reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

właśnie słyszałam, że niektórym kobietom strasznie skacze tętno w ciąży. U mnie na szczęście się obyło bez takich szaleństw. Starałam się zresztą o siebie dbać, brać odpowiednie witaminy, nie przemęczać się i nie stresować, chociaż czasami to latwe nie jest ;)
 
reklama
Oprócz witamin ważna jest też pewnie zdrowa dieta, no ale mój lekarz mówił, że ciężko dostarczyć organizmowi tego co potrzebuje tylko przez zdrowe odżywianie się. Dietę uzupełniłam suplementem, który zawierał chociażby DHA i cholinę, a poza tym oczywiście kwas foliowy, jod i witaminy
 
Ja kwas foliowy krótko bo późno dowiedziałam się o ciąży, witaminy zwykłe d;a kobiet w ciąży i duuużo żelaza bo ja anemiczka całe życie.
 
Oprócz witamin ważna jest też pewnie zdrowa dieta, no ale mój lekarz mówił, że ciężko dostarczyć organizmowi tego co potrzebuje tylko przez zdrowe odżywianie się. Dietę uzupełniłam suplementem, który zawierał chociażby DHA i cholinę, a poza tym oczywiście kwas foliowy, jod i witaminy

I miałaś to wszystko w jednym suplemencie? Istnieją w ogóle takie?
 
Czasami mimo brania tego kwasu foliowego i tak nie przyswaja sie on właściwie. Wszystko przez mutację genu MTHFR. Mało która z nas wie, że ją ma - niestety u mnie tak właśnie jest. Gdzies czytalam jakieś badania, że nawet 50% Polek ma tą mutację. Robiłyście sobie badanie w tym kierunku?
 
A jak przyjmować witaminę d w ciąży? Podobno jest zdecydowanie niezbędna a wszyscy prawdopodobnie mamy jej niedobór przez to że u nas wiecznie tak pochmurno ;)
 
reklama
Mądre rzeczy tu mówicie -a czy ktoś wspierał się sokami? http://****************/skladniki-odzywcze-zrodla - ja korzystam z takiej listy i oczywiście badam się, bo może w każdym momencie mi czegoś zabraknąć. Ogólnie jestem trochę paranoiczką i boję się zachorować na cokolwiek :/
 
Do góry