reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria

reklama
Julisia, Mantezowa przepis na Wasza prośbę:tak:

Murzynek

  • pół szklanki oliwy
  • 2 i pół szkalnki mąki wrocławskiej (ale ja sypie każdą)
  • 2 łyżeczki sody rozpuszczonej w wodzie
  • 2 łyżki kakao (najlepiej naturalne)
  • 1 i pół szklanki cukru
  • 1 szklanka mleka
  • 2 jajka
  • łyżeczka cynamonu dla aromatu (ale niekoniecznie)
Wszystkie składniki wymieszać na jednolitą masę, piec 30 min w 180 stopniach. Piec bez termoobiegu.


Masa kokosowa

  • 2 szklanki mleka
  • 1 kostka Kasi
  • 3 łyżki mąki
  • 8 łyżek wiórków kokosowych
  • 1 żółtko
  • 1 szklanka cukru pudru
Do jednej szklanki mleka dodać wiórki kokosowe oraz mąkę.
Wymieszać.

Drugą szklankę mleka zagotować, wlać mleko z wiórkami, ogrzać, aż zgęstnieje. Ostudzić

Margarynę utrzeć z cukrem pudrem, żółtkiem, dodawać po łyżce masy kokosowej (przygotowanej wcześniej), ucierać na puszystą masę.

A na koniec masą przełożyć środek i wierzch murzynka:-)
 
Kochane przepis na czekoladowe ciasteczka:-D

Składniki:
kostka miękkiego masła
2/3 szklanki cukru
szczypta soli
6 łyżek mleka
łyżeczka cukru waniliowego
2 jaja
2 szklanki mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
6 łyżek ciemnego kakao
200g czekolady
120g orzechów


[FONT=verdana,geneva]Rozgrzać piekarnik do 190 stopni C. Blachy wyłożyć papierem do pieczenia.Ubić masło, cukier, mleko, sól i wanilię na puszstą masę. Dodać jajko, wymieszać. Dodać do masy mąkę, proszek, kakao wymieszać. Na koniec wsypać kawałki czekolady i orzechy i wszystko dobrze wymieszać. Ciasteczka za pomocą łyżeczki wyłożyć na blachę, zostawiając pomiędzy nimi odstępy. Piec około 15 min.
[/FONT]

DSC02310.jpgDSC02312.jpg
 
Zupe buraczkowa, to się chyba barszcz nazywa ;-)
A robisz na prawdziwym zakwasie czy na occie?
właśnie ja robię zupę buraczkową,a nie barszcz..
albo ja sie nie znam:confused:
normalnie wywar jak na zupę,a jak sie zagotuję to dodaję starte na tarce buraczki,do tego ziemniaczki pokrojone w kosteczkę..
i u nas to sie nazywa zupa:-)
 
reklama
właśnie ja robię zupę buraczkową,a nie barszcz..
albo ja sie nie znam:confused:
normalnie wywar jak na zupę,a jak sie zagotuję to dodaję starte na tarce buraczki,do tego ziemniaczki pokrojone w kosteczkę..
i u nas to sie nazywa zupa:-)

tak... tak... to jest zupa buraczkowa... :tak::tak::tak:
barszcz jest taki czysty bez zadnych farfocli
;-)
 
Do góry