reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarnie- czyli co w kuchni piszczy...

misialula

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Styczeń 2010
Postów
494
Miasto
Szkocja
Mamusie, takiego tematu nie widziałam .
A więc dobre kucharki mogą sie chwalić swoimi daniami i przy okazji uczyć inne :):-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Moj przepisa na łatwa, tanią i prosta a zarazem smaczną
Sałatke z kapusty pekińskiej z kurczakiem
Skład:
- kapusta pekińska
- puszka groszku
-puszka kukurydzy
- majonez
-piersi z kurczaka 250 gr
-przyprawa kebab, gyros

Wykonanie:
Kapuste pociąć na drobne kawałki, dodać groszek, kukurydze.
Kurczaka pokroić w kostkę podsmazyc z przyprawa kebab, gyros.
Jak ostygnie dodać do reszty, dodać majonez wymieszać. Wstawić do lodowki na godzinke i mozna jeść :-)
Naprawde smaczna i szybka :tak:
 
ta sałatka o której piszesz jest super, ale jedna uwaga...
jest znaczna różnica w smaku pomiędzy kurczakiem przyprawionym przyprawą do kebaba,a przyprawą do gyrosa.

ja dodaję dodatkowo jogurt grecki, kolorową paprykę i ogórki konserwowe
;-)
 
No właśnie , po to powstał ten watek byśmy mogły sobie jedna drugiej dobrze radzić ;)
Ja raczej kulinarnych podboji nie osiagne, ale mysle ze od was naucze sie wiele :)
Pozdrawiam
 
Moj przepisa na łatwa, tanią i prosta a zarazem smaczną
Sałatke z kapusty pekińskiej z kurczakiem
Skład:
- kapusta pekińska
- puszka groszku
-puszka kukurydzy
- majonez
-piersi z kurczaka 250 gr
-przyprawa kebab, gyros

Wykonanie:
Kapuste pociąć na drobne kawałki, dodać groszek, kukurydze.
Kurczaka pokroić w kostkę podsmazyc z przyprawa kebab, gyros.
Jak ostygnie dodać do reszty, dodać majonez wymieszać. Wstawić do lodowki na godzinke i mozna jeść :-)
Naprawde smaczna i szybka :tak:
brzmi pysznie, ale co za przyprawe do gyrosa, czy kebaba kupujesz, bo ja zadnej takiej nie moge znalesc w sklepach :(... Nie wiesz czy mozna dostac jakas ang. wersje, bo do pol. sklepu bardzo daleko...
 
a ja czasem robie tak, choc pewnie to znacie:
podsmazam chude miesko mielone z cebulka, dolewam troszke wody, dodaje jakies jarzynki mrozne, takie jakie akurat mam w zamrazarce (np. groszek, troszke kukurydzy, papryka itd) jak juz jest wszystko mieciutkie to dosypuje Bisto, albo jakis inny sosik gravy i gotowe. Najczesciej jemy to z ziemniaczkami, ale z ryzem albo z kuskusem tez dobre.
 
Moj dzisiejszy obiadek:

- ziemniaki malutkie z Lidla, z koperkiem:-)
- kotlet z piersi kurczaka
- mizeria z ogorkow i smietany
- a do tego maślanka :-D
mniam juz nie mogę sie doczekać:-):-)
 
reklama
Do góry