reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne popisy lipcóweczek :)

reklama
Na początek przepis emih:

Ja uwielbiam sałatke- nazywam ją wiosenną- z kurczakiem wędzonym i szczerze polecam (można ją wciągać tonami :szok:)
Pół kapusty pekińskiej, pęczek rzodkiewki, szczypiorku, ogórek, pół czerwonej (lub innej) papryki, pomidor, udko wędzone kurczaka- doprawic łyżką- dwiema majonezu (+ew. jogurt naturalny), pieprzem, sola :biggrin2: SMACZNEGO
........
yustynia
Podaję równiez link do tematu który bardzo mnie interesuje:
https://www.babyboom.pl/forum/dzieci-urodzone-w-marcu-2006r-f78/gotowanie-wg-pieciu-przemian-21626/
 
Ostatnia edycja:
Yustynia, a te brokuły które za toba chodza to polecam sałatki:
Brokułowa z pomidorem i jajkiem:
składniki: 1 mały brokuł
3 pomidory
3 jaja
250 g jogurtu naturalnego
ząbek czosnku
łyżka świeżych posiekanych ziół
sól, pieprz


przyrządzanie: Brokuły gotować w osolonym wrzątku przez ok. 5 minut. Odsączyć i wystudzić. Jaja ugotować na twardo, soląc lekko wodę. Pomiodry i jaj po obraniu ze skorupek pokroić w ósemki. na półmisku ułożyc różyczki brokułów, pomidory i jaja. Lekko posolić. Z jogurtu, przeciśniętego przez praskę czosnku oraz ziół i przypraw przygotować sos, którym tuż przed podaniem polać sałatkę.

Brokulową sałatke z pieczarkami:
średniej wielkości brokuły
30 dag pieczarek
5 jajek
1-2 ząbki czosnku
6 łyżek majonezu
jogurt naturalny
sól, pieprz, mielona papryka, odrobina curry (co kto lubi)
cukier, 2-3 łyżki octu winnego

Ugotować jajka na twardo, ostudzić, pokroić w grubszą kostkę. 2. Brokuły podzielić na różyczki, łodyżki pokroić w plastry Zagotować wodę z solą i łyżeczką cukru i wrzucić różyczki brokułów na 3 minuty a łodyżki na jakieś 5-7 minut.
Zagotować wodę z solą i octem, zblanszować oczyszczone pieczarki pokrajane w plastry. Przygotować sos z majonezu, jogurtu, rozgniecionych ząbków czosnku i pryzpraw (sól, pieprz, słodką paprykę, zieloną pietruszkę+ pysznie smakuje z zupą cebulową w proszku. Przestudzone składniki sałatki wymieszać, zalać sosem, zostawić na trochę w lodówce, aż się "przegryzą".

sałatkę brokułową z łososiem
filety z łososia 15-20 dag
średni brokuł
koperek posiekany łyżka
natka pietruszki posiekana łyżka
płatki migdałowe łyżka
sok z cytryny łyżka
oliwa z oliwek łyżka
sól
czarny pieprz

Łososia ugotowa na parze. Brokuły podzielić na różyczki, ugotowa al. dente, odstawić do ostudzenia pod przykryciem. Płatki migdałowe zrumienić na suchej patelni. Sok z cytryny wymieszać z oliwą, sos posolić, przyprawić pieprzem. Łososia podzielić na małe kawałki, wymieszać z brokułami, polać sosem, nie mieszać, posypać natką i migdałami.

POLECAM, wsyzstkie wzprbowaam i jedna smacyniejsya od drugiej :-)
 
emih,
to poprostu rewelacja, ale dzisiaj zaszaleję.

Wklejam link na przepis na kurczaka w cieście francuskim, udostępniony dzięki uprzejmości mam czerwcowych :-)

kurczak w cieście francuskim
Przepis pochodzi z blogu: http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl

O a jeszcze lazania brokułowa z serem pleśniowym, taką mam zachciankę (nie wiem czy ten ser pleśniowy jest wskazany w naszym stanie)
Jak znajdę przepis, tzn. wydobędę go od znajomej to czym prędzej tutaj umieszczę.
 
Czuję już atmosferę Świąt!
Jak ja sobie poradzę, jeszcze przecież przeprowadzka, a jeszcze wcześniej wielkie sprzątanie...

