reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne zachcianki Marcówek :)

reklama
Pierożki z miesem i kapustą:))


a co do zakazanych rzeczy to też na poczatku ciąży marzyłam o jednym....o ziiiimnyyymmm piwie z sokiem i tak sie męczyłam do pazdziernika, az znajoma poinformowała mnie ,że znalazła bezalkoholowe ( zupełnie bezalkoholowe, naprawde bezalkoholowe ) piwko:)) i mój ból się skończył- kupiłam, wypiłam łyk i już po zachciance:))
 
Podaję obiecany przepis na PĄCZKI

Jest to sprawdzony przepis mojej teściowej.Z tego przepisu wychodzi około 35pączków:

Składniki:
75dag mąki (najlepiej szadkowskiej)
6dag drożdźy
3/4 szklanki mleka
4 żółtka
3 jaja całe
0,5 szklanki cukru zwyklego
20 gram spirytusu
0,5 kostki masła
marmolada (około 0,5 kg zalezy ile kto wkłada)

Wykonanie:
Drożdźe wymieszać z łyżką cukru, 2 łyżkami mąki, połowa ciepłego mleka(nie za ciepłe)-ta mieszanka najlepiej niech poczeka ze 20-30min zanim się ją doda do mąki.
Jaj,żółtka upić na parze z cukrem.
Tłuszcz roztopić w osobnym garnku.
Do mąki wlać bite jaja,resztę ciepłego mleka,wyruszone drożdże,spirytus.Dobrze wyrobić.Po trochu dodawać ciepłego tłuszczu(roztopionego masła) i wyrabiać wyrabiac.
Zostawić w ciepłym miejscu na 30min,później podzielic sobie na kawałki i zacząć lepić pączki z nadzieniem.Takie pączki jeszcze surowe najlepiej jakby odpoczęły jakies 15 min przed wrzuceniem na tłuszcz.

Pączki wrzucać częścią zalepioną do góry i piec pod przykryciem,a drugą stronę juz bez przykrycia:)

Wszystko.

Ostatnio robiłam je pierszy raz w zyciu i taki laik jak ja zrobił dobre pąki-zachcianka została zaspokojona;-)
 
A ja dziś wykombinowałam risotto z kurczakiem po chińsku :) taki słony smak to cos dla mnie! :)
tylko żeby znowu zgaga się nie pojawiła... :(
 
anka ciekawe kiedy Ci sie zmieni smak? ja ogolnie mialam jadlowstret po porodzie wiec teraz jem ile moge :-p
 
reklama
Do góry