reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Jaką miesznkę mu dajecie? Ja karmię piercią ale miałam zapalenie piersii to karmiłam bebiko. Miałam podobnie ale pomagały sprawdzone metody. Mocno nakremowana pupa,prawie krem trzeba wcicnąć w pupke. To malucha nie boli.Dobra jest tez oliwka.Póżniej podkurczmy maluchowi nóżki i razem z nim stekamy.ak nie pomaga wkładamy delikatnie aby nie podrażnic końcówke termometru wcześniej maczajac go w kremie i lekko przekrecamy.Najpózniej po godzinie zrobi kupe jak chałupe.rzeba zmin jednak troszeczke postekac ale to okazja na bycie razem.Połażne zalecaja glukoze jako rozrzedzenie pokarmu.wiadmo ze ten modyfikowany jest gesciejszy ale nie wolno podawac za czest lepiej któras porcje mleka zrobic w dawce 50% czyli jak na 90ml 3miarki to zrobic na 90ml 1,5miarki .Napewno jest to mniej szkodliwe.Polecam juz na koniec Humane (nie pamietam jak to sie pisze).Jest mniej gęste i maluch nie miał takich problemów.My teraz jestesmy juz tylko na piersi. Pozdrawim
 
reklama
hej
pawel wlasnie wrocil z poradni - dowiedzielismy sie, ze za wiele z tym niestety zrobic nie mozna... kazano dopajac woda, ale bez glukozy, najlepiej woda mineralna zywiec. i wrocic jeszcze raz do pierwszej mieszanki... jestem wkurzona i martwie sie o mojego tysia.
m
 
Marianeczka,
ja poprosiłabym lekarza o receptę na NUTRAMIGEN. Jestem wielką orendowniczką tego mleka, mój mały miał okropne kolki jelitowe, zaparcia, rzadko spał w dzień i ciągle był pobudzony. Po tym mleczku mieliśmy w domku inne dziecko. Nie miał kolek, spał jak dzieciątko powinno co dwie max trzy godzinki. Pzdr.
 
hej
a moglabys mi powiedziec jakie sa koszta stosowania nutramigenu? czy to jest jakies potwornie drogie, jesli sie kupuje na recepte?
dzieki
m
 
Puszka Nutramigenu bez recepty kosztuje 30 zł. na receptę 15 zł.Twoje dzieciątko jest malutkie więc trzeba by je karmić co 3 godziny - puszka wystarczy ci na 3-4 dni. Jeśli chcesz spróbowac sama bez lekarza to myślę, że nic się nie stanie - choć decyzja należy do ciebie. Na 100% dzieciątko nie będzie uczulone bo to generalnie mleczko dla alergików sojowe. Mój mały pije je od 2,5 miesiąca do teraz a ma 6,5 i nie mieliśmy od tego czasu żadnych problemów. Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem. Pzdr.
 
Witam

mamusie prosze o rade.Moj 8 tyg.maluszek od 4 dni nie zrobil kupki przez co niespokojnie sypia i budzi sie co 30-60 minut a przy karmieniu zzedzi.Termometr to ostatecznosc ktorej dzisiaj sprubowalam i nic.Poza tym herbatki, espumisan i esputikon i nadal nic.Znajome mowia zeby sie nie martwic ze karmiony piersia da sobie rade widocznie dozo wchlania pokaru.Ale mnie to nie uspokaja.Czekam na rady.
pozdrawiam

 
Skoro narudzi przy karmieniu moze nie smakuje mu Twój pokarm. Sprawdz od kiedy marudzi i co wtedy wprowadziłaś nowego do jadłospisu swojego. A moze ty spróbuj pić herbatę koperkową lub miętę. Powinno pomóc. Termometr to nie wszystko-to cały rytuał aby pomogło i musi jeżeli dobrze to zrobisz. Przeczytaj co wcześniej napisałam i zrób jeszcze raz. Maluch sie meczy i tylko w tobie ratunek ma. Czasami nawet karmione piersią maluchy nie robią kupy do 8 dni ale skoro muwisz ze to go meczy musisz coś zrobić i nie dawaj mu nic na przeczyszczenie szkoda malucha.
 
Cześć Maya77, ja mam 3 -m-czną Julcię.Gdy miała 2 m-ce przez cały miesiąc miała zatrawrdzenia, byłam u lekarza.Dała Julci DEBRIDAT, jest na receptę i esputikon.Pomogła.Kładź dziecko duzo na brzuszku, ale oczywiście przed jedzenie, pamietaj wszystko co dajesz dziecku skonsultuj z lekarzem, ponadto ja zauwazyłam, jak pij herbatke, która zawiera koperk dziecko ma duże gazy, od kilku dni jej nie piję, jest dobrze.W mojej diecie prawdopodobnie było tez za duzo marchewki, przeesadziła,.zastanów sie nad tym co jesz i wj\akich ilościach.
Powodzenia. :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Jakbys miała jakieś problemy lub pytania oto mój adres
ania.zaczkowska@op.pl
 
reklama
cześć!
Mam pytanie. Mam 4 miesieczną córekę i chciałam się dowiedzieć o jakiej konsystencji i kolorze powinny być kupki. Zaznaczę, że córka jest na piersi. POZDRAWIAM
 
Do góry