reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria

Znachorka

Na 3 zdrowaśki do pieca
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2009
Postów
2 268
Miasto
Opole
Chciałabym abyśmy mogły się dzielić pomysłami sprawdzonymi lub nowymi na przepisy . Zwlaszcza teraz gdy nadchodzi czas niezwykłych smaczków . Jedzonko które nie powoduje niepotrzebnych wizyt w toalecie ( za wiadomą sprawą) , oraz jedzonko które jest zdrowe dla nas i naszych fasolek czy groszków :)
Poźniej mam zamiar założyć również załozyć temat o jedzonku dla naszych maluchów , ale to jeszcze długa droga ...około maja 2010 . wtedy pierwsze z naszych maluszków będą miały ok 4 miesiączków . Narazie dobrocie dla nas ! :)
 
reklama
na razie mnie ciągnie na owoce, takze nie jest źle. i zmusiłam tate żeby mi żeberka zrobił bo prawie mi się śniły. rodzice nie iwedzą jeszcze i najlpesze było ścienianie, ze fajnie by było jakby zrobili, ale jak nie to się nie obrażę (chyba bym pogryzła jakby nie było ;)).
Najważniejsze to jednak się tak łatwo nie poddawac zachciankom. moja siostra miała teorie, ze jak o 12 w nocy ma ochotę na wielgaśną kanapkę ze wszystkim to nie koniecznie młoty chce :), bo inaczej.. to wiecie, wieloryb bedzie szczuplutki przy nas :).
Na szczęscie nie mam mdłości. był taki tydzień, ze po kazdym posiłku po 5 ogdzinach strasznie mnie brzuch bolał, tak że się budziłam, ale przeszło. czekam na kolejne "objawy"
 
u mnie kwestia odzywiania jest bardzo wazna i specyficzna z tego wzgledu ze jestem wegetarianką, zadnego miesa nie jem, nawet ryb ( wbrew niektorym nie ma wegetarianizmu akceptujacego mieso z ryb, to nie jest wege tylko jakas inna dieta). Ja kocham pomidory! I wszytko co z pomidorow, wlasnie przed chwila zjadlam pomidorowke z brazowym ryzem :) Powiem wam ze w ciazy mnie tak na pomidory wzielo. mam kilka pyszastych przepisow jesli chccecie, zdrowiutkie sa i napewno doskonale dla nas :) Ja ostatnio ciagle bym jadla grahamki z pomidorem owoce i lody :|
 
u mnie kwestia odzywiania jest bardzo wazna i specyficzna z tego wzgledu ze jestem wegetarianką, zadnego miesa nie jem, nawet ryb ( wbrew niektorym nie ma wegetarianizmu akceptujacego mieso z ryb, to nie jest wege tylko jakas inna dieta). Ja kocham pomidory! I wszytko co z pomidorow, wlasnie przed chwila zjadlam pomidorowke z brazowym ryzem :) Powiem wam ze w ciazy mnie tak na pomidory wzielo. mam kilka pyszastych przepisow jesli chccecie, zdrowiutkie sa i napewno doskonale dla nas :) Ja ostatnio ciagle bym jadla grahamki z pomidorem owoce i lody :|

polecam domowej roboty pomidoróweczke z " byczych serc " :) BEZ OBAW ! nie z podrobów tylko takiej odmiany pomidorów . mają nieco inny smak i wg mnie są najlepsze :) ja też kiedyś nie jadłam niczego co ma oczy , może nie jestem zbyt konsekwentna , bo obecnie jestem na powrót wszystko żerna , ale okres bez mięsa nauczył mnie wielu nowych przepisów z których korzystam do dziś :) mam nadzieję ze poinormowałas swojego ginka o specyficznym sposobie żywienia ? pozdrawiam !
 
Dziewczynki ja na ten watek wejde za jakis miesiac mam nadzieje,ze smakiem bo jak na razie jakos na nic nie mam ochoty :-p;-)
 
miałam smaka na szpinak od kilku dni i wkocu go zrobiłam dzisiaj ;) i potem mysłam, ze go długo w brzuchu nie potrzymam ;);). Oj przewrotne te smaki.
 
kataszaone ja wegetarianką nie jestem ale mam dokładnie na to samo ochote...pomidory w każdej postaci i do wszystkiego dodaje...uwielbiam owoce i lodami też się teraz objadam...ogólnie wszystko co jest soczyste i zimne...np arbuza...mmmniammm
Jak masz jakieś ciekawe przepisy to dawaj..będziemy próbować :)

mnie martwi tylko to ze kiedy poczuję się głodna to zaraz mi niedobrze się robi i słabo...muszę odrazu coś wtedy przegryźć...tym sposobem będę pewnie niezłą słonicą...:sorry2:
 
jak bedziesz przegryzac marchewkę np, a nie pączka ;) to jest szansa, że może tylko słoniątkiem :D:D:D
 
kataszaone ja wegetarianką nie jestem ale mam dokładnie na to samo ochote...pomidory w każdej postaci i do wszystkiego dodaje...uwielbiam owoce i lodami też się teraz objadam...ogólnie wszystko co jest soczyste i zimne...np arbuza...mmmniammm
Jak masz jakieś ciekawe przepisy to dawaj..będziemy próbować :)

mnie martwi tylko to ze kiedy poczuję się głodna to zaraz mi niedobrze się robi i słabo...muszę odrazu coś wtedy przegryźć...tym sposobem będę pewnie niezłą słonicą...:sorry2:

niemozliwe! jatez arbuza jem z zapalem! kocham swieze i soczyste rzeczy teraz...takie FREEEEESZ ! ja z reszta tak samo mam, ze jak mi sie niedobrze zrobi to musze jsc bo inaczej nie jest dobrze...akurat slonicy sie nie boje bo jem male porcje:)

Co do tego czy ginekolog wie ze nie jem miesa to wie, powiedzial mi ze to w tym momencie juz nie jest zaden problem.Jestem juz dlugo wege i wiem co jesc zeby bylo ok :)
 
reklama
ja bym nie dała rady nie jeść mięsa. Jesteś wegetarinaką z powodó zdrowotnych czy ideologicznych?
 
Do góry