reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwarantanna a poród.

kasik081

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
432
Dziewczyny jak to obecnie jest.
Oczywiście chodzi o wiarygodne źródło.

Obecnie jestem w 36tyg.
Jeżeli do dnia porodu trafię na kwarantanne (dzieci chodzą do szkoły A tam przypadków coraz więcej), to co się dalej dzieje?
Wizyty u ginekologa?
Poród, jaki szpital?
Co po porodzie? Rozdzielą mnie z dzieckiem???
Jak to wygląda?
 
reklama
U mnie co prawda dopiero 29tc i planowana data porodu w drugiej połowie grudnia, ale niewiadomo jak sytuacja się potoczy, wiec podłączam się do pytania.
Mam wizytę w poniedziałek, wiec sama tez dopytam u lekarza jak to wyglada.
Najbardziej obawiam się sytuacji, kiedy nie będę na kwarantannie, a przed przyjęciem do szpitala na poród wyjdzie test pozytywny. I co wówczas...
 
Ja byłam na kwarantannie w połowie ciąży , akurat miałam mieć drugie prenatalne , kontaktowałam się z sanepidem i policja która nas kontrolowała - jak by się coś działo tylko i wyłącznie mam jechać na zakaźny 🤦‍♀️
 
Informacje uzyskane w Sanepidzie.
Rodząca będąca w kwarantannie - powinna trafić do szpitala jednoimiennego.
W moim przypadku to 2h drogi.
Jeżeli sytuacja jest nagła.. to w każdym państwowym szpitalu powinna być izolatke dla rodzącej. W moim - jest tylko jedna. Jeżeli zajęta.. zonk.

Przy przyjęciu każdej rodzącej robiony jest test.. najczęściej kasetkowy - w przypadku pozytywu.. matka jest odseparowana od dziecka do czasu wyniki badań genetycznych, których lłódzkim w weekendy się nie wykonuje..
 
reklama
Informacje uzyskane w Sanepidzie.
Rodząca będąca w kwarantannie - powinna trafić do szpitala jednoimiennego.
W moim przypadku to 2h drogi.
Jeżeli sytuacja jest nagła.. to w każdym państwowym szpitalu powinna być izolatke dla rodzącej. W moim - jest tylko jedna. Jeżeli zajęta.. zonk.

Przy przyjęciu każdej rodzącej robiony jest test.. najczęściej kasetkowy - w przypadku pozytywu.. matka jest odseparowana od dziecka do czasu wyniki badań genetycznych, których lłódzkim w weekendy się nie wykonuje..
O matko. Istny cyrk!
 
reklama
Do góry