reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne wyczyny Sierpniówek

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ojej, a jakie to jest niesolone masło?? Tzn. może chodzi o takie bez dodatkowej soli czyli takie zwykłe, tak??

Powiem Ci ze nie mam pojęcia:)... ja dałam zwykłą margaryne :) Babeczki juz stają w lodówce :D

Żanetka Brzmi smakowicie ten przepis :-) A ja uwielbiam Nigele Ona wiecznie cos je i wszystko robi tak jakby od niechcenia, a wychodza cudeńka :-D

Ja takze uwielbiam jak Ona gotuje...moja kuchnia przy jej moze sie schowac :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
a ja z małym bąblem właśnie smażymy placki z jabłkami i cynamonem :) w ten upał to już nie wiadomo co robić na obiad :/
 
A ja wam napiszę moje dwa "wynalazki", które moim zdaniem świetnie sprawdzają się w upały. Nie sa pracochłonne a smakują bombowo (o ile ktoś nie musi koniecznie jeść mięsa na obiad).

2 dni temu zrobiłam takie oto:
SPAGETTI Z BOBEM I POMIDORKIEM (pełna improwizacja):

Bób gotujemy i obieramu z łupinek (to jest najbardziej pracochłonna część przepisu)
w międzyczasie gotuje się nam makaron al dente
Pomidorka kroimy na małe kawałeczki, do tego sporo ziółek z uprawy balkonowej (najlepiej bazylia);-), wyciskamy duży ząbek czosnku.

Jak już makaron mamy ugotowany, na patelnię dajemy oliwę z oliwek, wrzucamy pomidorki, bób, zioła i czosnek i chwilę podgrzewamy (nie smażymy długo, wystarczy, że wszystko przejdzie zapachem czosnku i ziół i sie lekko podgrzeje). Oczywiście solimy i pieprzymy do smaku.
Tak przygotowanym sosikiem polewamy makaron (najlepiej zrobić to w dużej misce, zeby się wszystko razem ładnie połączyło) i dajemy na talerze - no i wsuwamy ze smakiem.

Na 100% świetny byłby do tego parmezan, ale ja go nie miałam i wyszło bombowo!!
Niestety zdjęcia nie zdarzyłam zrobić, bo szybko "wyparowało" :-)

Drugi patent to moja ukochana FASOLKA SZPARAGOWA INACZEJ (często robiłam to sobie do pracy, jak np została mi fasolka z obiadu, ale dzisiaj mam ją na obiad właśnie):

Ugotowaną fasolkę łączymy w misce z pokrojonymi w kawałeczki jajkami ugotowanymi na twardo, pomidorem i ulubionymi ziołami (najlepiej z uprawy balkonowej ;-) ), polewamy sosem winegret, lub innym na bazie oliwy z oliwek (lekko kwaśnym). Doprawiamy do smaku, mieszamy wszystko razem i wsuwamy!!
Taką sałatkę można jeść na ciepło (zaraz po ugotowaniu fasolki i jajek) i na zimno na drugi dzień.

polecam, szczególnie teraz, gdy fasolka jest taka pyszna a bób króluje w warzywniakach :-D
 
RYBA PO HISZPAŃSKU

jeszcze nie jadłam, ale jak zjem powiem jak smakowała:p

2 filety ryby ( w zależnosci kto ile je i na ile osób)
1 pomidor obrany ze skórki,
1 łyżka papryki słodkiej
sól , pieprz do smaku
1 łyżka koncentratu pomidorowego
1 czerwona papryka
sok z cytryny

Filet skrapiamy sokiem z cytryny i posypujemy papryką. Pomidora kroimy na plastry, które układamy na dnie naczynia. Koncentrat mieszamy z wodą (100 ml) wlewamy na patelnię. Paprykę kroimy w kostkę i wrzucamy do sosu, dusimy przez 8 minut. Paprykę wraz z sosem przelewamy na pomidory , na tym układamy wyby w całości i solimy i pieprzymy do smaku. Pieczemy około 20 minut w temp, 180 stopni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
RYBA PO HISZPAŃSKU

jeszcze nie jadłam, ale jak zjem powiem jak smakowała:p

2 filety ryby ( w zależnosci kto ile je i na ile osób)
1 pomidor obrany ze skórki,
1 łyżka papryki słodkiej
sól , pieprz do smaku
1 łyżka koncentratu pomidorowego
1 czerwona papryka
sok z cytryny

