reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kulinaria

nutria

Mama X 2009
Dołączył(a)
13 Luty 2009
Postów
1 109
Witajcie,
Wczoraj, w ramach zachcianek różnistych, wpadłam na pomysł, ze jedynym sposobem na zjedzenie ryby ze smakiem, jest zrobienie z niej pasty rybnej. Niestety nadziałam się na kłopot: jak tu zrobic naprawdę dobrą pastę rybną? np. z takiej Makreli? ;)

I tak sobie pomyślałam, że warto założyć wątek, w którym będziemy mogły wymieniać się jakimiś fajnymi przepisami na różne różności.

I jako pierwsze zapotrzebowanie zgłaszam się z zapotrzebowaniem na dobrą pastę rybną z makreli. Aczkolwiek zachęcam do zamieszczania przepisów na wszystko inne ;-)
 
reklama
Znam przepis na fajną salatkę z kurczakiem wędzonym, bardzo mi samkuje...

więc tak będą potrzebne:
ogórek świezy
kukurydza z puszki
marchewka ze sloika
fasola czerwona
jajko na twardo
i oczywiscie kurczak wedzony(mozna kupic udka)
a i majonez

kroimy wszystko co jeszcze nie jest pokrojone na kostkę i kurczaczka rozdrabniamy w małe kawałki mieszamy wszystko razem dodajemy majonez i gotowe. Jest super polecam sycąca i smaczna.

Nutria a co do tej makreli to wiem ze mozna zrobic taką paste z ogórków kiszonych, jajka na twrdo, majonezu. tak dokladnie to nie pamietam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nutria też znam tylko taką z jajkiem na twardo, majonezem,cebulką i ogórkiem kiszonym(wszystko w drobną kosteczkę)


Ja np uwielbiam paste z żółtek jajek i tuńczykiem w sosie własnym pomieszane... ja tą pastą nadziewałam spowrotem ugotowane na twardo jajeczka, z których wczesniej wykorzystałam żółtko do pasty:-)





Mój sposób na sałatkę z wędzonego kurczaka i pory:
2-3 Pory
kukurydza z puszki(lub bez jeśli ktoś nie lubi)
2-3 Jajka na twardo
Kawałek żółtego sera
majonez lub smietana
KURCZAK WĘDZONY OCZYWISCIE:-D

Wszystko pokroić w kosteczkę, pomieszać z majonezem, ewentualnie jak ktoś nie lubi, to ze śmietaną, doprawić sobie do smaku i... paaaalce lizać.... ja uwielbiam wszystkie składniki z tej sałatki dlatego jest dla mnie taka pycha!:tak:
 
LuizaPatrycja spróbuje sobie Twojej sałatki z kurczaka :-)
Jutro sobie zrobie i bede miała do pracy na czwartek:tak:
 
Mój przepis na pyszniutką sałatkę z tuńczyka (dla tych co zapachu ryb nie znoszą, a czasem wypada zjeść), ja to jem mimo mdłości

- puszka tuńczyka w sosie własnym (odcisnąć sos)
- puszka czerwonej fasoli
- puszka kukurydzy
- dwa jaja na twardo
- trochę startego sera
- koperek (ja daję dużo)
- opcjonalnie dodaje jeszcze paprykę i ogórek kiszony
- majonez pomieszany ze śmietaną
- przypraw mało, wystarczy odrobina pieprzu, bo wszystko już słone z natury:)

pokroić w kostkę to co trzeba, wymieszać i odstawić do lodówki na godzinę (żeby smaki się przemieszały). Smacznego:happy:
 
Mam jeszcze jedną sałatkę, bardziej wiosenną, nadaje się do jedzenia samotnie albo z mięchem.

- 5 ziemniaków średniej wielkości, ugotować pokroić w kostkę
- pęczek grubego szczypiorku
- pęczek rzodkiewek
- 1 duży ogóras świeży (lub dwa małe)
- znowu mnóstwo koperku (ja mam fioła na punkcie koperku)
- trochę przypraw
- majonez pół na pół ze śmietaną (inaczej nie smakuje)

i już. Pycha:-)
 
Niedługo mój Grzdyl będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Poproszę o PROSTY przepis dla niedoświadczonego kucharza na tort urodzinowy, jakiś lekki żeby maluch mógł go wszamać.:tak:
 
Kachrek jestes strrrrrrrrrrrrrrrrrrasznie wymagająca :-)
My na 1 urodziny mielismy tort pieczony przez teściową, taki na bitej śmietanie w brzoskwiniami. Jeśli będziesz zainteresowana to zadzwonie po przepis, jesli nie to nie dzwonie haha :-)
Był ok, nie za słodki. W sam raz dla wszystkich :-)
Tort na 2 urodziny mielismy z piekrani bo teściówka nie miała kiedy piec, zresztą Zuzka zażyczyła sobie tort z rybą :D
 
Abeja dawaj ten przepis! Bo z takiej okazji postanowiłam SAMA zrobić tort, choćbym się miała porzygać przy robieniu, hehehehe. :-p
 
reklama
Do góry