reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Witam, jestem w 14 tygodniu ciąży i chciałam się poradzić w sprawie witamin. Czy któraś z Was brała Feminatal? Lekarz mi go polecił, bo zawiera jod. Czy któraś z was to bierze?
Pozdrawiam
 
reklama
ja biore Feminatal od samego początku ciąży czyli od 4 tygodnia,zawiera też kwas foliowy,który jest przede wszystkim ważny w pierwszych trzech miesiącach ciąży
 
Ja brałam Feminatal i Elevit na przemian. Lekarz polecił mi Elevit, bo zawiera najwięcej skł mineralnych na rynku. Jednak miał jak dla mnie za dużo żelaza, bo miałam po nim nudności. Feminatal mi bardziej odpowiadał, biorę go cały czas (teraz karmię piersią). Polecam.
 
Od samego początku ciąży stosowałam Elevit. Jest może trochę droższy od innych witamin (płaciłam ok. 26 zł za 30 tabletek), ale nie mogę narzekać. Nic złego w ciąży się nie działo, poza spadkiem poziomu hemoglobiny, ale to się zdarza przy każdych witaminach.
 
ja od początku do końca brałam FALVIT.podobno powinno się dodatkowo brac do tych witamin,preparat zawierający jod.ja nie brałam,bo zdaniem lekarza nie było takiej potrzeby.
 
Ja najpierw brałam Folik do 10 tyg ciąży i do tego witaminy dla kobiet w ciąży, które kupiłam w Danii (tam byłam cały I trymestr) W Polsce polecił mi Feminatal. Biorę codziennie jedną tabletkę. jak na razie wszystko w normie. Poza tym Feminatal jest chyba najczęściej polecany przez lekarzy :) Polecam stronkę : FEMINATAL N x 60 tabletek
 
Ja biorę folik i centrum materna ( to wyjątkowa kompozycja dla kobiet w ciąży ) :tak: :tak: Poza tym obadam się owocami i jem mnóstwo warzyw

Całuję Was mocno
 
Ja przed moją planowaną ciązą brałam kwas foliowy (przez 3mieś) a w czasie ciązy PRENATAL classic który zawiera witaminy i składniki mineralne.Polecany jest on również w czsie karmienia. 100tab kosztuje ponad 30zł.
W sumie tyle tych tabletek jest na rynku że trudno powiedziec który tak naprawnde jest super.
 
reklama
Przed zajściem w ciąże i przez I trymestr brałam folik, pewnego czasu magne B6, a teraz nic .
Nie biorę nic ponieważ łykanie zestawów witamin i minerałów, w formie zestawów nie jest trawione przez ludzki organizm w całości.Część z tego co w nich jest w składzie wydalamy.
Moja lekarka przepisuje konkretne witaminy lub minerały jeśli wyniki badań wskazują, że są potrzebne. Inaczej to podobno łykamy ale niewiele z tego wykorzystamy.
Ale co lekarz to teoria.:-)Pzdr
 
Do góry