reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki po zmianie mleka

ibag0311

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2022
Postów
62
Witam
Pisze tutaj na forum już któryś raz. Byliśmy u pediatry ok. Tydzień temu, gdyż córka dostała wysypki. Okazało się że to uczulenie na mleko Bebilon Comfort. Córka nie mogła też na tym mleku samodzielnie zrobić kupki, a jak jej pomogliśmy to wiele ją kosztowało żeby soe załatwić, gdyż kupka była bardzo zbita. Pediatra zaleciła od razu odstawienie Comfortu i przepisała nam Bebilon Pepti... Ucieszyłam się, bo myślałam, że dziecko w końcu przestanie się mordować z tymi kupkami. Mija niespełna tydzień. Kupkę zrobiła sama tylko raz po 2 dniach od picia mleka. Po następnych dwóch dniach zaczęła więcej płakać była niespokojna bardziej niż dotychczas. Pomogłam jej czopkiem, od razu się załatwiła, kupka była papkowata, jednak również kosztowało ją to wiele wysiłku aby się załatwić. Dzis jest wtorek. Znowu 2 dzień bez kupki. Jak na razie nie widzę żeby bardzo cierpiała, ale zauważyłam że już próbuje robić kupkę tylko ona no... Nie chce wyjść. Czy po takim mleku powinno wie wszystko od razu unormować? Czy po tych dwóch tygodniach podawania? Co prawda wysypkę nadal ma, trochę jej schodzi. Postanowiłam też podawać Dekicol do mleka, gdyż zastanawiam się czy nie ma nietolerancji laktozy. Mamy jutro wizytę u innego pediatry, ze względu na szczepienie więc zapytam o to wszystko, o czym tutaj pisze, jednak może któraś z mam miała podobne doświadczenie?
Pozdrawiam
 
reklama
Ja bym zasugerowała zmianę mleka na Nutramigen. Zaparcia są dość typowym objawem skazy białkowej i
dość często zdarzają po pepti, a nutramigen często rozwiązuje ten problem.
 
Ja bym zasugerowała zmianę mleka na Nutramigen. Zaparcia są dość typowym objawem skazy białkowej i
dość często zdarzają po pepti, a nutramigen często rozwiązuje ten problem.
Właśnie lekarka kazała nam podawać 2 tyg, jeśli nie pomoże to przepisze nutramigen
 
Do góry