Filet skrapiamy sokiem z cytryny i posypujemy papryką. Pomidora kroimy na plastry, które układamy na dnie naczynia. Koncentrat mieszamy z wodą (100 ml) wlewamy na patelnię. Paprykę kroimy w kostkę i wrzucamy do sosu, dusimy przez 8 minut. Paprykę wraz z sosem przelewamy na pomidory , na tym układamy wyby w całości i solimy i pieprzymy do smaku. Pieczemy około 20 minut w temp, 180 stopni.

fajny przepis i wydaje sie byc prosty. daj znac jak ci wyszlo i jak smakowalo!!!!!!!!!!!
 
Czekam na relację jak smakowało :-) Jeśli bedzie OK to jutro zaserwuję na obiadek, bo dzisiaj jednak zjem pierogi z mięskiem bo mam lenia do roboty... a od rana niby taki power we mnie wstąpił, a teraz już nic z niego nie zostało :-D
 
dziewczynki a więc tak troche mi za łysy był ten przepis więc go zmodyfikowam i tak

2 filety ryby ( w zależnosci kto ile je i na ile osób)
1 pomidor obrany ze skórki,
1 łyżka papryki słodkiej
sól , pieprz do smaku
1 łyżka koncentratu pomidorowego
1 czerwona papryka
sok z cytryny
jogurt naturalny
pieczarki
cebula

Filet skrapiamy sokiem z cytryny i posypujemy papryką. Pól pomidora pokroiłam na plastry a pół w kosteczkę. Koncentrat mieszamy z wodą (100 ml) wlewamy na patelnię. Paprykę kroimy w kostkę i wrzucamy do sosu, dusimy przez 8 minut. Dodałam cebulę i pieczarki pokrojone w kosteczkę. Jak się udusiło dodałam 3 łyżki jogurtu naturalnego.1/4 Sosu przelałam na pomidory , na tym ułożyłam ryby w całości i solimy i pieprzymy do smaku. Pieczemy około 20 minut w temp, 180 stopni.
Po 20 minutach wyciągam z piekarnika i polewam pozostałym sosem i wkładam na 10 minut ponownie do piekarnika. Podaje z ryzem lub ziemniaczkami smażonymi.
 
No to jutro jak mi nic nie wypadnie to zaserwuję tą rybkę mężowi na obiad .. zobaczymy jak oceni :-D
 
reklama
CUKINIA FASZEROWNA MIĘSKIEM

Dla dwóch osób:

Potrzebne nam będzie:

1 średnia cukinia
250dkg mięska mielonego (może być takie jakie lubimy czyli np. wieprzowo-wołowe, lub może to być równie dobrze kurczak)
przyprawy (wedle gustu - ostra i słodka papryka, pieprz, sól, oregano - ja dodaję przyprawę kebab-gyros)
1 średnia cebula
ząbek czosnku
dwie łyżki oliwy z oliwek
ser żółty (jaki kto lubi) lub mozarella

przygotowanie


cukinię dokładnie myjemy, przecinamy wzdłuż na dwie równe częsci, łyżkeczką delikatnie wydrążamy środek (pestki) tak aby zrobić miejsce na farsz... obie połówki delikatnie smarujemy oliwą z oliwek, przyprawiamy wedle gustu i uznania

na patelni na małej ilości oliwy smażymy mięsko i przyprawiamy:) pod koniec dodajemy pokrojoną w maciupeńką kosteczkę cebulkę i starty czosnek (jeden, dwa ząbki) - odstawiamy na chwilę do ostudzenia

(jeśli mamy ochotę możemy wzbogacić farsz dodatkowymi składnikami np. papryką, pomidorami itp)

faszerujemy połówki cukini mięskiem i wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na 25-35 minut (zależy od piekarnika - dlatego warto obserwować czy cukinia jest już miękka) - na chwilę przed wyjęciem posypujemy startym serem

SMACZNEGO

PS. Jak widać przepis jest bardzo łatwy, a danie nieco inne:) mojemu mężowi i mnie bardzo smakowało, więc na pewno będziemy jeszcze nieraz robić - z tym, że za każdym razem spróbuję trochę inny farsz


 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry