reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne Szaleństwa Poznanianek ;)

reklama
zapiekanka wyszła pyszna, jednak myślę że zamiast układać warstwowo to lepiej to wszystko wymieszać, posypać serem i wtedy zapiec, bo tak to ta ostatnia warstwa makaronu trochę sucha, a góra przepyszna :)
 
Tygrynka warstwowo ladniej wyglada w naczyniu, ale na talerzu i tak sie zmiesza :-) super ze smakowala
 
dzięki za przepis! może za dużo makaronu na spód dałam i dlatego :) a powiedz mi ile dajesz paczek sosu czosnkowego?
 
jak mam 2 sosy to robie z dwoch i zawsze daje ciut wiecej wody niz jest napisane na opakowaniu bo za mocno gestnieje sos. Moze za duzo makaronu ugotowałas. Nie wiem jaka duza miałas paczke.
 
chyba przetestuje jutro ta zapiekanke :)

i wreszcie odkrylam przepis na salatke od Lilouu pysznosci jutro sie zrobi !


edit!!! Zrobiłam wczoraj na kolację jak wróciłam do domu- przygotowanie zajęło mi 20 minutek i to bardzo m się podoba.
BYła pysznaaaa, B bardzo smakowała, razem z teściową na raz zjedliśmy całą michę, a Mama następnego dnia (dziś) robiła na obiad staruszkowi :):):)
Bardzo dziękuje za przepis.
 
Ostatnia edycja:
Sałatka z fasoli, rukoli i kurczaka

uszka (400g) fasoli jasiek lub cannellini, przepłukanej i osączonej
pęczek rukoli
4 połówki piersi z kurczaka, bez skóry i kości
3 ząbki czosnku, drobno posiekane
6 liści bazylii
1/2 szklanki (120ml) oliwy extra vergine
1/3 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
łyżka brązowego cukru
sól i świeżo zmielony pieprz czarny
Sposób przygotowania


Rozgrzej ruszt piekarnika (lub grill ogrodowy) do wysokiej temperatury. W małej misce roztrzep oliwę z sokiem cytrynowym, czosnkiem, bazylią i cukrem. Dopraw solą i pieprzem, po czym odlej trzecią część objętości. Wstaw kurczaka do piekarnika i piecz około 10 minut, aż się zrumieni i zmięknie. W czasie pieczenia obracaj mięso i polewaj dressingiem (wykorzystaj 2/3). Pokrój gorące mięso w plastry grubości około centymetra. W dużej misce wymieszaj fasolę z rukolą i resztą dressingu. Rozłóż sałatkę na czterech talerzach, dodaj kawałki pieczeni i podawaj natychmiast, zanim mięso zdąży wystygnąć.

Znalezione na swojskikurczak.pl wyprobowalam i jest naprawde pyszne :D
 
reklama
Do góry