reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

My też mamy mega problem z zaparciami, bylimsy u lekarza i u polożnej która kazała z mienic dietę, podawac dużó owoców i warzyw, w szczególności tarte jabłuszko, suszona sliwka gerbera, morele, odrzucić wszystkie kaszki i inne produkty które zawierają ryż i sa na jego bazi, w zamian za to kaszke owsianke bobovita, kaszki zdrowy brzuszek ze śliwką, 8 zbóż, 5 zbóż z lipą i dawać do picia duzo wody najlepeij nie słodzonej a jeśli dziecko takiej nie toleruje z dodatkiem miodu, podawać picie przed i po każdym posiłku, podawać również marchew, buraka, brokuła , kalafior...
 
reklama
Dziewczyny
Moja mała zazwyczaj robi kupkę raz dziennie lub co drugi dzień. Teraz już 5 dzień nie robi. Raz tak było ale po 4 dniu zrobiła (wtedy się nie prężyła). Teraz słyszę, że bączki idą ale kupki nie ma :( raz jak bąk idzie to mała płacze a raz nie, nie wiem od czego to zależy. Dałam jej koperek ale wypiła 30 ml i więcej nie chciała. Nie jest apatyczna, bawi się, strasznie się martwię. Mała jest tylko na cycku. Proszę o pomoc.
 
Issa spróbuj podać odrobinę przegotowanej wody na czczo, tzn. tak przed porannym karmieniem. Jak moja młoda nie robiła kupki, to podawałam też rumianek.
 
Codziennie to chyba byłaby przesada, ale jak nie robi kupki czy ma jakieś problemy z brzuszkiem, to warto. U nas rumianek sie sprawdzał. A próbowałas juz z wodą? Jest kupa?
 
Moja 2 tygodniowa córeczka ma problem ze samodzielnym zrobieniem kupki. Od urodzenia karmimy się mlekiem modyfikowanym Bebiko 1. Na początku sama robiła kupki ale od kilku dni musimy jej w tym pomagać (przyciskanie nóżek do brzuszka, dotknięcie palcem odbytu). Wystarczy że 2 razy się dotknie i kupka już sama leci. To chyba nie są zaparcia ani zatwardzenie bo mała puszcza bączki, i jak już z nasza pomocą zrobi kupę to jest ona papkowata, żółciutka. Boimy się że Maja przyzwyczai się do tego, że ktoś jej pomaga w zrobieniu kupy.
 
Ciężarówko, takie dwutygodniowe maleństwo ma prawo nie robić kupy kilka dni albo robić ich kilka dziennie. Ja mam bliźniaczki u tak właśnie było u nas, że jedna robiła 5 kup dziennie, a druga co kilka dni. Stopniowo się wszystko unormowało Moim zdaniem nie powinnaś na tym etapie jeszcze wywoływać kupki, bo nie ma takiej potrzeby. Ważna jest jeszcze konsystencja. Gdyby kupa była zbita, to trzeba by wtedy cos na to podać.
 
Witam, jestem szczęśliwą mamą 6-dniowej córeczki. To moje pierwsze dziecko stąd mam obawy. Od 2 dni ma ona trudności ze wzdęciami i kupką. W tej chwili podaję jej 60 ml mleka modyfikowanego Bebiko 1 co 3 godziny oraz 2 razy dziennie herbatkę z kopru włoskiego (30 ml).
Co jej podać aby jej pomóc ???
 
reklama
Do góry