reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne akrobacje , czyli kwietniówki gotują.

Kotlety ze słodkiej kapusty
Kapustę poszatkować i ugotować.Jak wystygnie bardzo mocno wycisnąć wodę.
Obrać średnią cebulkę i razem z odciśniętą kapustą przemielić przez maszynkę.
(Resztę robimy jak z normalnymi kotletami mielonymi.)dodajemy bułkę tartą Aby dobrze zagęścić, 2 jajka, sól,pieprz i wszystko mieszamy.
Z masy formujemy okrągłe lub owalne kotleciki ( nieduże bo będą się rozwalać)obtaczać w bułce tartej i smażyć na jasnozłoty kolor.
 
reklama
Przepis na kluski kartoflane
-1kg ziemniaków
-sól ok.0,5 łyżeczki
-2 jajka
-4 łyżki mąki

Tarkujemy ziemniaki ale ja wolę użyć takiej maszynki do mielenia mięsa tylko że zakładam inną końcówkę.Sok z ziemniaków odlewamy,dodajemy jajka,sól i mąkę.Można też dodać z jedną łyżkę mąki ziemniaczanej żeby nie rozlatywało się.Łyżką po troszeczku wrzucamy do gorącej wody i gotujemy 15min.Podajemy z twarogiem(białym serem) a ja zostanie to lubię odsmażyć je z jajkiem.
 
Grzanki z czosnkiem dobre na infekcję :):

parę ząbków czosnku (jak kto lubi ja lubie dużo)
sól
pietruszka świeża :)
chleb krojony (najwygodniejszy)

Pietruszkę umyć poszatkować, ząbki czosnku wycisnąć przez praske dodać do miski w której jest masełko, ugniatać aż masełko będzie mięciutki i wymiesza się z resztą, dodać soli do smaku (żeby było odpowiednio słone) i... zostawić na chwilkę żeby się przegryzło. Potem bierzemy chlebek krojony smarujemy każdą kromkę i "sklejamy" ze sobą te kromki tak jak pierwotnie były ułożone - dla jednej osoby cały chlebek to może za dużo :) ale pół na dwie osoby na pewno pójdzie :). i tak sklejony do piekarnika aż się zarumieni smacznego mówie wam palce lizać :)
 
Vilmaq-te grzanki sa super, ja tez robie wersje serowa czyli daje na to jeszcze starty ser a moj maz lubi jeszcze na to wszystko polozyc kilka plasterkow salami i wtedy do pieca :-) pycha. A ser ma duzo wapnia co jest duzym atutem dla ciezarnych :-)
 
Czy któraś z Was robiła kiedyś tartę? jest tyle przepisów a ja jeszcze nigdy nie próbowałam ... szukam czegoś sprawdzonego . Może być na słodko i słono ;-)
 
reklama
Do góry