reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

A jak przyjmować witaminę d w ciąży? Podobno jest zdecydowanie niezbędna a wszyscy prawdopodobnie mamy jej niedobór przez to że u nas wiecznie tak pochmurno ;)

według tych ostatnich zaleceń towarzystwa ginekologicznego kobieta w ciąży powinna przyjmować około 1500-2000 j.m. a przy niedoborach nawet jakieś 4000-6000 więc tą dawkę chyba ustala się indywidualnie. Najlepiej sobie zbadać poziom. U mnie był mały niedobór akurat więc lekarz zlecił suplementację
 
reklama
U mnie tez nie obylo sie bez suplementacji. Stanelo w koncu na jednej kapsulce vitrum d3 forte dziennie a to w sumie takie minimum w ciazy. Na poczatku myslalam ze da sie to jakos uzupelnic poprzez przybywanie na sloncu, bo w ciazy bylam akuart glownie w okresie wiosenno-letnim ale to niestety nie takie proste. Poza tym bałam się plamek i przebarwień. O to przy takiej większej ekspozycji na słońce nie trudno
 
no tak to się chyba nie da, bo to słońce musiałoby być codziennie i musiałabyś spędzać na nim co najmniej 15 minut odsłaniając, twarz, nogi i ramiona, a do tego jeszcze bez filtra. A, no i między godziną 10 a 15. Pracujące kobiety w ciąży nie mają na to czasu, przynajmniej nie przez cały okres jej trwania
 
Jeśli chodzi o witaminy w ciąży, to najlepiej to wszystko skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, oczywiście po wcześniejszym wywiadzie dotyczącym diety i nawyków żywieniowych. Bo oczywiste jest to, że kobieta prowadząca zdrową i zbilansowaną dietę nie będzie miała tak dużych niedoborów witamin i minerałów, jak kobieta, która je nieregularnie, wykluczając ze swojej diety warzywa na rzecz np. produktów przetworzonych. Ja przez całą ciążę przyjmowałam Doppelherz aktiv Mama Premium, oczywiście konsultowałam to z moim lekarzem :) To suplement z 6 składnikami odżywczymi rekomendowanymi przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne do stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią :)
 
Hej :) jestem w 11tc. Morfologie miałam ok i lekarz nie mowil o witaminach, a ja zapomniałam zapytac.... biorę tylko kwas foliowy. Czy myślicie, ze to bedzie miało zły wpływ na dziecko?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
obecnie zalecenia są takie, że w I trymestrze zażywa się tylko kwas foliowy. Witaminy ewentualnie od II trymestru choć wiele źródeł podaje, że te sztuczne witaminy i tak wchłaniają się w niewielkim stopniu.
Niedobory witamin zaszkodzić mogą bardziej mamie niż dziecku i dobrze jest zadbać o prawidłową dietę, świeże powietrze i trochę ruchu niż sztuczne suplementy. Takie jest moje zdanie...
 
reklama
Jeżeli chcesz dodatkowo wesprzeć swoj organizm odpowiednią dawką witamin w ciąży lub gdy zaczniesz karmić to polecam preparat MAMA DHA Link do: 1. Mama DHA Premium x 60 kapsułek • cena | opinie • AptekaPrima24.pl. Mają bardzo dobrze dobrany skład i zwracają uwagę na substancje które ciężko nam uzyskać z samego jedzenia. Opinia moja i nnych matek na temat tego preparatu jest bardzo dobra, szczególnie że cena również nie jest wygórowana.
 
Do góry