reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
Ja biorę kwasy DHA, witaminę D3 , kwas foliowy+jod i nieregularnie magnez+wit b6 ze względu na moje kołatania serca w ciąży.
Nie uważam żeby cały zestaw witamin mi był potrzebny jeśli wyniki są w porządku. ;-)
 
Witam, ja polecam Femibion... po 13 tyg jest dodatkowo żelazo, a wiadomo nie tylko kwas foliowy jest ważny ale także inne witaminy.Maluch zabiera nam wszystko co najlepsze, w tym oczywiście witaminy a nam zostają tzw. "śmieci" z którymi po porodzie musimy się zmagać.Dlatego branie witamin jest ważne, bo w czasie ciąży musimy nie tylko dostarczyć dziecku witamin ale także sobie, dla własnego zdrowia.


julka__17 - bardziej zaszkodzisz denerwowaniem się i stresem niż brakiem tych witamin we wczesnej ciazy.Moja jkolezanka dowiedziała się o ciazy w 13 tc , zaczęła brać witaminy po 13tc i ma zdrowego chłopca.


Ja osobiście polecam Femibion i Femibion2 po 13 tc, bo ma kwas foliowy, metafolinę, minerały , witaminy jod oraz DHA. Są droższe , ale myślę, że wydatek 38zł-45zł ( w zalezności od apteki) na miesiąc to nie tak duzo na zdrowie swoje i dziecka.
 
Kwas foliowy przyjmowałam w tabletkach, ponieważ nie wchłania się zbyt dobrze z pożywienia. To był jedyny suplement, który spożywałam, postawiłam raczej na zdrową dietę. :)
 
Witam, mam takie pytanko :)

ostatnią miesiączkę dostałam 30go kwietnia, pozytywne dwa testy wyszły mi już 26,27 maja i oczywiście okresu nie mam nadal :) a termin do mojej ginekolog mam dopiero na 25 czerwiec i myślę cały czas o witaminach z kwasem foliowym itp czy kupić już sama obojętnie jakie czy poczekać na wizyte aż moja ginekolog sama mi przepisze ????
 
Kwas foliowy to podstawa. Mnie mój gin zalecił w pierwszych tygodniach tylko i wyłącznie dawkę kwasu, później dopiero wprowadził witaminy.. w sumie zalecany jest aby brać go już 3mce przed planowaną ciążą także czym prędzej do apteki! ;-)
 
1. W ciąży NIE WOLNO!! przyjmować żadnych suplementów diety oprócz tych przeznaczonych dla kobiet w ciąży i to też za akceptacją lekarza ginekologa.
2. Nie wiem jak witamina E ale "zbyt wysokie stężenie wit A w organizmie matki może być przyczyną wad rozwojowych u dziecka. Będąc w ciąży nie przyjmuj żadnych suplementów witaminy A i upewnij się, że twój preparat witaminowy (jeśli takowy łykasz) też jej nie zawiera." (Kaz Cooke, Ciężarówką przez 9 miesięcy")
 
kazdy sie stosuje wedlug swoich zasad.... prawda?! moze i ma racje ale mi chodzilo o inne witaminy!:)pozdrawiam
Myślę, że ciąża jest tak szczególnym okresem dla organizmu kobiety, że należy uzupełniać suplementy i minerały. Mi lekarz zalecił Pharmaton Matruelle, bo zawiera jego zdaniem (i moim też) najlepszy komplet witamin i minerałów potrzebnych kobietom w ciąży, nawet kwas DHA!
 
reklama
Do góry