reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kupka, noworodek, prężenie sie

Aaa_95

Aktywna w BB
Część,
Jestem mamą tygodniowego chłopca dotychczas wszystko było wporządku mały budził się na karmienie co 2-3h i szedł spać. Niestety od 2dni mały wybudza się ze snu i ciśnie kupkę,pręży się. Położna mówiła że to normalne bo układ pokarmowy,trawienny nie są jeszcze w pełni gotowe i malec musi nauczyć się wydalać kupki. Dodam, że wygląd kupek nie jest niepokojący bo są normalnej konsystencji i koloru oraz jest ich naprawdę wiele. Karmoe piersią mały je bardzo dużo niestety zasypia przy piersi i ma potrzebę ssania w związku z tym podjęłam się i podałam mu smoczek po jedzeniu by zasnął. Jakieś pomysły czemu może się tak prężyć i wybudzać? Jak mu można pomóc?

reklama
Rozwiązanie
Mamusie już nie daje rady. Dziecko anioł ale od tygodnia to prężenie się i ciśnienie kupki czy puszczanie bakiem dodam, że jako tako nie ma problemu z kupka bo nie nadążam zmieniać pieluch ale mały się przy tym strasznie pręży a najgorsze że wybudza w nocy.jego sen trwa 30min i koniec. Położna powiedziała, że to układ trawienny i można podać krople-kupilam delicol ale biorę drugi dzień i nie widzę poprawy.po jakim czasie wy zauważyliście?najgorsze że jak karmię piersią to też się rzuca i pręży.pomozcie bo się zalame

Hej, i jak sobie poradziłaś? U nas teraz katastrofa, mały ma niecałe 3 tyg. Od tygodnia przerażliwie płacze przy puszczabiu bąków, mocno opręży przy robieniu kupy. Nie da się go uspokoić, tak głośno płacze

Maxime

Fanka BB :)
Zmartwie Cię ale nic nie pomoże. Możesz jedynie masować mu brzuszek, robić rowerek nóżkami lub zaopatrzyć się w termofor z pestek wiśni i robić ciepłe okłady. Wiele dzieci to przechodzi, moja córka miała to samo i tak naprawdę jedyne co pomogło to czas. Jeśli kupki są, jak piszesz, normalnej konsystencji to trzeba przeczekać i chyba każdy lekarz Ci to powie. Na szczęście to w końcu mija. A i możesz też synka kłaść często na brzuszku bo może mu się też gazy zbierają i stąd marudzenie :)

Kinga91

Jestem mamą 12 tygodniowego chłopca i popieram to co dziewczyny wyżej piszą.
Niestety to trzeba przeżyć. To co u mnie troche pomagało to leżenie pod kocem brzuszek do brzuszka. Młody w tej pozycji się rozluźniał i łatwiej mu szło

KaJa8414

U nas z kupka problemów jako takich nie było, ale z gazami. Nie miał kolek, ale zawsze nad ranem prukal sobie, ale żeby to było prukanie... Bąki giganty aż Gocwybudzały z czasem też przeszło. U Ciebie to maleńkie dziecko, ono wszystkiego sie uczy o wszystko nowe

Zmartwie Cię ale nic nie pomoże. Możesz jedynie masować mu brzuszek, robić rowerek nóżkami lub zaopatrzyć się w termofor z pestek wiśni i robić ciepłe okłady. Wiele dzieci to przechodzi, moja córka miała to samo i tak naprawdę jedyne co pomogło to czas. Jeśli kupki są, jak piszesz, normalnej konsystencji to trzeba przeczekać i chyba każdy lekarz Ci to powie. Na szczęście to w końcu mija. A i możesz też synka kłaść często na brzuszku bo może mu się też gazy zbierają i stąd marudzenie :)
My robiliśmy dokładnie to o czym piszesz i pomagało. Mam wrażenie, że termofor zwłaszcza.

reklama

Aaa_95

Aktywna w BB
Mamusie już nie daje rady. Dziecko anioł ale od tygodnia to prężenie się i ciśnienie kupki czy puszczanie bakiem dodam, że jako tako nie ma problemu z kupka bo nie nadążam zmieniać pieluch ale mały się przy tym strasznie pręży a najgorsze że wybudza w nocy.jego sen trwa 30min i koniec. Położna powiedziała, że to układ trawienny i można podać krople-kupilam delicol ale biorę drugi dzień i nie widzę poprawy.po jakim czasie wy zauważyliście?najgorsze że jak karmię piersią to też się rzuca i pręży.pomozcie bo się zalame

reklama

Luiska:)

Hej, i jak sobie poradziłaś? U nas teraz katastrofa, mały ma niecałe 3 tyg. Od tygodnia przerażliwie płacze przy puszczabiu bąków, mocno opręży przy robieniu kupy. Nie da się go uspokoić, tak głośno płacze

Rozwiązanie
Do góry