem czekoladowym,ale to się robi bez pieczenia:-:)zawstydzona/y:
I tu moje pytanie:może macie jakiś przepis na naprawdę łatwe ciasto,które zawsze i każdemu wychodzi???Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna:tak::tak::tak:
Ja proponuję najprosztsze-biszkopt, na to bita śmietana albo jakis krem-może byc gotowy ze sklepu i na to galaretka np z truskawkami-bo teraz sezon- biszkopt mozesz upiec-nie powinien się nie udac- sama ostatnio robilam 1 raz i mi wyszedł:tak:A mjak wolisz możesz kupic
PRZEPIS NA BISZKOPT:
6 jajek
6 czubatych łyżek mąki
4 łyżki cukru
pół paczki cukru waniliowego
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Najpierw oddzielasz do miski białka same-żółtka zostawiasz
Białka ubijasz na sztywno-kiedy są już tak sztywne że jak obrócis dogóry nogami miske i nic Ci nie ucieka to jest ok:-D
stopniowo dodajesz po 1-2 zóltka i dalej ubijasz- dodajesz stopniowo cukier0-dalej ubijasz-tak samo cukier waniliowy wsypujesz-i ubijasz-i tak samo zproszkiem do pieczenia
Na koniec dodajesz mąke(przesiewasz przez drobne sitko- i potem tylko deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelikatnie kilka razy przemieszaj zeby sie maka wymieszala z pianą

Wykładasz blachę papierem do pieczenia-razem z bokami
Wlewasz na to ciasto-m w miare wyrównujesz żeby nie było z wyżynami i nizinami:-D

W kładasz do leko rozgrzanego piekarnika(czyli niech sie greje minute albo 2)
Nastawias piekarnik na 150 stopni dajesz blache na sam dół i pieczesz 20 minut:tak:
po 20 min wyciągasz z piekarnika- wyciągasz biszkopt z blachy z papierem obracasz do gory nogami kładziesz tak na 10 min- po 10 mn zdejmujesz papier i moesz odwrocic spowrotm biszkopt i wlozyc spowrotem do blachy

Na to jakis krem-albo bitą śmietane-
a na górę galaretka-ALE!!! galaretke musisz sobei zrobic wczesniej wlozyc do lodówki i taką zimną o konsystencji gorącego kisielu wlewasz na ciasto-nie wodnistą:tak::tak::tak:
jak chces to na bitą śmietanę czy krem przed zalaniem galaretką możesz poukladac pokrojone w pół truskawki:tak:

Mi sie udało- a to bylo moje pierwsze ciasto:tak::tak::tak:


a ja kupuje gotowe ciasta w proszku i mieszam, jeszcze nigdy nie było tak, żeby się nie udało, chwali nawet moja tesciowa, która jest dla mnie niekwestionowaną mistrzynią wypieków.
Tak tez mozna:tak:
 
Nie,Petinko,nie umawiałyśmy sie z Mamami:no:,ale odkąd robią Rodzice te ciasta,to się nie zdarzyło,żeby się powtórzyło:tak:.A jak się powtórzy,to trudno i tak się zje;-)
I dzięki Wam wielkie za odzew,na pewno coś stąd wybiorę,no i mam nadzieję,na spotkaniu nie będzie kompromitacji:zawstydzona/y:;-):tak:
 
reklama
możesz też kupić Oetkera "Tort jogurtowy na zimno". moja mama zawsze robiła spód sposobem naszych znajomych Holendrów, czyli 2-3 paczki herbatników (w zależności od wielkości tortownicy) pokruszyć lub zmielić na maszynce do mielenia, dodać roztopione pół kostki masła i wymieszać z herbatnikami. wyłożyć na okrągłą blachę, docisnąć, żeby było prosto, wstawić na 20 min do lodówki. na to masa jogurtowa, a na wierzch galaretka z owocami :-)
 
Do góry