reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne inspiracje:D

Kludi - tośmy sie z tymi tuńczykami zgrały :-D. Tą z ryżem też lubię, tylko ryżu nie lubię gotować, bo długi i czekać trzeba aż wystygnie. Zawsze mama robi to podkradam. W opcji robią też zamiast tuńczyka - wędzony kurczak
 
reklama
No z tym tuńczykiem to fakt:-D a mi nie przeszkadza gotowanie ryżu bo wrzucę do wody i se idę a on sie gotuję no i póżniej zajrze zeby wyjąć i też se idę a on se stygnie no i tak sobie na raty robię;-). A tą z selerem tez znam tylko zamiast jajek to szyka też bardzo dobra:tak:
 
No bo wizisz Kludi - oczywiście o szynce zapomniałam. Bo oprócz jajek jest też szynka w tym moim przepisie :-D
 
Bardzo lubimy też robić takie "grzanki". Kupujemy palucha długiego, kroimy pod lekkim kontem na kanapeczki żeby były nieco dłuższe (bo paluch jest cieniutki). Masło mieszamy z wyciśniętym czosnkiem. Smarujemy kanapeczki po jednej (górnej stronie). kładziemy na to plasterek sera i plasterek salami. POsypujemy oregano i wkładamy na 10 minut do piekarnika. Ja luibię na to jeszcze ketchup wrzucić uż po wyjęciu.

jescze przypomiało mi się z takiego chleba - może być nie za świeży, jak grzanki pyszne wychodzą. rozbija się jajko, dolewa mleko, miesza dokładnie razem. kromki macza się po obu stronach i smaży, po przewróceniu na drugą stronę posypuje sie startym serem i słodką papryką, przykrywamy pokrywką, czekamy aż się ser roztopi, ale trza uważać żeby nie przypalić. Dzieciaki szwagra bardzo to lubiły, a one straszne niejadki :-p. no i na to też lubię ketchup - bo ja na wszystko lubię ketchup

Zaczyna sie już chyba sezon grilowy, może macie jakieś fajne propozycje?
 
Mrozik-u Nas na grill to przede wszystkim kiełbaska-zwykła i biała,kurczak-skrzydełka w miodzie i nogi-takie w sumie zwyczajne,łosoś w folii,a popisowym daniem mojej mamy i moim;-)jest karkówka-tyle ze robiona dzien wczesniej.
Kilka kotletow rozbic-nie za cienko.Zrobic zalewe-sos sojowy,czosnek,przyprawy,olej,oliwa-mieszamy w proporacjach"na oko"-zawsze wychodzi:-p zalewamy kotlety i zostawiamy na ok 24 h-czasem warto je przelozyc zeby rowno sie nasączyly-karkówka jest BOSKA:tak:zawsze pierwsza znika:-D
Oczywiscie w tej zalewie mozna robic co tylko sie chce:tak:
 
ja uwielbiam zapach grill'a ale nic z niego nie zjem, za kiełbasą nie przepadam, no chyba, ze jest domowej roboty.jedyne co wsunę z rusztu to kaszanka-uwielbiam po prostu.

no to wrzucę przepis na KULECZKI MIĘSNE W OCCIE (super zagrycha na imprezkę)

1/2 kg mięsa mielonego
1 cebula
ząbek czosnku
bułka namoczona w mleku lub wodzie
sól
pieprz
Zalewa octowa:
ocet z wodą 1:3
2 cebule
liść laurowy
pieprz w ziarenkach
sól i cukier do smaku

mięsko wyrabiamy, formujemy małe kuleczki i teraz są 2 szkoły:
* albo smazymy i zalewamy przegotowaną zalewą octową
*albo wrzucamy na gotującą się zalewę i chwileczkę gotujemy, po czym zostawiamy do przestygnięcia

podajemy schłodzone po minimum 24 godzinach
 
Rany!!!!!
Dopiero teraz zobaczylam ten watek:szok:
Jak to!!!
A ja tak uwielbiam gotowac.
Jak to sie stalo ze wczesniej go nie zauwazylam:dry:
No to sobie taraz poczytam:tak:
 
NataK robiłam sałtke pycha rewelka zanim zrobiłam prawie ją zjedliśmy naprawde mało skłądników a bardzo dobra słuchaj tylko ja wszystko razem wymieszałam ale jest rewelacyjna:tak:
 
wiki cieszę się, ze wam smakowało, w sumie to nie ma znaczenia czy ja wymieszasz, czy nie, te warstwy to tylko tak dla lepszego wygladu ;-)
 
reklama
To powoli wyprobowuje Wasze przepisy.
Dzisiaj zdobilam te kotleciki Edyty z fileta z serem zoltym. Pyszne sa tylko troche smierdzi jak sie smarzy bo ten ser sie smarzy. Ale takto super i musze powiedziec ze na zimno jeszcze lepsze niz prosto z patelni. A Edyta z czym jeszcze dobrze jest je podawac oprucz frytek?

A moze macie jakies fajne przepisy z innym miesem np z mielonym bo narazie kurczak kroluje.
 
Do góry