reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki..

Co do smarowania pupy to cały czas uzywam maści, którą dawali w szpitalu i też odparzeń jeszcze na oczy nie widziałam :) ale niestety już się kończy... myślę, że potem sięgniemy po sudocrem, bo już przed porodem był zakupiony, ale słyszałam, że on działa wysuszająco, a ta maść szpitalna raczej nawilżająco... no ale skoro polecacie, to na pewno spróbuję :)

aha, no i mogę się już podzielić wrażeniami na temat biedronkowych pieluch - niby są ok, ale kupiłam 3-6 kg, takie jakich używaliśmy Huggies, i wydają mi się sporo mniejsze... poza tym mają jakby mniej elastyczną gumkę i jak zapnę Olka to nie wiem czy nie ma za ciasno.. z drugiej strony jak próbowałam zapiąć luźniej to już dwa razy się zasikał :laugh: więc radzę uważać na te rozmiary. I myślę, że jednak wrócimy do huggiesów, bo kupujemy w hurtowni i różnica w cenie wychodzi naprawdę znikoma :)
 
reklama
Ja smaruję sudokremem tylko jak widzę jakieś zaczerwienienie, odparzeń całeszczęście niet :laugh: ale na początku jak smarowałam tym kremem normalnie to w pachwinkach schodziła Adasiowi skórka- za bardzo wysuszał. Teraz zawsze po kąpieli nacieram go całego oliwką i jest wtedy niesłychanie szczęśliwy, poza tym po każdej kupce też stosujemy oliwkę.
Ithildin ja kupuję te większe Dady i są ok według mnie, nawet przez 5-6 godzin Adaś może w jednej leżeć i nic się nie wydostaje a on ma suchutką skórkę. Ta szeroka gumka z tyłu i wielkie rzepy są bardzo praktyczne. A czy któraś z was próbowała pieluch z reala, tzw. Tip. Bo dzisiaj na ulotce widziałam że paczka 72 pieluch kosztuje tylko 28,99. To by było bardzo tanio tylko nie wiem jaki efekt.
 
no właśnie eg, przypuszczam, ze te wieksze bylyby lepsze. Olkowi tez raz schodzila skorka w pachwinach, wtedy raz uzylam sudocremu i bylo jeszcze gorzej... za to szpitalna masc wszystko wyleczyla :) no ale przynajmniej wiem, zeby sudocremem tam nie smarowac. tipa nie probowalam...
 
ithildin dzięki a propos kupki
jeśli chodzi o odparzenia to spytajcie swojego lekarza o maść robioną w aptece na bazie euceryny i kwasu bornego, ja przedwczoraj zaczęłąm stosować i już widzę efekty
być może wydają też takie bez recepty ale nie wiem czy nie drożej,moja kosztowała 5 zł
mam jeszcze drugą maść aby zapobiegać odparzeniom jak już te wyleczę
podobny skład ale więcej wazeliny
oto skład:
3% kwas borny 50g + euceryna 50g-maść lecznicza
witamina A,euceryna,gliceryna,wazelina-maść zapobiegawcza (jeszcze jest jeden składnik ale nie mogę się doczytać) ;D
 
A z odparzeniami na pupie walczę i walczę. Na razie przegrywam :( Mieliśmy już antybiotyk - nie pomógł. Dobrze było tylko wtedy jak smarowałam po każdej zmianie pieluszki Tormentiolem, ale od kiedy doczytałam się w końcu, że tak często nie można - awaria. Używam na zmianę sudokremu, maści bornej, linomagu, alantanu plus i bepanthenu. Po każdym przewinięciu coś innego. Pediatra tak mi kazała. Może spróbuję tej maści od justynaj, ale pewnie bez recepty mi jej w aptece nie zrobią ...
Jak Kamil zrobi kupę i zaśnie to go budzę i przewijam. Ale gdyby odparzeń nie miał to bym tego nie robiła ;) Dzisiaj godzinę spał bez pieluszki, mam nadzieję, że wietrzenie pomoże. Mi dwa miesiące temu pomogło ;)
 
Ja smaruję też pachwinki i zadnych odpażen ani suchej skory nie zauważyłam, choć może dlatego że używałam mocno nalilżającego płynu do kąpieli bo po mydlach jonnsona był cały wysuszony :D. Teraz ten płyn nam się skończył i wyprobowuję płyn belli ( ciekawe jaki będzie ) a ciałko smaruję oliatun a pupę sudokremem.

Pieluszki Dada są faktycznie trochę mniejsze niż hugginsy.Pieluszek z reala nie używałam, moja kumpela 3 lata temu eksperymentowała z pieluszkami i nie była z nich zadowolona ale mogły sie zmienić na lepsze tak jak biedronkowe, które też wtedy były do kitu :D
 
no własnie, takich odpowiedzi niestety jest wiele, tak jak przeglądałam :p ale chodziło mi raczej o samo pytanie, bo tam już jest, że lekarz coś tam powiedział.
 
reklama
a ja smaruję małemu dupkę maścią nagietkową - uważam, że jest rewelacyjna,też żadnych odparzeń nie widziałam :)

natomiast jeśli chodzi o pieluchy to jednak używamy Pampersów,bo jakoś tak mamy zaufanie (nie przeciekają i spokojnie całą noc "wytrzymują" ) :)
 
Do góry