reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

POwiem tak .Moj maly leżał w szpitalu robił twarde klocki co kilka dni.Pielegniarki mówiły ze biegunka i twarde kupy które dziecko nie moze zrobic przez tydzień do tej problem.Kupy musztardowe które dzieciaczek robi co kilka dni to zadne atwardzenie,taka jego natura.Sama ja robi tak co 6 dni nawet
 
reklama
Yovita, moim zdaniem to zdecydowanie za rzadko. Mój Synek jak był armiony piersią, też przez jakiś czas nie robił kupek. Ostatecznie lekarz zalecił podawać Małemu raz dziennie (wieczorkiem) porcję Bebilonu Pepti 1 i to pomogło:tak:I prężenia znaliśmy bardzo dobrze... Współczuję:-(U nas przeszły ok.4 miesiąca.
 
Bardzo dziekuje za odpowiedzi :**

Wiec tak:
Karmie piersia
U lekarza juz bylam ale uslyszalam: skoro synek przybral 2 kg (to bylo na wizycie w 6tyg zycia) to wszystko jest ok- uspokoilo mnie to , ale niedawno panie z apteki podpowiedzialy ze to nie jest normalne stad moj niepokoj.

Chyba wybiore sie do innego lekarza...
 
Idź do innego lekarza, moim zdanie to że dziecko przybiera na wadze nie ma za bardzo wspólnego z robieniem kupy bo dziecko jak normalnie je to i przybiera, dziwny lekarz...
Na pewno dla maluszka nie jest to komfortowe bo przecież dziecko praktycznie cały czas je, więc wyobraźmy sobie jaka ilość kupki musi być w jelitkach po tych paru dniach:( moim zdaniem to straszne:( Gdybyś karmiła mm to mogłoby być przez mieszankę, ale skoro karmisz piersią to być może w Twojej diecie jest coś co małemu nie pasuje?
Aha i mi pediatra powiedział że jak dziecko przez 7 dni nie robi kupy to jest problem, 2-4 ok... Ale więcej nie...
 
myśle podobnie jak dziewczyny idź do innego lekarza
Maleństwo napewno bardzo się męczy i boli go napewno brzuszek.Zastanów się czy nie jesz czegoś co jemu szkodzi?Dobry pediatra napewno coś zaradzi
a stwierdzenie że dobrze przybiera więc jest ok:szok: co to za lekarz!
 
ma 3 mce i ok 10 kup na koncie, to ja już dawno bym jakieś badania chciała zrobić. Musisz koniecznie zmienić lekarza, bo to że dziecko przybiera na wadze tak dużo nie oznacza że nie ma problemów. może coś z tarczycą? Niedawno ogladałam program w ktorym jeden pacjent miał zaczopowany kał w jelitach i nie skończyło się to dobrze. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, ale uważam że dziecko powinno przynajmniej jedną kupkę na 2 dni strzelić. Może podawaj na czczo łyżeczkę czy dwie wody przegotowanej?
 
wlasnie jestem po rozmowie tel. z innym pediatra...
Zalecila dawac wode miedzy karmieniami i dac czopek glicerynowy.
Zobaczymy czy woda pomorze.
 
wypróbuj czopki. u nas też padł pomysł, żeby podawać siemię lniane (tzn, wywar z siemienia) i też skukuje podobno. myślę, że nie zaszkodzi! dla takiego dzieciaczka ok 20 ml powinno wystarczyć. są jeszcze te rurki (nie pamiętam nazwy) do tyłeczka, żeby dziecku ułatwić sprawę. tak mało kup to na pewno problem. moj synuś ma 2 miesiące i robi kupki prawie po każdym karmieniu. wszystko co tu napisałam to sprawdzone rady koleżanek.
powodzenia i daj znać czy coś zadziałało.
 
reklama
Nadusia miała ten sam problem,ba, nawet dwa razy była u chirurga dziecięcego i miała skierowanie na kolonoskopię.Bardzo pomógł jej duphalac (nie robiła kupek nawet 14 dni-tez karmiona piersią).Lekarze mówili,że dziecko karmione piersią może nie robic kupki do 10 dni.Bardzo się umęczyłam.Piłam rumianek 0,5 litra jednorazowo,czopki nie zawsze działały,nie raz dostała 3 i nic,tak naprawdę pomógł dopiero duphalac-szkoda,że wcześniej żaden z lekarzy mi nie zaproponował.Dawałam śliwkę z hippa-tez pomagało,ale tak naprawdę pomogły dopiero zupki z mięsem,wtedy córka zaczęła sama robic kupki bez żadnego problemu i tak jest do dzisiaj,a problem był jak skończyła miesiąc do 6,5 miesiąca.Także jeszcze trochę i wszystko się unormuje.Niestety jeszcze trochę musisz poczekać z wprowadzeniem stałych pokarmów.Proponuję duphalac,można go podawać od 1 miesiąca życia.No i u Nadii obyło się bez kolonoskopii,bo akurat jej się unormowało wszystko przed badaniem :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry