reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne akrobacje , czyli kwietniówki gotują.

reklama
ŚLEDZIE W OCCIE

Tuszki śledzi myjemy dokładnie , solimy i obtaczamy w mące. Smażymy na rozgrzanym oleju i układamy potem w pojemnej misce. Przygotowujemy zalewę. 2 szklanki wody , szklanka octu spirytusowegi i szklanka octu winnego, kilka liści laurowych , ziele angielskie i łyzeczka cukru. Gotujemy na wolnym ogniu. Na osobnej patelni smazymy 2 cebule pokrojone w piórka , dorzucamy do zalewy . 3/4 szklanki rodzynek zalewamy wrzatkiem , gdy zmiekną dodajemy do zalewy. Gdy zalewa wystygnie zalewamy nia sledzie. Najlepsze na drugi dzień
yes2.gif
 
Mus kiwiowo-ananasowy


8 sztuk owoców kiwi
3/4 puszki ananasa w syropie

Kiwi obieramy, myjemy i kroimy na ćwiartki. Ananasa kroimy na mniejsze kawałki. Zawartość puszki wlewamy wraz ze syropem do blendera. Do tego dorzucamy kiwi i dolewamy szklankę wody. Wszystko miksujemy.

Na zdrowie :)
 
Kasiagaw-ale brzmi smakowicie i musi byc przepysznie kwasniutkie :-)
Ja wlasnie koncze gulasz, mmm wyszedl naprawde niezly. Oczywiscie zanim przystapilam do dzialania to przewertowalam kilka przepisow i zrobilam jakis taki mix wszystkich:

GULASZ WOLOWY:
1 tacka wolowiny
4-5 grzybkow lub pieczarek
2 male cukinie
pol zoltej papryki
pol czerwonej papryki
2-3 pomidorki

Najpierw podsmazyc wolowine pokrojona w paseczki lub kosteczke na dosc ostro rozgrzanym oleju. Jak przeczytalam to zapewni zamkniecie porow i tluszcz nie ucieknie dzieki czemu bedzie bardziej soczysta. Mialam resztke rosolu, do garnka wlalam okolo szklanki rosolu, dodalam przyprawy (papryke, chili, lisc laurowy, czosnek, pieprz, vegete). Podsmazone mieso przekladalam do garnka z przyprawionym rosolem. Na tej samej patelni na ktorej smazylam miesko, podsmazylam pieczarki i cebulke, popieprzylam i doaczylam do garnka. W polowie gotowania dodalam papryke i cukinie pokrojone w paseczki i polksiezyce. Na koniec dodalam pomidorki (jak juz miesko bylo miekkie), doprawilam majerankiem i ziolami. Podaje z ziemniaczkami bo mam troche lenia zeby robic kopytka. I do tego ogorek kiszony, mmmmm.
 
Ja już tradycyjnie muszę się podzielić wieściami na temat tego, co dziś przyrządziłam - póki co nie umieszczam przepisów, ale jakby któras miała ochote to nie ma problemu :)
więc dziś miała dobry dzień - tzn. chciało mi się cokolwiek robić - dostałam od Mamy własnoręcznie kiszona kapustę kupiłam pieczarki - i wyczarowałam krokiety - niby nic nadzwyczajnego, a każdy je lubi....potem specjalnie dla mojego mięsożernego męża ugniotłam pizzę z kiełbaską, pieczarkami, cebulka, kukurydzą, żółtym serem no i sosem pomidorowym....no i nie mogłam zapomnieć o deserku - kupiłam op. ciasta karpatkowego, upiekłam takie kulki i nadziałam je kremem...
to tyle :)
buziole
 
SAŁATKA Z BURACZKÓW

3kg buraków
1/2kg papryki
3większe cebule

Zalewa:
1szkl. octu
1szkl. wody
1szkl. cukru ZALEWE ZAGOTOWAĆ
1szkl. oliwy
1 łyżka soli (duża)

Buraki gotujemy i ścieramy na tarce jarzynowej o grubych oczkach. Paprykę i cebulę kroimy w malutką kostkę i wrzucamy na gotującą zalewę(gotujemy ok 7min). Później dodajemy buraki i od chwili zagotowania gorące wkłada sie do słoików. Mocno dokręcamy i do góry dnem.
 
Cześć dziewczynki :)
a o to przepis na ciasto na pizze.
2 i 1/2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka letniej wody
40 g drożdży
2 łyżki oliwy (olej też może być)
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka soli
Przygotowanie: drożdże i cukier rozpuścić w wodzie. Dodać mąkę, oliwę i sól a następnie zagnieść ciasto. Ciasto rozwałkować na cienki placek, posmarowac sosem. No i potem ułozyć swoje ulubione skladniki. Piec 20-25 min. w temp. 220 st. C

Własnie obiadam się własnoręcznie zrobionym musem jabłkowo - bananowym. Na obiadek dzisiaj gotuje zupę pieczarkowa :) a na kolację zrobię makaron z truskawkami :) buziole
 
reklama
Do góry