reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki..

My juz używamy Pampersów 3.
Znów się martwię, bo od soboty nie zrobiła kupki, ale tłumaczę to sobie tym, że przez oststnie dni mało jadła.
Od piątku daję małej Lakcid , żeby kupki nie były zielone, więc mam nadzieję, że dziś będzie piękna żółciutka kupka. :D
 
reklama
Ciapaczek to zupełnie tak jak u nas. Joasi zaczęłam wprawdzie zakładać dwójki ale tylko dlatego żeby poprawić sobie nastrój. I niestety pediatrzy są zgodni muszę Joasie dokarmiać sztucznym mleczkiem. Są pierwsze efekty waży już 4 kg co oznacza że w 4 dni przybyło nam 200g.
 
A Kasia... no cóż... Nie zapeszać jeszcze tydzień temu robiła kupki kiedy chciała (a jak rzadko to był nie lada płacz) a teraz... od kilku dni "punktualnie" codziennie przed spacerem ;D I jakaś taka żwawsza się zrobiła, ma siłę na "poważniejszą gadkę z matką" ;) Nic jej widocznie nie zniechęca i nie traci niezbędnej energii na... parcie. Dziś była jednak marudna i miała wielgaśne bąki- stąd też płacz. Tu również pojawia się moje pytanie- do was dziewczyny- wydawało mi się że Kasia Kolki nie ma- ale zauważyłam że o stałej porze puszcza bąki i płacze. Czy coś takiego (bez kurczu nóżek itd itp) to również kolka? I to dwa razy dziennie?! ???
 
Maja tez miała bez kurczu nóżek, pierdki + płacz. Nam pediatra zlecił badanie moczu i USG brzuszka, żeby wykluczyc wszystko inne no i wyszło w USG, ze dużo gazów w jelitkach. Jak juz prędzej pisałam pomógł DEBRIDAT.
 
ithildin widziałam,że pisałaś o tym,że Twoje dziecko ma śluzowate kupki,czy wiesz juz może czym to jest spowodowane?Malutka już zrobiła 2 takie,trochę się martwię :(
 
miałam wczoraj dylemat...moj maluszek pręzył się , stekał więc chyba zrobił kupkę ale zaraz potem usnął...nie chciałam go budzić na zmianę pieluszki, bo zaraz by sie zrobił marudny i płaczliwy...wiec poczekałam...i tak sie zastanawiam może go trzeba było przewinąć przecież leżenie w takiej kupci to też nie zdrowe ???
 
justynaj nie wiem czym te kupki są spowodowane... :( mój synek zrobił takich kilka, były po prostu zielonkawe i ciągnące - nie wiem czy o to samo Ci chodzi... ale ostatnio robi rzadko... w poniedziałek idziemy wreszcie do lekarza ( jak jutro się okaże, że posiew moczu jałowy, to wreszcie na szczepionkę) to na pewno zapytam o te kupki i przekarzę czego się dowiedziałam :) ja sama nie wiem nawet w jakim kierunku szukać przyczyny, raczej nie jest to wina czegoś co jadłam, prędzej sztucznego mleka, albo po prostu coś tam w brzuszku jest nie w porządku... jak bylismy w szpitalu z tym zakażeniem dróg moczowych to koleżanka z sali (jej synek miał to samo) powiedziała mi, że miał śluz w kupce i badanie wykazało, że jest tam ta sama bakteria co w moczu, czyli że najpierw była w brzuszku a potem się przeniosła. Ale skąd w brzuszku to już nie wiadomo.... myslę, że jeżeli poza tym dziecko się dobrze czuje i nic innego się nie dzieje, to nie jest aż taka nagląca sprawa, ale do lekarza pójść nie zaszkodzi...
 
Pycha niestety u nas debridat nie pomógł, a powiem nawet więcej- na początku było wręcz gorzej z tymi wzdęciami i pierdkami :(

Kunda Może i jest niezdrowe leżenie w kupce ale czasem trzeba wybierać. Mi też się to zdaża. I kiedy wiem że więcej porzytku przyniesie jej godzina snu (bo pół dnia nie spała0 choćby nawet z kupą to jej nie przebieram. Chyba że jakimś cudem zdaży się ze zapomnę jej posmarowć pupy sudocremem. Ten krem jest naprawdę super- odparzeń jeszcze nie przyuważyłam u Kasieńki od samego urodzenia...

A KAsia zrobiła dziś znów kupę po samą szyję- pampers "trójka" jej nie powstrzymał ::) Brudne ubranka, plecki, nawet szyja! ::) ALe jaką szczęśliwą buźkę miała po tym wydarzeniu ;) ::) SUPER!!! Nie sądziąłm że tyle radości może dać kupa ;) i dla dziecka i dla... mamy ;D
 
Ja tez uzywam sudokremu i jest naprawde rewelecyjny.
Emih moj Macio też ma swietna zabawe jak mama muje mu pupcie, a najwieksza radoche sprawiaja mu gole nuzki jak sobie moze nimi pofikac :D
 
reklama
tez tego uzywam ale tylku przy samym tyłeczku bo smarowałam pachwinki i od tego moje biedactwo miało odparzenia,przestałam smarować pachwinki i zniknęło :)
 
Do góry