reklama

Kwas borowy,tormentiol i inne !!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez monika.g, 19 Maj 2006.

1. monika.g

monika.g Fanka BB :)

"Niestety, kwas borowy doskonale penetruje zarówno przez błony śluzowe, jak i
    nieuszkodzoną skórę niemowląt i może być u nich toksyczny - w literaturze
    fachowej opisano około 20 przypadków zgonów noworodków, niemowląt i małych
    dzieci wskutek stosowania do ich pielęgnacji preparatów zawierających kwas
    borowy. W związku z powyższym NIE WOLNO go używać u niemowląt i dzieci do
    ukończenia 3 lat. Jest to zgodne zarówno z Dyrektywą Kosmetyczną Unii
    Europejskiej, jak i z przepisami obowiązującymi w tym zakresie w Polsce. Jestem
    ekspertem z sąsiedniego forum o kosmetykach dla dzieci i staram się od wielu
    lat nagłaśniać ten problem na wykładach dla lekarzy i w mediach. Problem
    dotyczy nie tylko Tormentiolu, ale i m.in. takich preparatów, jak
    maść "pośladkowa", Neo-Tormentil, Tormentile Forte, a także Aphtinu (którego
    nie należy stosować u dzieci nawet do 11 r.ż.). Moim zdaniem usunięcie kwasu
    borowego ze składu Tormentiolu nie wpłynęłoby w istotny sposób na zmniejszenie
    jego działania, bo rzeczywiście jest to preparat bardzo skuteczny - niestety,
    producent nie jest tym zainteresowany.

2. AniaM

AniaM Fanka BB :)

O cholera !!! A ja uzywam tormentiolu u Oli !!! Natychmiast przestaje !

3. reklama
  4. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

a mówią, że pleśniawki smarować aphtinem?????????????????????????

5. pytia

pytia Fanka BB :)

Nie mieliśmy pleśniawek, ale położna tez mi mówiła, że w razie, gdyby się pojawiły to smarować Aphtinem. A Tormentiol tez polecali, nawet w szpitalu. I bądź tu człowieku mądry!!!

6. sylwia532

sylwia532 Fanka BB :)

ten artykul juz czytalam i sie tak samo wystraszylam

ale z drugiej strony dlaczego one sa przeznaczone do tak malych dzieci i nic nie pisze o szkodliwosci i o skutkach ubocznych???
    dlaczego lekarze to przepisuja?

i chyba jakby mialy tak drastyczne dzialanie to powinny byc wycofane z produkcji.

i jak tu ufac lekarzom
    czlowiek glupieje

7. AniaM

No mi tez lekarz z szpitala polecil (szef tych wszystkich neonatologow), ale widac oni tam niedouczeni. Najgorsze to, ze pewnie jeszcze wiele takich roznych srodkow jest szkodliwych i nawet nie bedzie sie skad dowiedziec, bo lekarzom jak widac ufac nie wolno :(

8. pytia

pytia Fanka BB :)

A może to nie wszyscy nasi lekarze są niedouczeni, tylko autor tego artykułu;)

9. sylwia532

jak juz pisalam jak to ma az takie drastyczne skutkii to po jakiego kija sa na rynku-czeu nikt tego z obiegu nie wycofa???

10. reklama
  11. AniaM

bo ktos na tym zarabia

12. sylwia532

oj nie wiem jak ktos robil pod tym katem badania to by staral sie za wszelka cene wycofac z rynku

a ciekawe czy inne kremy,masci itp sa bezpieczne

Poleć forum