W nastroju przedświątecznym polecam następujący przepis, jak same zauważycie pochodzi on z blogu kulinarnego moje wypieki (http://mojewypieki.blox.pl/html)
Pierniczki (przepis I)
Przepis sprawdzony. Pierniczki wyszły rewelacyjnie i efekt był naprawdę wspaniały.
I jeszcze kilka przepisów na ciasteczka, pierniczki z tego blogu:
Zimtsterne - niemieckie ciasteczka świąteczne
oraz
Pierniczki jak alpejskie ...
Piernik (prawie jak) litewski z bakaliami

Piernikowanie czas zacząć :-)
 
Z tego co czytałam sery pleśniowe raczej odpadają w ciąży. Nie wiem jak z serem feta, za którym przepadam :)

Ja ostatnio gotowałam zupę brokułową jeśli już w temacie brokułów jesteśmy:

0,5 l wywaru z rosołu (najlepiej z kurki) :)
1 średni brokuł
2 ząbki czosnku
łyżka śmietany (lub jogurtu)
gałka muszkatałowa
pieprz
sól

Brokuły lekko obgotowuję i miksuje z odrobiną rosołu. Czosnek przeciskam przez praskę. Łączę wszystkie składniki: rosołek, zmiksowany brokuł i przyprawy. Po 10 minutach gotowania dodaję śmietanę lub jogurt (w zależności od upodobań). Można też dodać na koniec szczyptę świeżej pietruszki :)))

Smacznego :)
 
Ashika poleca :-)
[FONT=&quot]Szpinak umyć, osuszyć i oczyścić z "ogonków". Liście szpinaku podgotować na parze około 1 minuty (uważać aby nie "przeciagnąć" ... szpinak musi być lekko twardawy).
Podgotowany szpinak przełożyć do miski. Na patelni rozgrzać masło i oliwę, podsmażyć usiekany czosnek na jasno-brązowy kolor, doprawić solą i pieprzem.
Polać gorącym tłuszczem z czosnkiem liście szpinaku i dokładnie wymieszać.[/FONT]
 
to jest pyszna rzecz którą zaczelam jesc w hiszpanii u siostry POLECAM

salatka tibia modyfikowana
Składniki:
rukola
roszponka
pomidorki cherry
mandarynki
orzeszki pini (mozna zastapic slonecznikiem)
boczek
rodzynki
ser kozi (roladka/rulon) mozna tez dodac brie
oliwa
ocet balsamiczny

Sposób przyrządzania:
w naczyniu w ktorym podamy salatke ukladamy warstwami:
rukole, roszponke,
pomidorki cherry kroimy na pol i ukladamy na roszponce,
mandarynki obieramy dokladnie ze skorki i wlokien, kroimu na male kawalki, ukladamy na pomidorkach,
orzeszki pini lekko podsmazamy na oliwie, jesli dodajemy slonecznik wystarczy podprazyc na teflonowej patelni,
boczek kroimy w paseczki i podsmazamy, lekko wystudzony dodajemy do salatki,
rodzynki parzymy i lekko podsmazamy, i dosypujemy do calosci,
ser kozi kroimy na plasterki i ukladmy na wierzchu naszej salatki,
polewamy lekko oliwa i octem koniecznie balsamicznym! gotowe do podania i rozkoszowania sie smakiem!:tak:
istnieje mozliwosc wielu modyfikacji tej salatki, zamiast mandarynek mozna dodac melona, zamiast boczku chuda szynke, lub poledwice dlugowedzona, zycze smacznego i udanych modyfikacji :-)

Salatka jest na prawde pyszniutka :-):-):-)
 
nigdy nie myslalam ze bede podawac przepisy na cos do jedzonka bo mam raczej dwie lewe rece w kuchni a teraz w ciazy to juz szczegolnie od niej stronie, no ale zachcialo mi sie czegos innego i podam wam przpisik ;-)

SAŁATKA Z ANANASEM

skladniki:
6 jajek
7 ogorkow kiszonych
puszka kukurydzy
ser feta (teraz Favita salatkowo-kanapkowy 270gr)
puszka ananasa
3 lyzki majonezu
odrobina pieprzu

Jajka oczywiscie ugotowac ;-) potem wszystko pokroic w kostke i wymieszac dodac odrobinke pieprzu dla smaku. Oczywiscie anansa mozna kupic juz pokrojonego na kawalki. Salatka jest pyszna :tak:


SMACZNEGO


a dla tych co boja sie kwasnych smakow jesli ogorki nie sa bardzo ostre to nawet nie bedziecie ich za bardzo czuly, ja jem glownie slodkie i jakos dam rade z tymi ogorkami dla tego ananasa :-):-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na ta salatke sie chyba jutro skusimy z moim M bo tak nam sie skladniki spodobaly:-)
Ja lubie salatke z selera takeigo ze sloika, ananasa i kukurydzy a do tego kurczak wedzony. Przyprawiamy majonezem, sola i pieprzem.
 
Do góry