reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarny Wrzesień !!!!

Ciasto SHREK:D

Biszkopt: kazdy w domku pewnie ma przepis na wlasny biszkopt ale ja podam ten ktory ja mam.

Ubic piane z 6 jaj..dodac szklanke cukru i odrobine cukru waniliowego. Wlac zoltka, wsypac szklanke maki i proszek do pieczenia. Wszystko ubic. piec ok 25min.
Po upieczeniu odstawiamy do ostygniecia.

Do shreka potrzeba duzy zielony sok Pysio, 3 budynie smietankowe, 4 galaretki np agrestowe, 0,5l smietany 30%, 2 paczki delicji.

Rozpuszczamy 2 galaretki w szklance wody, a drugie 2 w 0,5l wody. nie dopuszczamy do stezenia. W 1,5 szklanki soku pysio rozrabiamy budynie a reszte soku gotujemy. Trzeba mieszac co chwile bo bedzie strzelal..jak sie zacznie gotowac to wlewamy budynie i mieszamy az uzykamy gesta mase. odstawiamy do ostygniecia, po czym wylewamy na biszkopt i rowno rozprowadzamy. Na ta mase ukladamy obok siebie delicje. Smietanke ubijamy na sztywno po czym wlewamy galaretke rozrobiona w szklance wody i dalej ubijamy. Wylewamy to na delicje. Jak troche stezeje na to wylewamy galaretke rozrobiona w 0,5l wody i odstawiamy do lodowki:)

ps. ja robilam w wersji zielonej i czerwonej. obie sa smaczne:)
 
reklama
[FONT=georgia,palatino]
chlebek wieloziarnisty
Sk
[/FONT]
ładniki na 2 bochenki:
  • 1 kg mąki krupczatki (zwykła też moze być)- możesz mieszać dowolnie maki nawet razowa dać w części
  • 6 łyżek siemienia lnianego
  • 6 łyżek łuskanego słonecznika
  • 1 szklanka otrąb pszennych lub żytnich
  • 3 łyżki sezamu
  • 2 łyżki pestek dyni
  • 1,5 łyżki soli
  • 5 łyżek cukru
  • 5 dag świeżych drożdży
  • 1 litr wody

Mąkę, ziarna, sól, cukier i pokruszone drożdże wymieszać dokładnie. Zalać ciepłą wodą i wyrobić ciasto (ciasto będzie bardzo luźne, ale takie ma być). Odstawić do wyrośnięcia na 20 minut.
Wyrobić ponownie, ja po prostu mocno rozmieszałam (dalej ciasto będzie luźne) i przełożyć do natłuszczonych foremek keksowych (wymiary "dolne" mojej keksówki to 9 x 28 cm). Odstawić do wyrośnięcia (czas rośnięcia trzeba wyczuć, z pewnością nie musi podwoić objętości - rośnie bardzo krótko i wystarczy jak trochę podrośnie, inaczej może się nie udać; u mnie rósł około 20 minut).
Piec około 1 godziny (piekłam 50 minut) w temperaturze 220ºC.
[FONT=georgia,palatino]
[/FONT]
 
przepis na masę lukrową jak obiecałam:
70 ml cieplejszej wody;
100g glukozy;
800 g cukru pudru;
4 łyżeczki żelatyny

W wodzie dokładnie rozpuścić żelatynę dodać glukozę i wymieszać, następnie stopniowo dodawać cukier i zagniatać i woila na dechę, wałkiem rozwałkować nakryć tort i przyciąć wg uznania :) Z reszty można ulepić co się chce i dodać barwnik (to wiadomo przed lepieniem ;))
 
Do góry