reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne Szaleństwa Poznanianek ;)

Karkówka w rękawie szybkie danie a jakie pyszne ;)
karkowka kroisz nie rąbiesz solisz najlepiej sol zmiekszajaca do miesa), pieprzysz majeranek wsypujesz do rekawa przyprawa do karkowki (lub marynata moze byc nawet przyprawa do kuraka cebula w kostke (lub w paski jak ci sie pokroi), czosnek w kostke, wszystko wrzucasz do rekawa zamykasz rekaw myrdasz i wrzucasz do piekarnika 1 h i obiad zrobiony
P1160055.jpgP1160052.jpgP1160054.jpg

Sos czosnkowy

Śmietana lub jogurt (obojętnie ile procent) posiekany (lub zgnieciony) czosnek na duży jogurt czy śmietane nie wiecej niż 3 ząbki czosnku bo na drugi dzień sos czosnokowy będzię mega ostry do tego sól pieprz i koperek

Smaczeneg
pencil.png
 

Załączniki

  • P1160051.jpg
    P1160051.jpg
    33 KB · Wyświetleń: 101
  • P1160053.jpg
    P1160053.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 108
reklama
Specjalnie dla an podaję przepis na ciasto marchewkowe ;-):
składniki:
1/2 szklanki rodzynek;
2 szkl mąki;
kopiata łyżeczka proszku do pieczenia;
1 1/2 szkl cukru;
2 szkl startej na drobnych oczkach marchwi;
4 jaja;
20 dkg masła;
po łyżeczce imbiru i cynamonu;
przyprawa do piernika;
kilka orzechów włoskich;
łyżeczka sody oczyszczonej;
cukier puder.

przygotowanie:
jaja z cukrem ubijamy na białą masę, dodajemy wszystkie sypkie produkty. nastepnie startą marchew i maselko, które jest roztopione. na koniec dajemy rodzynki i orzechy posiekane. pieczemy w temp. 180 stopni około 50 min. ostygnięte ciasto posypujemy cukrem pudrem.
 
Mega prosty przepis na zupę serową dla leniwych lub zabieganych :D

Składniki:
- woda
- kostka rosołowa
- serek topiony pakowany w taką "kiełbaskę"
- por
- grzanki/ptysie/groszek lub jak kto woli ziemniaki/makaron

Kostkę rosołową rozpuszczamy we wrzątku, dodajemy serek, pokrojony por, gotować aż do miękkości pora, dodać grzanki i gotowe :D

editL: koleżanka mi powiedziała, że można własny rosołek oczywiście zrobić, i żeby dodać curry (ja tego nie zrobiłam a i tak była pyszna)
 
Ostatnia edycja:
wlaśnie dzis miałam do obiadku tę zupkę:p znam ten przepis od mojej mamuski. polecam nawet bez por. ale grysik obowiązkowy
 
dla mnie szczytem moich kulinarnych zdolnosci jest zrobienie na obiad pyry z gzikiem, i zaprawienie ogorkow z musztarda,albo curry :D

i wode umiem ugotowac na twardo!
 
Karkówka w rękawie szybkie danie a jakie pyszne ;)
karkowka kroisz nie rąbiesz solisz najlepiej sol zmiekszajaca do miesa), pieprzysz majeranek wsypujesz do rekawa przyprawa do karkowki (lub marynata moze byc nawet przyprawa do kuraka cebula w kostke (lub w paski jak ci sie pokroi), czosnek w kostke, wszystko wrzucasz do rekawa zamykasz rekaw myrdasz i wrzucasz do piekarnika 1 h i obiad zrobiony
Zobacz załącznik 377131Zobacz załącznik 377133Zobacz załącznik 377135

Sos czosnkowy

Śmietana lub jogurt (obojętnie ile procent) posiekany (lub zgnieciony) czosnek na duży jogurt czy śmietane nie wiecej niż 3 ząbki czosnku bo na drugi dzień sos czosnokowy będzię mega ostry do tego sól pieprz i koperek

Smaczeneg
pencil.png


potwierdzam ze to jest pyszne!

niestety od kiedy mieszkam ''na swoim'' nie widzialam takiego exclusive miesa na oczy :D
 
reklama
Makaron z serem mascarpone i kurczakiem



250 g mascarpone
50 dkg filetów z piersi kurczaka
40 dkg makaronu wstążki
3 pomidory
1 cebula
bazylia
słodki sos chili
sok z 1/2 cytryny
pieprz, sól
oliwa do smażenia

Filety pokroić w cieńkie plastry, doprawić solą i pieprzem, usmażyć na oliwie.
Ugotować makaron.
Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę, pokroić w ćwiartki.
Cebulę posiekać, pdsmażyć na złoty kolor, dodać pomidory, dusić przez 3 min na wolnym ogniu. Dodać mascarpone, doprawić solą i pieprzem, sokiem z cytryn, sosem chili, wymieszać i zdjąć z ognia.
Mięso polać sosem, udekorować bazylią, podawać z makaronem.

Z netu:
Moje odstępstwa od oryginału:
- zamiast piersi dałam polędwiczkę wieprzową, bo akurat miałam
- mięso podsmażyłam osobno, cebulę z pomidorami osobno, potem wszystko ciepnęłam do jednego garnka, dodałam ser i przyprawy, więc w sumie mięso miałam już w sosie
- pysznie do tego smakowała surówka z marchewki, jabłka i rodzynek




Przepis znaleziony pod pokrywką sera mascarpone firmy Piątnica
 
Do góry