reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne akrobacje , czyli kwietniówki gotują.

Jako że tyle było o dyni przesyłam przepis żebyśmy też coś z tego miały :-)

Przepis na zupę-krem dyniową wg R.Makłowicza
blank.gif
:


Składniki
ok. 2 łyżki masła (niewielka ilość do podsmażenia)
1 cebula średniej wielkości
2 ząbki czosnku
2-3 ziemniaki średniej wielkości dobre do gotowania
ok. 1kg świeżej dyni
ok. 1,5-2l bulionu warzywnego
ok. 100ml śmietanki kremówki
garść posiekanego szczypiorku
przyprawy (w oryginale; sól, pieprz, gałka muszkatałowa, ja dodawałam jeszcze tymianek, imbir i kurkumę
blank.gif
)
garść grzanek - kosteczek z przypieczonego chleba


Przepis
W rondlu lub garnku na zupę roztapiamy masło, dodajemy drobno pokrojone cebulę i czosnek, szklimy.
Dodajemy dynię obraną ze skóry i pokrojoną w dość drobne kawałki oraz obrane i pokrojone w kosteczkę ziemniaki, chwilę podduszamy.
Zalewamy bulionem warzywnym, gotujemy pod przykryciem na małym ogniu przez ok. 45min
Następnie, jeśli dynia w zupie zrobiła się już miękka, miksujemy całość na gładki krem, doprawiamy przyprawami.
Wlewamy śmietankę, chwilę podgotowujemy, ewentualnie ponownie doprawiamy.
Podajemy z grzankami i posypane szczypiorkiem:)


Smacznego!
 
reklama
ewula:
pierś z kurczaka, kapusta pekinka, kukurydza, ogórki konserwowe, pomidor, ew.papryka, przyprawa do gyrosamożna dać fasolę czerwoną lub groszek też, według uznania, majonez, ketchup, sól i pieprz.
Pierś z kurczaka kroimy w kostkę i obtaczamy w przyprawie gyros, smażymy aż się ładnmie zarumieni, kapustę siekamy, ogórki kroimy w plastry, pomidora, paprykę w kostkę. Układamy warstwę kurczaka, ogórek, kukurydza, papryka, pomidor, ew. groszek/fasola i na to posiekana kapusta, na to sól i pieprz, smarujemy majonezem i dajemy kilka kleksów ketchupu, układamy jeszcze jedną warstwę, całość znowu smarujemy majonezem i na koniec robię jakiś wzorek z ketchupu, smacznego :):-)
 
DSziewczyny, macie może jakieś przepisy na ciasteczka dla dzieci? Najlepiej bez cukru (albo np. osłodzone bananem), z pełnego ziarna.
 
Ja robię takie:
http://przepisy.styl.fm/przysmaki/pierniczki-drobne.php

Ale moje zmiany:
- zamiast margaryny daję masło lub smalec,
- miód podgrzewam, żeby łatwiej się wyrabiało,
- lodówkę sobie daruję,
- rozwałkowuję cieniej,
- piekę na papierze,
- w wyrojone ciastka na blasze wbijam orzechy/migdały/ skórkę pomarańczową.
 
Ostatnia edycja:
Do góry